خرید اینترنتی کتاب و نوشت افزار

تکنولوژی؛ همسفری با تجربه

تکنولوژی؛ همسفری با تجربه

تکنولوژی؛ همسفری با تجربه

در بیست سال گذشته، پیشرفت و توسعه ی تکنولوژی چنان سریع اتفاق افتاد، که بسیاری از سختی های گذشته را به طور کامل، برطرف کرد. در صنعت گردشگری، تکنولوژی کمک های زیادی داشته است.

امروزه، همه زندگیمان به تکنولوژی وابسته است. و همه مردم این را پذیرفته اند که می بایست با تکنولوژی همراه و همگام باشند. مردم اغلب کارهای خود را به مدد اینترنت، برنامه های کامپیوتری و همینطور دستگاه های دیجیتالی انجام می دهند.

این تکنولوژی در زمانی که قصد داریم از زندگی روزمره خود فاصله بگیریم هم به کمک ما می آید تا اوقات استراحت و فراغت ما را بهبود ببخشد. درواقع تکنولوژی سعی کرده با ورود به تک تک لحظات زندگی ما، راهی برای تسریع و بهبود عملکرد های ما بیابد.

مطمئنا چیزی فراتر از گردش و دیدن اماکن دیدنی است. سفر یک تجربه ی فراموش نشدنی است. تجربه ای که توانایی آن را دارد که مسیر زندگی شما را تغییر دهد و نگاه شما به زندگی را تحول بخشد. اگر همسفر خوبی داشته باشید، این تجربه یک خاطره ی مشترک برای سال های بعدی زندگی شما خواهد بود. اما اگر تنها سفر می کنید کمی کار شما سخت خواهد شد. با این حال شما می توانید با انتخاب تکنولوژی به عنوان همسفر خود، از تجربیات و تخصص گروه های مختلف در طول سفر خود بهره مند شوید. فرقی هم ندارد این سفر کاری باشد، تفریحی باش، درمانی یا حتی زیارتی.

سفرهای امروزه نسبت به گذشته، علاوه بر رشد کیفیتی، رشد کمی نیز داشته است. و این امر مدیون پیشرفت تکنولوژی و سهولت در رفت و آمدهاست. در سال 2017، آمارها اعلام داشتند، بیش از 4 میلیارد سفر هوایی صورت گرفته است.

شبکه های مجازی قادرند با اشتراک عکس ها، فیلم ها و تجربیات کسانی که به مکان مورد نظر شما سفر کرده اند، شما را در انتخاب ها کمک کنند. شما می توانید علاوه بر علاقه مندی هایتان، پیگیر مواردی باشید که شما را آزار می دهند یا برای شما خوشایند نیستند. برای مثال کسانی که در ماه های پایانی به مناطق سرد و برفی سفر کرده اند با بیان سختی و مشقت در چنین روزهای سردی، شما را از رفتن به این مناطق در روزهای سرد منصرف کنند.

خصوصا اگر قصد سفر با فرزندان خردسال خود را دارید. انتقادها و پیشنهادات و تجربیات مسافرین بخش عظیمی از کار شما را آسانتر میکند. در چنین مواقعی شما دیگر فریب تورها و شرکت های گردشگری و تبلیغات پر رنگ و لعابشان را نخواهید خورد.

سفرهای کم هزینه

در سال 2004 برنامه ای روانه گوشی های هوشمند شد که از طریق آن شیوه ای نو در گردشگری بنیان گذاشته شد.اقامت رایگان. در این برنامه افراد مختلف با سلیقه های مشابه همدیگر را می یابند و برای اقامت از منازل یکدیگر استفاده می کنند. بدین صورت در این شرایط لازم نیست برای اقامت پول هنگفتی را بپردازید. فقط کافی است سفر بعدی را شما میزبان شخص یا خانواده ی مقابل باشید. این برنامه کهcoushsurfing نام دارد، شیوه ی جدید از سفر را به وجود آورده است.

برنامه ریزی

 برخی برنامه ها قادرند برای شما از صفر تا صد برنامه ریزی کنند. از مسیر انتخابی گرفته تا نوشتن سفرنامه. این برنامه ها طبق ترافیک و ساعات سفر شما بهترین مسیرها را برای دستیابی به مکان مورد نظر شما ارائه می دهند. با توجه به اطلاعات یک پارچه ای که در اختیار دارند می توانند با توجه به روز ، آب و هوا و همچنین بودجه ی شما پیشنهادات مفیدی را ارائه دهند.Firefly  یکی از این برنامه هاست که مانند یک همسفر باتجربه در کنار شما بهترین ها را پیشنهاد دهد.

 

سفر بدون جابه جایی

 مطمئنا برای شما هم اتفاق افتاده است که به جایی سفر کرده اید و در پایان به این نتیجه رسیدید که پول و زمان خود را دور ریخته اید. و چنین جایی ارزش این همه زحمت را نداشته است.

شما می توانید با استفاده از عینک های واقعیت مجازی، خود را مقصد نهایی تصور کنید و با دیدنی های مقصد به طور با کیفیت تری روبرو شوید. این تکنولوژی قادر خواهد بود که ریسک شما را پایین بیاورد تا تصمیم درست تری در قبال این سفر به شما ارائه دهد.

حمل و نقل در مقصد

اگر شما هم به سفر با قطار و هواپیما علاقه خاصی دارید حتما از مشکلات حمل و نقل در مقصد رنج می برید. درحالیکه وقتی با اتومبیل شخصی خود به جایی سفر می کنید، دیگر نیازی به استفاده از تاکسی برای حمل و نقل های دخلی مقصد ندارید. اگر مدت زمان سفر شما محدود باشد، چاره ای جز سفر با هواپیما و قطار ندارید.

در شهرهایی مثل ژنو و لیون حمل و نقل پیشرفته باعث شده تا مسافران برای تردد شهری دچار مشکل نباشند. آنها با استفاده از اپلیکیشن اجاره ی دوچرخه، توانسته اند به توریستهایی که بدون وسیله نقلیه ی خصوصی به شهرشان آمده اند، کمک کنند. 

این امکان علاوه بر صرفه جویی در هزینه های سفر تجربه ی لذت بخشی از تردد در کوچه پس کوچه های شهری که پیش از این هرگز ندیده اید را به شما می دهد.

استفاده از پول

همیشه چنج کردن ارز،یکی از دردسرهای مسافرین محسوب می شود. این دردسر گاهی ممکن است از پیش از شروع سفر دامنگیر مسافران باشد. اما با پیشرفت پول های الکترونیکی لازم نیست نگران باشید. پول هایی که خارج از کنترل و ضوابط دولت ها است این امکان را به شما می دهند که هر جای دنیا که هستید نگران ارز خود نباشید. در اغلب کشورها برای تعویض این پول ها کافی است به عابربانک های مخصوص رفته و با وارد کردن کدهای اختصاصی ارز موردنظر خود را دریافت کنید.

 در سالهای اخیر اپلیکیشن های فارسی زیادی تولید شدند که برای سفرهای شما ضروری محسوب می شوند.برای پیدا کردن آنها کافی است به چند سایت گردشگری داخلی سر بزنید. مطمئنیم که با استفاده از آنها تجربه بهتری از سفر و گردش خواهید داشت

 مطالب مرتبط

طبیعتی  منحصر به فرد در کرانه ی عمان
2 فوریه روز جهانی تالاب ها
وحدتی ملی به نام ورزش

پربازدید ها