خرید اینترنتی کتاب و نوشت افزار

وال مارت، یک ابر شرکت

وال مارت، یک ابر شرکت

وال مارت، یک ابر شرکت

وال مارت، یک ابر شرکت خرده فروشی در جهان است که بزرگ‌ترین شبکه فروشگاه‌های زنجیره‌ای مواد غذایی و هایپرمارکت‌ها متعلق به آن است. این شرکت آمریکایی که در ۲۸ کشور، بیش از ۱۱هزار شعبه دارد، در سال ۱۹۶۲ میلادی توسط سام والتون تأسیس گردید.

سام والتون، خرده فروش افسانه‌ای، به قدری در کارش موفق شد که وال مارت را به پردرآمدترین شرکت جهان تبدیل کرد. شاید یکی از دلایلی که سام والتون به خرده‌فروش افسانه‌ای مشهور شد، این بوده است که محصولات ارائه شده در فروشگاه‌های وال‌ مارت، همواره دارای تخفیف‌های فوق‌العاده‌ای هستند.

والتون معتقد بود: «راز موفقیت خرده‌فروشی آن است که آن‌چه مشتری می‌خواهد به او بدهی. شما وقتی به فروشگاهی وارد می‌شوید که بیش از آن‌چه انتظار دارید فراهم است، به آن گرایش خواهید یافت و اگر فروشگاهی بروید که راحت نیستید و به شما سخت می‌گذرد یا فروشندگان آن متظاهر و پر مدعا هستند، از آن متنفر خواهید شد» والتون اصول باورهای خود را در کتاب ساخت امریکا، عرضه کرد. شما می‌توانید این کتاب را از فروشگاه کتاب آنلاین باهوک تهیه و مطالعه کنید.

وال مارت بزرگترین شرکت جهان از لحاظ نیروی انسانی نیز به شمار می‌آید. شرکتی که با داشتن برنامه‌هایی گوناگون و متفاوت، کارکنان و فروشندگان خود را برای ارائه بهتر نیازهای مشتریان، توانمند می‌سازد. بیش از نیمی از مدیران فروشگاه‌های وال مارت، ابتدا کار خود را به صورت ساعتی در آن‌جا آغاز کرده‌اند؛ اما این ابر شرکت نمونه، فرصت‌های شغلی مناسب را در پیش روی آنان قرار داده و همیشه نیروهای خود را همکار خطاب کرده است. همین امر باعث شده که امروزه وال مارت بیشترین کارمند را که تقریباً ۲.۳ میلیون نفر هستند، در بین شرکت‌های خصوصی به خود اختصاص دهد.

این شرکت در سال ۲۰۰۵ با هدف رساندن زباله‌های تولیدی به صفر و هم‌چنین استفاده از انرژی تجدیدپذیر، اقداماتی زیست محیطی را به انجام رساند. وال مارت با سرمایه‌گذاری ۵۰۰میلیون دلاری در هر سال، بهره‌وری از انرژی‌های کامیون‌هایش را افزایش داد. پس از گذشت سه سال از این اقدام، شاهد کاهش ۲۵درصدی زباله‌های جامد دفع شده، ۳۰درصد از انرژی مصرفی فروشگاه‌ها و ۲۵درصد گازهای گلخانه‌ای بوده‌ایم. علاوه بر این، وال مارت سه فروشگاه بزرگ با پنل‌های خورشیدی، توربین‌های بادی، یخچال‌های آب سردکن، دیگ‌های بخار سوز زیستی و باغ‌های بدون نیاز به آبیاری را راه اندازی کرد. این فعالیت‌ها باعث کاهش مصرف انرژی و هزینه‌های بسته‌بندی برای شرکت شده است.

این پیشرفت چشمگیر دلیلی شد تا شرکت وال مارت را به بزرگ‌ترین خریدار پنبه جهان و بزرگ‌ترین فروشنده شیر طبیعی تبدیل کند. از طرفی دیگر، کاهش هزینه‌ها، باعث آن شد که وال مارت، شرکت برق خود را با هدف استفاده ارزان از برق در فروشگاه‌هایش، در تگزاس امریکا احداث کند.

در پایان، مؤسس این ابر شرکت، سام والتون، که با شعار فروش بیشتر و سود کمتر فعالیت خود را شروع کرده بود، اکنون به هدف خود رسیده است؛ چرا که می‌خواست مردم با برخورداری از محصولات وال مارت با کمترین قیمت، زندگی بهتری را تجربه کنند.خرید کتاب خرید اینترنتی کتاب موفقیت کتاب موفقیت کارآفرینی استارت آپ زندگینامه شهر کتابمطالب مرتبط

عملکرد چندین برند در سال 2018
آموختن 5 درس کسب و کار از مدیر آمازون

پربازدید ها