خرید اینترنتی کتاب و نوشت افزار

جوانان و سلامت روان در جهان در حال تغییر

جوانان و سلامت روان در جهان در حال تغییر

جوانان و سلامت روان در جهان در حال تغییر

سازمان جهانی بهداشت دهم اکتبر را روز جهانی سلامت روان نامگذاری کرده و هر سال متناسب با مشکلات روز دنیا، موضوعی مشخص را در این زمینه مورد بررسی و حمایت خود قرار می دهد. در سال 2017 با شعار« سلامت روان در محیط کار» و امسال نیز در آستانه 10اکتبر با شعار«جوانان و سلامت روان در جهان در حال تغییر» به استقبال این روز رفت.

تاثیر و اهمیت سلامت روان

برای توانمندی وغلبه بر مشکلات ذهنی عدیده ای مانند اضطراب،استرس ، بی خوابی و...، که بیشترما در شرایط کنونی و زندگی روزمره درگیر، و به نوعی آن را تجربه می کنیم راه های گوناگونی وجود دارد. پس بهتر است از این نکته مهم غافل نشده و بیشتر ازگذشته به سلامت روانمان اهمیت دهیم.

در واقع هر انسانی با خود آگاهی و شناخت موثری که از خود دارد می تواند بیشترین کمک را در سلامت روانش داده باشد تا به شکل مفید و موثرتری در جامعه مشارکت و فعالیت کند.

هر چند تا کنون راهکار هایی قطعی برای رسیدن به سلامت قطعی در تمام زمینه ها ی جسم و روان ارائه نشده اما با روش های متعددی می توان به بهترین نحو سلامت روان خود را حد زیادی تضمین کرد.

داشتن آرامش، کنترل بر هیجانات و شناخت مجموعه‌ای از توانایی‌های مانند هوشیاری، توجه و تمرکز، حافظه، زبان و...اصول مهمی برای داشتن روان سالم هستند.

 در ادامه راهکارهای موثری که به ما در داشتن روان سالم کمک می کنند را بررسی خواهیم کرد:

-تعیین اهداف بدون ناراحتی از شکست و انجام فعالیت‌های سازنده ای که خروجی های مثبت داشته باشند.

-در نوشتن اهدافتان تردید نکنید. با نوشتن و مرور اهداف در تمرکز و پیشبرد ذهنتان برای تحقق اهداف ودر نتیجه معنا دار و ارزشمند کردن آن کمک بزرگی خواهید کرد. در نتیجه با این شرایط تاثیرمحیط پیرامون و مشکلات بر روی شما کمتر از قبل خواهد بود.

 -توانایی انطباق با تغییرکردن و کنارآمدن با تنوع‌ها و استرس‌ها و بالا بردن میزان تحمل آن هم در شرایطی که بیشتر ما در موارد تحریک پذیری متعددی از جمله سر و صدا و  شلوغی و دیگر موارد به سر می بریم که خود این مسائل منجر به پریشانی و عدم سلامت روان می شود.

-مدتی از زمانتان را هر چند کوتاه به سپری کردن در فضاهای سبزو پیاده روی در این محیط قرار دهید.

-بهتر است اگر درگیر روابط ناسالم هستید هر چه زودتر خود را نجات دهید.

-انجام فعالیت های جسمی مانند ورزش کردن آن هم به صورت منظم و داشتن خواب کافی در داشتن سلامت روان بی تاثیر نیست.

-توسعه مداوم مهارت ها روشی است که ذهن شما را کمتر به مسایل منفی و بی اهمیت مشغول خواهد کرد.

-بخشنده بودن و تجربه خوشحال کردن دیگران حتی با مواردی کوچک در انرژی و احساس خوشایندی که در نهایت به شما دست می دهد را دست کم نگیرید.

-استفاده درست و مناسب از شبکه های مجازی

-گوش کردن به موسیقی های آرام بخش، تغذیه سالم، استفاده از ویتامین B12 و گیاهان دارویی و انجام دادن مدیتیشن و مراقبه برای غلبه بر افسردگی و استرس و بی خوابی نیز بسیارتوصیه می شود.روز جهانی سلامت روان سلامت روان ورزش موسیقی معرفی کتابمطالب مرتبط

روز جهانی سلامت روان
گاهی شاد و گاهی غمگین!
مرز خطرناک احساس های افراطی

نظرات کابران باهوک ریویو