خرید اینترنتی کتاب و نوشت افزار

جذابترین خوراکی دنیا

جذابترین خوراکی دنیا

جذابترین خوراکی دنیا

هرساله در تاریخ هفتم جولای به مناسبت روز جهانی شکلات، دوستداران این خوراکی لذیذ و خوشمزه، با خرید هدیه و شکلات، دوستانشان را غافگیر کرده و این روز را جشن می گیرند. امروز و این جشن به همه محصولاتی که در آن‌ها شکلات به کار رفته، اختصاص دارد؛ مانند هات چاکلت، شیر شکلات، کیک شکلاتی و... .

در تاریخ آمده است که تقریبا 2500 سال پیش، آزتک‌ها ( تمدنی در مکزیک مرکزی ) اولین مردمانی بودند که شکلات مایع را کشف کردند. آنان تا حدی به شکلات علاقه‌مند بودند که اعتقاد داشتند خدای عقل و خرد، شکلات را به آن‌ها ارزانی کرده است. با گذشت زمان، ارزش شکلات آن‌قدر برایشان زیاد شد که دانه‌های کاکائو جایگزین پول مورد استفاده‌شان قرار گرفت.  ترکیب شکلات تلخ و شکر در قرن شانزدهم میلادی اتفاق افتاد؛ و گفته می‌شود در هفتم جولای سال 1550 میلادی، شکلات برای نخستین بار وارد اروپا شد. به همین دلیل است که از سال 2009 این روز را با عنوان روز بین‌المللی شکلات جشن می‌گیرند. سال‌ها بعد و در اواسط قرن هجدهم، برند نستله سوئیسی توانست شکلاتی با روکش کاراملی تولید کند و این تحول عظیم در صنعت شکلات سازی باعث شد تا این شرکت را به یکی از بزرگ‌ترین تولیدکنندگان شکلات در جهان تبدیل کند.

 امروزه آمار جهانی نشان می‌دهد که تقریبا دو سوم مردم دنیا، شکلات شیری را به شکلات تلخ یا سفید ترجیح می‌دهند و بیشتر مردان، علاقه‌مند به شکلات تلخ و بانوان از طرفدارن شکلات شیری هستند.

در شکلات ماده‌ای به نام اندروفین وجود دارد که نوعی کاهش‌دهنده درد است و هم‌چنین دارای ماده تئوبرومین می‌باشد که همانند قهوه محرک است. علاوه بر این، آناندامید که به طور طبیعی در مغز وجود دارد، نیز در شکلات موجود می‌باشد که باعث سرخوشی و شادی در ما می‌شود. حال بهتر می‌دانیم که علاوه بر خواص مفید و طعم بی‌نظیرش، چرا به شکلات علاقه‌مندیم.
به مناسبت روز جهانی شکلات، فروشگاه کتاب آنلاین باهوک، خواندن داستان خوشمزه کتاب چارلی و کارخانه شکلات‌سازی، نوشته روآل دال و ترجمه علی هداوند را به تمام کودکان و نوجوانان پیشنهاد می‌دهد.

 کتاب خرید کتاب روز جهانی شکلات تاریخچه شکلات آشپزی شکلات فروشگاه آنلاین کتابمطالب مرتبط

سمبوسه یک غذای کوچک و تندِ سه‌گوش
بستنی خوراکی آرامش بخش
راز موفقیت این مرد چه بود؟

پربازدید ها