خرید اینترنتی کتاب و نوشت افزار

ویژه شب یلدا

ویژه شب یلدا

ویژه شب یلدا

اکثر کسانی که طرفدار شیرینی و نان خامه‌ای هستند طبیعتا رولت هم دوست دارند. شب یلدا نزدیک است و همه به دنبال رسپی‌هایی خوشمزه و زیبا هستند که علاوه بر اینکه با آن از مهمانانشان پذیرایی کنند سفره‌ای زیبا و رنگین هم داشته باشند. به همین دلیل ما تصمیم گرفتیم در این مطلب طرز تهیه رولت هندوانه‌ای را در اختیار شما قرار دهیم.

مواد لازم برای تهیه رولت هندوانه‌ای

یک چهارم پیمانه شکلات تلخ خرد شده

۴ عدد تخم مرغ بزرگ

۶ قاشق غذا خوری شکر

۳ قاشق غذا خوری شیر کامل

۳ قاشق غذا خوری روغن مایع

نصف قاشق چایی خوری عصاره وانیل

یک چهارم پیمانه آرد الک شده

پودر یا اسانس هندوانه‌ای به مقدار کافی

۳ قاشق غذا خوری نشاسته ذرت

یک دوم قاشق چایی خوری کرم تارتار

رنگ خوراکی سبز و قرمز به مقدار لازم

یک دوم پیمانه پودر شکر

یک و یک چهارم پیمانه خامخه فرم گرفته  

طرز تهیه رولت هندوانه‌ای

در مرحله اول لازم است شکلات را به روش بن ماری آب کنید.

یک عدد کاغذ روغنی روی کف سینی پهن کنید و سپس به کمک قیف و ماسوره از شکلاتتان به صورت نقطه نقطه روی کاغذ بگذارید. آن را درون یخچال قرار دهید تا شکلات‌ها سفت شوند.

زرده تخم مرغ را با دو قاشق شکر درون یک کاسه متوسط بریزید و آن‌ها را خوب با هم، هم بزنید تا شکر کاملا در آن حل شود. سپس شیر، روغن و وانیل را به مخلوطتان اضافه کنید و آن‌ها را هم بزنید.

آرد را روی مواد الک کنید. پودر هندوانه و نشاسته ذرت هم به آن‌ها اضافه کنید. سپس موادتان را با هم، هم بزنید. بهتر از در این مرحله از همزن برقی استفاده نکنید.

سفیده تخم مرغ را درون یک کاسه دیگر بریزید و آن را هم بزنید تا کف کند. ۲ دقیقه آن را با سرعت متوسط هم بزنید، سپس شکر باقی مانده را به آن اضافه کنید. آن‌ها را خوب با هم، هم بزنید تا کاملا فرم بگیرد. بعد از این مرحله مخلوط سفیده و زرده را با هم مخلوط کنید.

مایه را دو قسمت کنید یک قسمت از آن را با رنگ خوراکی سبز و قسمت دیگر آن را با رنگ خوراکی قرمز مخلوط کنید. قسمت قرمز را روی نصف سینی پخش کنید و با قسمت سبز مابقی آن را پر کنید.

سینی را برای ۱۲ تا ۱۷ دقیقه داخل فر قرار دهید تا کیکتان بپزد. کیک باید حالت فنری پیدا کند.

روی یک پارچه تمیز بزرگ پودر شکر بریزید. یکی دو دقیقه بعد از پخت، همان طور که کیک هنوز داغ است آن را روی پارچه برگردانید. کاغذ روغنی را از آن جدا کنید. کیک را با پارچه رول کنید و بگذارید ۳۰ دقیقه تا یک ساعت بماند و خنک شود.

وقتی کیک خنک شد، آن را باز کنید. دور تا دورش را با چاقو صاف کنید. یک لایه خامه قنادی فرم گرفته روی آن بمالید و سپس دوباره رول کنید. سعی کنید رولتان تا جای ممکن فشرده باشد.

رولت را حداقل برای ۴ ساعت داخل یخچال قرار دهید. سپس برش بزنید و تخم هندوانه‌های شکلاتی را روی آن بریزید.

منبع: کتاب کالهشیرینی پزی کیک و شیرینی شب یلدا معرفی کتابمطالب مرتبط

امتحان طعمی تازه و سبک در روز دسر
قهوه، این نوشیدنی دلچسب و پر خاصیت
سمبوسه یک غذای کوچک و تندِ سه‌گوش

نظرات کابران باهوک ریویو