خرید اینترنتی کتاب و نوشت افزار

جوانان و سلامت روان در جهان در حال تغییر

جوانان و سلامت روان در جهان در حال تغییر

جوانان و سلامت روان در جهان در حال تغییر

سازمان جهانی بهداشت دهم اکتبر را روز جهانی سلامت روان نامگذاری کرده و هر سال متناسب با مشکلات روز دنیا، موضوعی مشخص را در این زمینه مورد بررسی و حمایت خود قرار می دهد. در سال 2017 با شعار« سلامت روان در محیط کار» و امسال نیز در آستانه 10اکتبر با شعار«جوانان و سلامت روان در جهان در حال تغییر» به استقبال این روز رفت.

تاثیر و اهمیت سلامت روان

برای توانمندی وغلبه بر مشکلات ذهنی عدیده ای مانند اضطراب،استرس ، بی خوابی و...، که بیشترما در شرایط کنونی و زندگی روزمره درگیر، و به نوعی آن را تجربه می کنیم راه های گوناگونی وجود دارد. پس بهتر است از این نکته مهم غافل نشده و بیشتر ازگذشته به سلامت روانمان اهمیت دهیم.

در واقع هر انسانی با خود آگاهی و شناخت موثری که از خود دارد می تواند بیشترین کمک را در سلامت روانش داده باشد تا به شکل مفید و موثرتری در جامعه مشارکت و فعالیت کند.

هر چند تا کنون راهکار هایی قطعی برای رسیدن به سلامت قطعی در تمام زمینه ها ی جسم و روان ارائه نشده اما با روش های متعددی می توان به بهترین نحو سلامت روان خود را حد زیادی تضمین کرد.

داشتن آرامش، کنترل بر هیجانات و شناخت مجموعه‌ای از توانایی‌های مانند هوشیاری، توجه و تمرکز، حافظه، زبان و...اصول مهمی برای داشتن روان سالم هستند.

 در ادامه راهکارهای موثری که به ما در داشتن روان سالم کمک می کنند را بررسی خواهیم کرد:

-تعیین اهداف بدون ناراحتی از شکست و انجام فعالیت‌های سازنده ای که خروجی های مثبت داشته باشند.

-در نوشتن اهدافتان تردید نکنید. با نوشتن و مرور اهداف در تمرکز و پیشبرد ذهنتان برای تحقق اهداف ودر نتیجه معنا دار و ارزشمند کردن آن کمک بزرگی خواهید کرد. در نتیجه با این شرایط تاثیرمحیط پیرامون و مشکلات بر روی شما کمتر از قبل خواهد بود.

 -توانایی انطباق با تغییرکردن و کنارآمدن با تنوع‌ها و استرس‌ها و بالا بردن میزان تحمل آن هم در شرایطی که بیشتر ما در موارد تحریک پذیری متعددی از جمله سر و صدا و  شلوغی و دیگر موارد به سر می بریم که خود این مسائل منجر به پریشانی و عدم سلامت روان می شود.

-مدتی از زمانتان را هر چند کوتاه به سپری کردن در فضاهای سبزو پیاده روی در این محیط قرار دهید.

-بهتر است اگر درگیر روابط ناسالم هستید هر چه زودتر خود را نجات دهید.

-انجام فعالیت های جسمی مانند ورزش کردن آن هم به صورت منظم و داشتن خواب کافی در داشتن سلامت روان بی تاثیر نیست.

-توسعه مداوم مهارت ها روشی است که ذهن شما را کمتر به مسایل منفی و بی اهمیت مشغول خواهد کرد.

-بخشنده بودن و تجربه خوشحال کردن دیگران حتی با مواردی کوچک در انرژی و احساس خوشایندی که در نهایت به شما دست می دهد را دست کم نگیرید.

-استفاده درست و مناسب از شبکه های مجازی

-گوش کردن به موسیقی های آرام بخش، تغذیه سالم، استفاده از ویتامین B12 و گیاهان دارویی و انجام دادن مدیتیشن و مراقبه برای غلبه بر افسردگی و استرس و بی خوابی نیز بسیارتوصیه می شود.روز جهانی سلامت روان سلامت روان ورزش موسیقی معرفی کتابمطالب مرتبط

آغاز دوباره طبیعت با بر پایی  نوروز
نقش متفاوت زنان خوب پشت سَر، مردان موفق
گاهی شاد و گاهی غمگین!

نظرات کابران باهوک ریویو

پربازدید ها