خرید اینترنتی کتاب و نوشت افزار

برگشت کالا

هرگونه آسیب و یا ایراد فیزیکی و یا وجود مغایرت در مشخصات یا ظاهر فیزیکی با اطلاعات وبسایت را در اولین فرصت و حداکثر طی 24 ساعت پس از دریافت کالا، به واحد خدمات پس از فروش باهوک اطلاع دهید. اگر مغایرت، بدون باز کردن بسته‌بندی کالا قابل مشاهده است، مثل رنگ یا مشخصات درج شده روی بدنه، باید کالا در شرایط اولیه خود باشد و از پلمپ خارج نشده باشد.

عکس محصولات جهت اطلاع و کمک به خرید مشتری است و از آنجا که ممکن است در پاره‌ای جزئیات با کالای اصلی تفاوت‌هایی داشته باشد به استناد آن‌ها نمی‌توان اعلام مغایرت کرد. ملاک وجود مغایرت در مشخصات کالا، مشخصات جزئی درج شده در وبسایت است.

همچنین اگر کالا به همراه هدیه فروخته شده باشد، بازگرداندن هدیۀ همراه آن نیز الزامی است.

آسیب‌دیدگی باید حداکثر طی 24 ساعت کاری پس از دریافت کالا، به خدمات پس‌ازفروش باهوک اطلاع داده شود.

بروز هر گونه حادثه در هنگام حمل و تحویل به عهدۀ شرکت حمل و نقل است و باهوک تنها در صورت تایید شرکت حمل‌کننده سفارش و در راستای تسهیل امور پیگیری، خسارت را جبران می‌کند.

کالای خریداری شده را همراه فاکتور، داخل پاکت یا کارتن جداگانه‌ای قرار دهید. برچسب زدن یا نوشتن توضیحات، آدرس یا هر مورد دیگری روی بسته‌بندی اصلی کالا و یا پاره و مخدوش کردن آن امکان استفاده از ضمانت بازگشت را از بین خواهد برد. (در صورت لزوم، توضیحات خود را پشت فاکتور خرید یا قطعه کاغذ جداگانه‌ای بنویسید.)

پس از اینکه کارشناسان خدمات پس از فروش، ایراد، وجود مغایرت یا آسیب‌دیدگی ظاهری را تأیید کردند، هزینه‌های ارسال به عهده باهوک خواهد بود؛ به این منظور لازم است در صورت ارسال کالا با پست، رسیدِ پستی را همراه کالا ارسال کنید و حتماً یک کپی از آن نزد خود نگهدارید. در ضمن واریز هزینه در صورتی امکان‌پذیر است که رسید پستی با مهر شرکت پست باشد.

پس از بررسی کالاهای مرجوعی توسط کارشناسان خدمات پس از فروش، در صورتی که کالا خارج از ضوابط مقرر در سایت مرجوع شده باشد و بدون ایراد تشخیص داده شود، برای مشتری ارسال می‌شود که هزینۀ ارسال به عهده مشتری خواهد بود. در صورت استنکاف مشتری از تحویل کالای سالم و بدون ایراد، کالای مزبور به مدت یک ماه بصورت امانت نزد باهوک در واحد خدمات پس از فروش باقی می ماند و با انقضای این مهلت باهوک در قبال کالا و زیان‌های وارده بر آن یا مفقود شدن آن هیچگونه مسوولیتی نخواهد داشت.

پس از پذیرش کالا در خدمات پس از فروش، به‌طور میانگین ظرف 48 ساعت کاری، نتیجه بررسی به مشتری اعلام می‌شود. مشتری در صورت تأیید ایراد می تواند کالای خود را با همان کالا یا محصول دیگری تعویض کند. در شرایطی که همان کالا موجود نباشد و مشتری هم کالای مشابه را قبول نکند، وجه کالا حداکثر تا یک هفته پس از تصمیم به حساب مشتری واریز خواهد شد.