خرید اینترنتی کتاب و نوشت افزار

5نکته ساده اما مفید برای داشتن پوست سالم

5نکته ساده اما مفید برای داشتن پوست سالم

5نکته ساده اما مفید برای داشتن پوست سالم

تشدید بیماری التهاب پوستی به نام اگزما  با شروع فصل سرما  و به دلیل افزایش خشکی پوست و کاهش چربی آن، افراد بیشتری را  در معرض این بیماری قرار می دهد. در این میان افرادی که  بیش تر از دیگران مستعد این بیماری هستند، برای پیشگیری از آن باید همواره پوست خود را چرب و مرطوب نگاه دارند. هرچند با روشن شدن وسایل گرمایشی در سرما بیشتر از گذشته باید منتظر خشک شدن و التهابات پوستی باشید. سرد و سپس گرم شدن پوست در گرمای منزل کمک بیشتری به روند خشکی پوست، در این فصل خواهد کرد. اما چاره کار چیست؟ بسیاری از مراقبت ها و روش ها برای داشتن پوستی مرطوب وسالم با شروع فصل سرما از طرف متخصصان توصیه می شود. در ادامه به نکاتی مهم ودر عین حال ساده در این باره خواهیم پرداخت:

نقش مفید دستگاه های بخور

در این فصل با کم شدن رطوبت هوا و فرار از سرمایی و خشکی پوستی که گاها برای بسیاری از افراد آزار دهنده است مرطوب نگاه داشتن پوست نکته بسیار مهمی محسوب می شود. برای داشتن پوستی مرطوب در سرما تنها استفاده از کرم های مرطوب کننده کافی نیست. بهتر است محل زندگیتان که با هر وسیله ای گرمایی تبدیل به محیطی گرم و خشک شده است را به وسیله دستگاه های بخور مرطوب نگاه دارید.

کمی با پوستتان مهربان تر باشید

نسبت به دیگر فصل ها توجه ویژه ای به پوست دست و پا و بینی که بیشتر در معرض خشکی و آسیب قرار دارند، داشته باشید. سعی کنید چربی های مفید صورتتان را با استفاده از شوینده های ملایم تر و استفاده نکردن  مداوم از لایه بردار ها حفظ کنید.  

غفلت ازعینک آفتابی و کرم ضد آفتاب

غفلت و نادیده گرفتن این دو مورد صرفا تنها به خاطر نبود شدت نور آفتاب در مقایسه با تابستان برای سلامت پوست بسیار خطرناک است. در این فصل نیز تمدید کرم ضد آفتاب  با توجه به مدت حضورتان در مقابل تابش نور توصیه می شود. بنابراین نیم ساعت قبل ازخارج شدن از خانه ضد آفتاب را استفاده کنید.

آبرسانی به پوست با سبزیجات و میوه ها

نمی توان از اهمیت و نقش تغذیه در سلامت پوست غافل ماند. مصرف میوه و سبزی های مانند فلفل دلمه ای زرد ،هویج، انبه، و نارنگی در رساندن ویتامین E به پوستتان بسیار مفید است. برای نوشیدن آب، حتی اگر در زمستان با نوشیدن آن مشکل دارید خوردن آب ولرم و عسل و لیمو هم به سلامت جسمتان کمک خواهد کرد و هم آب رسان مفیدی برای پوستتان خواهد بود. ضمن اینکه با کمتر شدن نور خورشید ویتامین D بدنتان را از طریق مواد غذایی مانند ماهی،جگر و ... تامین کنید. هر چند میل کردن سبزیجات و میوه ها در این فصل تنها راه کمک به پوست نخواهد بود. بنابراین استفاده از ماسک هایی طبیعی، مرطوب کننده های خوبی را برای پوست شما به همراه خواهند داشت.

استحمام کمتر از قبل

پاک کننده ها نیز می توانند عامل مهمی در خشکی پوست باشند. با کمتر کردن تعداد دفعات حمام، استفاده کمتر از آب داغ و مرطوب کردن بدن به وسلیه لوسیون ها و انواع دیگر مرطوب کننده به پوست خود کمک زیادی خواهید کرد.  

 پوست سالم پوست شاداب مراقبت از پوست در فصل سرما خشکی پوست پوست سالم و زیبا معرفی کتابمطالب مرتبط

ماجرای ریش رستم چیست؟!
2 فوریه روز جهانی تالاب ها
اسرار آمیزترین غارهای جهان

نظرات کابران باهوک ریویو