خرید اینترنتی کتاب و نوشت افزار

چطور ظرف یک هفته سالم‌تر به نظر برسیم

چطور ظرف یک هفته سالم‌تر به نظر برسیم

چطور ظرف یک هفته سالم‌تر به نظر برسیم

سلامتی چیزی نیست که یک شبه به دست بیاید. برای آن باید تلاش کرد و نتیجه‌اش ذره ذره خودش را نشان می‌دهد. اما گاهی ترک عادت‌های مخرب و عمل کردن به نکته‌های ساده آنچنان تاثیر بزرگی بر روی سلامتی‌مان دارند که تاثیرش فورا مشخص می‌شود.

  1. نوشیدن آب به مقدار کافی یکی از همین موارد است. آب برای بدن ضروری و پایۀ تشکیل‌دهندۀ تمام سلول‌هایش است. بنابراین سعی کنید تا می‌توانید آب بنوشید و آثارش را در پوست و مو و انرژی‌تان ببینید. گاه خستگی‌های میان روزی ما دلیلی جز کم‌آبی بدن ندارد.
  2. مصرف نمک را محدود کنید. بر اساس گزارش‌ها، 89 درصد از بزرگسالان بیش از اندازه سدیم مصرف می‌کنند. سدیم باعث تورم و کسالت می‌شود و آب بدن را جذب می‌کند. علاوه بر اینکه مراقب نمک سر میز غذا هستید، باید به مواد خوراکی‌ای که طی روز می‌خورید نیز آگاه باشید و بدانید چه اندازه حاوی سدیم هستند.
  3. فیبر بخورید. اگر بخواهیم راهکاری ساده و فوری برای همۀ مردم ارائه کنیم، می‌گوییم سعی کنید دست‌کم یک، سوم بشقابتان با سبزیجات پر شده باشد. مصرف فیبر به هضم غذا و عملکرد بهتر دستگاه گوارش کمک می‌کند. ضمن آنکه سبزیجات حاوی مقادیر زیادی آب هستند.
  4. مثبت فکر کنید. در صورتی که تصمیم گرفته‌اید سبک زندگی سالم‌تری داشته باشید و حواستان به تغذیه‌تان باشد، باید نسبت به این تصمیم حس خوبی داشته باشید و به آن از صمیم قلب متعهد باشید. به نتایج تصمیمتان بیاندیشید و مزایای آن را بنویسید. از روی اجبار یا حرف دیگران  سبک زندگی‌تان را تغییر ندهید. شما مسوول سلامتی خودتان هستید، بنابراین تمام قد به مسوولیتتان وفادار باشید.
  5. انتظار معجزه نداشته باشید. همانطور که در ابتدا هم گفتیم، سلامتی نتیجۀ روندی درازمدت است. هرچه بیشتر به آن اهمیت بدهید، نتایجش هم درخشان‌تر می‌شود. صبور باشید و سعی کنید از پایه و اساس زندگی سالم‌تری در پیش بگیرید. 
نظرات کابران باهوک ریویو

پربازدید ها