خرید اینترنتی کتاب و نوشت افزار

دوستی در مقابل نیروهای تفرقه انداز

دوستی در مقابل نیروهای تفرقه انداز

دوستی در مقابل نیروهای تفرقه انداز

جهان ما با چالش‌ها، بحران‌ها و نیروهای تفرقه‌انداز  فراوانی روبرو است، از جمله فقر، خشونت و نقض حقوق بشر؛ که سبب می‌شود صلح، امنیت، توسعه و هماهنگی اجتماعی در بین مردم جهان تضعیف گردد.

دفاع از روح مشترک هم‌بستگی برای مقابله با این بحران‌ها و چالش‌ها، باعث ارتقا و بهبود روابط انسانی می‌شود. ایجاد پیوندهای رفاقت و دوستی، روابط محکم و قابل اعتماد، و شور و اشتیاق، ما را در ساختن جهانی بهتر کمک خواهد کرد.

ایده روز دوستی در ابتدا توسط جویس هال، بنیان‌گذار کارت‌های هال‌مارک در سال ۱۹۳۰ مطرح شد. با گذشت زمان، نانه عنان (همسر کوفی عنان)، دبیر کل سازمان ملل متحد، وینی‌پو را به عنوان سفیر دوستی جهان در سازمان ملل (سال ۱۹۹۸) منصوب کرد. این رویداد با حمایت مالی اداره اطلاعات عمومی سازمان ملل و شرکت دیزنی برگزار شد.

روز جهانی دوستی در سال ۲۰۱۱ توسط مجمع عمومی سازمان ملل متحد با این ایده اعلام شد که دوستی بین مردم، کشورها، فرهنگ‌ها می‌تواند باعث ایجاد صلح شود و پل هایی بین جوامع ایجاد کند.

این قطعنامه بر مشارکت جوانان به عنوان رهبران آینده در فعالیت‌های جامعه که  فرهنگ‌های مختلف، درک بین‌المللی و احترام به تنوع را تقویت می‌کند، تأکید دارد.

در روز جهانی دوستی که هر ساله در ۳۰ جولای جشن گرفته می‌شود، سازمان ملل متحد، تمامی دولت ها و سازمان های بین المللی و گروه های جامعه مدنی را به برگزاری رویدادها، فعالیت ها و ابتکاراتی تشویق می کند که به تلاش های جامعه بین المللی در جهت پیشبرد گفتگو بین تمدن‌ها، همبستگی، درک متقابل و آشتی کمک می کند.

روز جهانی دوستی، ابتکاری است که به دنبال پیشنهاد یونسکو در تعریف فرهنگ صلح به عنوان مجموعه ای از ارزش ها، نگرش ها و رفتارهایی که خشونت را رد می کنند و تلاش می کنند با پرداختن به دلایل اصلی آن‌ها با هدف حل مشکلات، از درگیری جلوگیری کنند.

به مناسبت این روز، فروشگاه آنلاین کتاب باهوک، خرید کتاب بادبادک‌باز نوشته خالد حسینی را به شما دوست‌داران کتاب پیشنهاد می‌دهد.مطالب مرتبط

نقش متفاوت زنان خوب پشت سَر، مردان موفق
15 فستیوال بزرگ 2019
مرز خطرناک احساس های افراطی

پربازدید ها