خرید اینترنتی کتاب و نوشت افزار

باز آمد بوی ماه مدرسه/ بخش دوم

باز آمد بوی ماه مدرسه/ بخش دوم

باز آمد بوی ماه مدرسه/ بخش  دوم

هنوز چند روزی از شروع سال تحصیلی نگذشته اما همچنان تب و تاب خرید برای تهیه نوشت افزار و سایر لوازم مورد نیاز دانش آموزان به وضوح در تمام خیابان های شهر دیده می شود. این موضوع را می توان به راحتی در ترافیک شهر و تجمع خرید در امکانی چون کتاب فروشی ها و مغازه های فروش نوشت افزار دید.

در کنار مشکلات اقتصادی، اولویت تعدادی از خانواده ها با ارزان بودن کالا به جای کیفیت، و کنترل و مدیریت میزان مصرف است. در کنار رشد بیش از 50 درصدی قیمت نوشت افزار ها، در بخش اول این مقاله به چند مورد از اصلی ترین دغدغه های والدین در خرید نوشت افزار و رویارویی آنها هنگام خرید با انواع و اقسام طرحها و رنگها پرداختیم. در ادامه می خواهیم شما را بیشتر با نکاتی قابل توجه در هنگام خرید دفتر، مدادرنگی و پاکن آشنا کنیم، تا با رعایت این نکات کمک قابل توجهی به اقتصاد خانواده داشته باشید.

«دفتر»

دفتر و زیر مجموعه های آن مانند انواع دفتر های کلاسوری ،یک عضو همیشه همراه، برای دانش آموزان از شروع اولین سال تحصیلی تا سالهای پایانی تحصیل است. به علت در اولویت بودن خرید، تنوع و قیمت های مختلف این نوشت افزار می خواهیم از ویژگی‌های یک دفتر خوب بیشتر حرف بزنیم. پس بهتر است در هنگام خرید به این نکات بیشتر توجه کنید:

-اولین نکته مورد توجه رنگ و ضخامت برگه های دفتر است. رنگ سفید و ضخامت آن تا آنجایی که آن طرف کاغذ مشخص نباشد از ویژگی های اولیه یک انتخاب مناسب برای خرید دفتر است. در واقع وزن دفتر هم می تواند کمک خوبی برای میزان معیار ضخامت برگه ها باشد.

-دومین نکته مهم برای خرید دفتر توجه به میزان برگه های دفتر انتخابی شماست. بهتر است با توجه به کتاب مورد نظر تعداد برگه های دفتر را انتخاب کنید. این مورد کمک بسیار زیادی به کم کردن هزینه های شما خواهد کرد. برای مثال :دفتر مشق حتما نباید یک دفتر 100برگ باشد چرا که به علت بیشتر در استفاده کردن آن برای کودکان زودتر به جلد آن آسیب می رسد و با تا شدن و نوشتن صفحات قبلی کودکانتان با یک دفتر پف کرده و هجیم مواجه خواهند شد. در بهترین حالت دفتر های با تعداد برگ های 80و 60 می توانند گزینه های بهتری برای مشق نوشتن باشند.

-بیشتر دفترهای مورد استفاده دفتر های سیمی هستند بنابراین قبل از خرید حتما به تناسب قطر فنر با تعداد صفحات دفتر توجه کنید.

-جلد دفتر یکی از ملاک های اصلی شما برای خرید باشد. دفتر هایی که جلد های بی کیفیت دارند مخصوصا برای کودکان دبستانی، فرایند خرید را برای شما بسیار زودتر از زمانی که فکرش را می کنید تکرار خواهند کرد.

نوع خط کشی و طرح بندی دفتر ها نیز بسیار حائز اهمیت است. خطوط زمینه با رنگ آبی، ضخامتی کمتر از نوک مداد و رعایت فاصله مورد توجه باشد. نکته دیگر هر چقدر دفتر ساده تر و بدون طرح و شکل باشد برای یادگیری و دور شدن ذهن کودک از اشکال حاشیه دفتر مناسب تر است.

«پاک کن»

پر مصرف ترین وسیله نوشت افزاری برای دانش آموزان پیس دبستانی یا دبستانی پاک کن است. بنابراین والدین مخصوصا آنهایی که کودکان دبستانی دارند باید در انتخاب و خرید پاک کن هایی با کیفیت دقت کنند. اما مواردی که بهتر است در خرید رعایت شود:

پاک کن هایی که دارای پوشش محافظ هستند و این پوشش مانع ایجاد لکه توسط انگشتان یا محیط اطراف می گردد.

در دست گرفتن پاک کن باید  برای کودکان راحت باشد تا کمتر موجب خستگی دست کودکان شود.

 

«مداد رنگی»

رنگها در قالب مدادهای رنگی برای کودکان و حتی بزرگسالان در ثبت رنگی ترین اتفاق های زندگی همیشه هیجان انگیز، تماشایی و خاطره انگیز بوده. اما در هنگام خرید از ویژگی های یک مدادرنگی خوب چه می دانید:

-قدرت رنگ ها را در اولیت انتخابتان قرار دهید. مداد رنگی خوب باید پر رنگ و درخشندگی لازم را بر روی صفحه کاغذ داشته باشد. این کار را می توانید با امتحان کردن روی کاغذ و دست کشیدن بر روی آن امتحان کنید. زمانی که رنگ بر روی کاغذ پخش نشد از پایدار بودن رنگ مطمئن خواهید شد.

-با امتحان کردن مداد رنگی از نرم بودن مغزی آن مطمئن شوید. مداد رنگی که مغزی سفت و سخت داشته باشد. در هنگام رنگ آمیزی خط های نا هماهنگی از خود بر جا می گذارد. در ضمن مغزی مداد ها باید یکدست باشد و در هنگام تراش خرد نشود.

در ضمن بهتر است در خرید مداد رنگی برای کودکان زیر پنج سال از مداد رنگی های کوتاه تر استفاده کنید.نوشت افزار لوازم تحریر مداد رنگی خوب پاک کن خوب
نظرات کابران باهوک ریویو