خرید اینترنتی کتاب و نوشت افزار

15 فستیوال بزرگ 2019

15 فستیوال بزرگ 2019

15 فستیوال بزرگ 2019

سال ۲۰۱۹ نیز مثل تمام سال های دیگه آماده فستیوال ها و رویدادهای شگفت انگیز و جذابی ست که خیلی ها برای حضور در آن ها مایل ها سفر میکنن. اگر تصمیم دارید در سال جدید سفری به خارج از کشور داشته باشید طوری برنامه ریزی کنید که بتوانید در یکی از این رویدادهای فرهنگی شرکت کنید. در ادامه با فستیوال هایی که قرار است در سال ۲۰۱۹ برگزار شوند آشنا شوید.

کارناوال ونیز (۱۶ فوریه تا ۵ مارس ۲۰۱۹)

ونیز

جشن کارناوال ونیز هر سال پیش از جشن عید پاک برگزار می شود. تمام شرکت کنندگان این فستیوال لباس ها و ماسک های مخصوص کارناوال پوشیده و به رژه در خیابان ها می پردازند.

فستیوال وینترجاز (۲۴ فوریه ۲۰۱۹)

دانمارک

وینترجاز از فستیوال های تقویم موسیقی دانمارک است که بیش از ۶۰۰ کنسرت در ۱۰۰ سالن برگزار می کند. هر سال توریست های زیادی برای شرکت در این فستیوال شگفت انگیز به دانمارک سفر می کنند. این زمان فرصت خوبی برای لذت بردن از موسیقی های زنده جاز در خیابان های تاریخی کپنهاگن پایتخت دانمارک است.

روز سنت پاتریک (۱۵ مارس تا ۱۹ مارس ۲۰۱۹)

ایرلند

روز سنت پاتریک یکی از تعطیلات رسمی ایرلندی هاست که به مناسبت درگذشت سنت پاتریک برگزار می شود. این جشن امروزه در کشورهای زیادی علاوه بر ایرلند برگزار می شود. در چنین روزی در بسیاری از نقاط جهان به غلاوه ایرلند مردم سبز پوش می شوند و رژه ها، رقص ها و موسیقی های محلی برگزار می کنند.

جشنواره گل کوکنهوف (۲۱ مارس تا ۱۹ می ۲۰۱۹)

هلند

کوکنهوف که به «باغ اروپا» نیز معروف است جشنواره نمایش گل های لاله است و علاوه بر نمایش گل ها رویدادهای هنری زیادی نیز برگزار می شود از جمله جشنواره گل و غذا و جشنواره مد و گل. تاریخچه باغ کوکنهوف به قرن ۱۵ برمی گردد که به کنتس ژاکلین معروف بود. این باغ امروز ۲۰۰ هکتار است و محل برگزاری فستیوال سالیانه گل های لاله.

روز کینگ (۲۷ آوریل ۲۰۱۹)

هلند

این فستیوال یک روزه به مناسبت تولد پادشاه ویلم الکساندر برگزار می شود. شرکت کنندگان این جشن به احترام خانواده سلطنتی هلند از سر تا پا لباس های نارنجی رنگ می پوشند. هر سال میلیون ها نفر به مناسبت روز کینگ عازم آمستردام می شوند جشنی که از شب قبل از روز کینگ آغاز می شود. در چنین روزی داخل کانال ها پر از قایق های رنگارنگ می شود و جشن های رقص برگزار می شود.

فستیوال ستاره های شب های سفید (ماه می ۲۰۱۹)

روس

ستاره های شب های سفید در سنت پترزبورگ یکی از مشهورترین رویدادهای فرهنگی و موسیقی روسیه است که در فصل خورشید نیمه شب برگزار می شود. در این پدیده می توانید خورشید را در نیمه شب هم ببینید و از جشن های هنری بی نظیری چون موسیقی، اپرا، باله و فیلم لذت ببرید.

نمایشگاه گل چلسی (۲۱ تا ۲۵ می)

انگلیس

کسانی که علاقه زیادی به باغبانی دارند هر سال برای شرکت در این جشن ۵ روزه به انگلیس سفر می کنند. بسیاری از طرح های این نمایشگاه زیبا توسط بهترین هنرمندان انگلیسی طراحی می شود.

