خرید اینترنتی کتاب و نوشت افزار

دخترها،کنترل زندگیتان را به دست بگیرید

دخترها،کنترل زندگیتان را به دست بگیرید

دخترها،کنترل زندگیتان را به دست بگیرید

کتابی که امروز معرفی می کنیم، از پرفروش ترین های آمازون و نیویورک تایمز در سال 2018 است. این به این معنی است که این کتاب داغ داغ تازه از تنور چاپ بیرون آمده است.

این کتاب در سال 2018 توسط ریچل هالیس نوشته و چاپ شد. در همین ابتدای کار توانست سر و صدای زیادی به پا کند تا جایی که آمازون درباره اش گفت: کتابی است دلگرم کننده و سرگرم کننده. گودریدرز نیز معتقد است؛ این کتاب، صادق، شوخ طبع، و با توصیه هایی سرراست و کارا است. البته پابلیشر ویکلی هم چنین نظر داده که کتابی الهام بخش است که به زنان کمک می کند، راه خود را در مسیرهای پر مانعی که تا به امروز با آن روبرو بوده اند، بیابند.

در ایران نیز نشر کوله پشتی با خرید انحصاری حق چاپ در ایران، توانسته است از مرداد سال جاری تا به امروز هفتمین چاپ این کتاب را عرضه کند.

«خودت باش دختر» عنوان کتابی است که به زنان می آموزد، جز باور نکردن دروغ هایی که درباره خود می شنوید، راه دیگری برای زندگی شاد ندارید. دروغ هایی که توسط جامعه، خانواده و محیطمان می شنویم. یا به قول ریچل هالیس، دروغ هایی که توسط خود شیطان ساخته و پرداخته شده اند که ما را آزرده کنند.دروغ هایی که کم کم شکل می گیرند و به تدریج با تدوام آن ها ، باورپذیر تر می شوند. چیزی که برای اعتماد به نفسمان بسیار خطرناک و مخرب است.

همه ما روزانه با دروغ های زیادی مواجه می شویم که چون بارها تکرار شدند، کم کم باور آنها برای ما به یک امر بدیهی تبدیل شده اند. ما به ندرت این دروغ ها را می شنویم. زیرا با تکرار هر روزه ی آنها گوشمان از این باورهای نفرت انگیز دروغین پر شده است. کم کم این دروغ ها تبدیل به نسخه نهایی مطلوب زندگی ما می شوند. ما برای رسیدن به آنها بیشتر و بدتر خودمان را آزار می دهیم؛  تا مگر به خود غیر حقیقی مان نزدیک تر شویم. خودی که شباهت چندانی با خود واقعی ما ندارد.

اما اگر همه ی ما بپذیریم که خود ما مسوول آن شخصیتیم که هستیم، می توانیم مسیر درست زندگی خود را پیدا کنیم. وگر نه، جز مسیری که دروغ ها برای ما ایجاد کرده اند، راه دیگری نخواهیم داشت. در این مسیر علاوه بر شناسایی دروغ هایی که در طول زندگی به خودمان گفته ایم، یا درباره ما گفته شده است، می بایست، برای از بین بردن تک تک آن ها تلاش کنیم.

دروغ هایی نظیر اینکه، به اندازه ی کافی لاغر نیستی؛ مادر بدی هستی؛ این که لیاقتت است که با تو بد رفتاری شود؛ و یا هیچ ارزشی نداری و به جایی نخواهی رسید.

ریچل هالیس، از جمله زنان زیر 30 سالی است که به عنوان کارآفرین شناخته شد. زیرا درخصوص توانمندسازی زنان، در کسب و کار بسیار پرشور و پرکار است. به همین خاطر به او لقب « آنتونی رابینز زنان» را داده اند. او در این کتاب کوشیده تا با بازگو کردن شرح ماجراها و داستان های هیجان انگیز مختلف شما را با حقایقی از خودش آشنا کند، تا شما نیز با خود رو راست باشید و برای درک بهتری از خودتان، صداقت داشته باشید. شاید او از پرمخاطبین فضاهای مجازی باشد، اما قبل از هر چیز انسان است و پر است از نواقص. او در هر داستان با بیان یک دروغ کوشیده تا صداقت را در خصوص خود به کار گیرد. راهی که از نظر او بر تمامی اضطراب ها ، فشار ها و استرس ها چاره ساز است. خود او درباره ی این کتاب می گوید:

«اوایل کار متوجه شدم تصور بسیاری از زنان از سبک زندگی آن چیزی ست که آرزویش را دارند. بسیاری از این تصورات غیرممکن هستند؛ دروغی که به ما تحمیل شده است.»

به همین خاطر او سعی کرده است، با صداقت، در هر داستانی که تعریف می کند، از ابتدای کار و درست از همانجا که شکست خورده است، آغاز کند تا به آنجا برسد که با رد دروغ های قدیمی در مورد خود، نقطه موفقیت اش را به شما نشان دهد. درواقع او می کوشد تمام طول این مسیر را با جزییات خنده دار، مضحک، و گاها خجالت آور بیان کند تا نشان دهد، موفقیت تنها آن چیزی نیست که شما می بیند، بلکه راهی است که شاید، هرگز، شاهد آن نبوده اید.

برای مثال ، از آن جایی که همسر او یک  فعال سینمایی بالیوود است، داستانی را از مراسم اسکار تعریف می کند که در آن از تلاش هایش برای کاهش وزن بازگو می کند. یا مثلا، از افسردگی های پس از زایمانش، کشمکش های ازدواجش یا احساس زشت بودنش.

اگر این کتاب را می خوانید، برای یک تغییر اساسی آماده باشید. شاید شما نیز همانی نباشید که درباره ی خودتان باور دارید. شاید از چیزی که هستید ناراحتید یا حتی خجالت زده. اما اگر بپذیرید که بسیاری از اینها دروغ است، برای از بین بردن آن ها نصف راه را رفته اید. فقط باید خود را بپذیرید.

«دخترها، کنترل زندگی تان را به دست بگیرید. دست از خوددرمانی بردارید. دست از پنهان شدن بردارید. نترسید. دست از فدا کردن خودتان بردارید. این همه به خودتان نگویید نمی توانم. دست از منفی بافی بردارید. نگویید از شنبه، فردا، یا سال آینده شروع می کنم. دست از گریه کردن به خاطر اتفاقی که افتاده بردارید و کنترل اتفاقات بعدی را به دست بگیرید. بلند شوید، همین الان. از جایی که هستید برخیزید، اشک هایتان را پاک کنید و دردهای دیروز را کنار بگذاری و از نو شروع کنید... خودت باش دختر!»کتاب خودت باش دختر ریچل هالیس نویسنده کتاب های پرفروش معرفی کتاب نقد کتابمطالب مرتبط

روز جهانی سلامت روان
گاهی شاد و گاهی غمگین!
15 فستیوال بزرگ 2019

نظرات کابران باهوک ریویو

پربازدید ها