خرید اینترنتی کتاب و نوشت افزار

داستانی از دل کاخ سفید

داستانی از دل کاخ سفید

داستانی از دل کاخ سفید

 

اقتباس فیلم و سریال از کتاب‌ها در سینما امری رایج و فراگیر است. اما به شرطی که حقوق مولف و ناشر آن اثر رعایت شود و آن‌ها اجازه چنین کاری را داده باشند.

اما اخیرا جنگی میان یکی از مهم‌ترین چهره‌های سیاسی ایالات متحده با بزرگان هالیوود درگرفته است. بیل کلینتون، رئیس‌جمهور سابق آمریکا و جیمز پترسون، نویسندۀ کتاب پرفروش «رئیس‌جمهور گم شده است»، قرار است با تهیه‌کنندگان فیلمی که از روی این کتاب ساخته شده، دیدار کنند. جی‌. جی آبرامز، استیون اسپیلبرگ و جرج کلونی به نمایندگی از تیم سازندگان این فیلم در این جلسه حضور خواهند داشت.

کتاب رئیس‌جمهور گم شده است، زندگینامۀ بیل کلینتون است که در دوران ریاست‌جمهوری‌اش فراز و فرودهای بسیاری را هم در عرصۀ سیاست و هم در زندگی‌ شخصی‌اش تجربه کرد. این کتاب، داستانی است که به جزئیات زندگی کلینتون در قامت رئیس‌جمهور آمریکا پرداخته و شامل اطلاعات خصوصی و جزئی از زندگی اوست.

وی چهل و دومین رییس‌جمهور ایالات متحده آمریکا است و از سال ۱۹۹۳ تا ۲۰۰۱ در این سمت قرار داشت. کلینتون دربارۀ این اثر می‌گوید: «تصویر کردن زندگی در کاخ سفید، فضای سیاسی واشینگتن و مسئولیت‌های رئیس‌جمهور در قالب داستان، تجربه‌ای هیجان‌انگیز است.»

جیمز پترسون نیز از این همکاری استقبال کرده است و می‌گوید که همکاری رئیس‌جمهور و نویسنده اتفاقی نادر است و بهره‌گیری از تجربه‌های واقعی رئیس‌جمهور از زندگی در کاخ سفید به او اجازه داد تا داستانی جالب در بیاورد. بیل کلینتون و جیمز پترسون سال‌ها پیش در بازی گلف با هم آشنا شدند. پترسون علاوه بر رمان‌های پرفروشی که نوشته با حمایت مالی‌اش از کتابفروشی‌ها و تلاش برای تشویق بچه‌ها به مطالعه ، تبدیل به چهره‌ای تأثیرگذار و شناخته‌شده در جهان ادبیات شده است.

 

 

 
نظرات کابران باهوک ریویو