فستیوال سن فرمین (۶ تا ۱۴ جولای)

اسپانیا

سن فرمین یا جشن گاوبازی یک فستیوال ۷ روزه است که در شهر پامپلونا برگزار می شود و یکی از بزرگ ترین فستیوال هایی است که هر سال در اسپانیا به بزرگداشت سنت فرمین یک مبلغ مسیحی برگزار می شود. تمام شرکت کنندگان این جشن لباس سفید همراه با دستمال قرمز رنگ می پوشند و در خیابان به راه می افتند. شکرت کنندگان باید بتوانند هنگام عبور گاوها به آن ها دست بزنند و یا با یک روزنامه به او ضربه بزنند. در  این فستیوال گاو بازی، آتش بازی، نمایشگاه و رژه های زیادی برگزار می شود.

فستیوال زاگرب (۱۷ الی ۲۱ جولای)

کرواسی

این فستیوال سالیانه نمایش دهنده فرهنگ و موسیقی کرواسی و دیگر کشورهای اروپایی است. صحنه های نمایش در فضای باز و سالن های کنسرت در سرتاسر شهر وجود دارد. اجرا کننده های این برنامه ها گروه هایی هستند از اسلووکی، جمهوری چک، ترکیه روسیه و این فستیوال راه مناسبی برای آشنایی با فرهنگ عامه کشورهای مختلف است.

فستیوال فولک کمبریج (۴ آگوست ۲۰۱۹)

انگلیس

این فستیوال موسیقی فولک در روستای چری هیلتون برگزار می شود و ریشه تاریخی آن به سال ۱۹۶۴ باز می گردد.

فستیوال موسیقی زیگت (۱۳ آگوست ۲۰۱۹)

بوداپست مجارستان

زیگت بزرگ ترین فستیوال فرهنگی و موسیقی در اروپاست که هر سال بیش از هزار اجرا کننده و نیم میلیون شرکت کننده در این فستیوال وجود دارند. طرفداران این فستیوال از ۱۰۰ کشور مختلف دنیا راهی مجارستان می شوند. این فستیوال در جزیره زیگت در شمال بوداپست برگزار می شود یک مکان رویایی برای فستیوال هنر و موسیقی.

فستیوال بازار کریسمس (نوامبر تا دسامبر ۲۰۱۹)

اتریش

فستیوال بازار کریسمس یک سنت قدیمی است که ریشه آن به قرون وسطی باز می گردد. بیشتر از ۲۰ بازار کریسمس در این فستیوال وجود دارد که می توانید هدایا و سوغاتی های زیادی از آن ها خرید کنید. بهترین بازارهای کریسمس اروپا متعلق به وین و اتریش است.

فستیوال لرد میر (۱۰ نوامبر ۲۰۱۹)

انگلیس

جشنواره لرد میر یکی از میراث های بریتانیایی است که تاریخ آن به دهه ۱۵۰۰ باز می گردد. امروزه در انگلیس لرد میر یا همان شهردار جدید باید خودش را به خانواده سلطنتی معرفی کند و این مراسم سنتی تبدیل به یک جشن سالیانه مثل کارناوال شده است.

فستیوال سینترکلاس (پایان ماه نوامبر ۲۰۱۹)

هلند

سینترکلاس یکی از جشن های باشکوه سنتی هلند است که در آن سینتر کلاس (ورژن هلندی بابانوئل) وارد آمستردام می شود و کمتر از ۶۰۰ نفر همراه خود دارد. سینترکلاس با قایق از کانال های رودخانه آمستل عبور کرده و به موزه Scheepvaartmuseum می رسد سپس شهردار به او خوش آمد گفته و باقیمانده راه را پیاده راهپیمایی می کند. در این فستیوال یک برنامه موسیقی بی نظیر توسط کودکان برگزار می شود.

جشن هوگمانای (ماه دسامبر ۲۰۱۹)

اسکاتلند

هوگمانای در ادینبرگ یکی از مشهورترین جشن های سال نو در جهان است که به مدت ۳ روز برگزار می شود. شرکت کنندگان این جشن از پارتی های خیابانی، آتش بازی ها و کنسرت ها لذت می برید و بهترین آغاز سال نو را تجربه خواهید کرد.

منبع: بدونیممطالب مرتبط

روز جهانی آزادی
روز جهانی سلامت روان
روز جهانی معلم

پربازدید ها