خرید اینترنتی کتاب و نوشت افزار

روز جهانی برنامه‌نویسی

روز جهانی برنامه‌نویسی

روز جهانی برنامه‌نویسی

همه ما در اطراف خود حداقل یک نفر را می شناسیم که به اعداد و ارقام بیش از دیگران فکر می‌کند و عشق می‌ورزد؛ قدرت فوق العاده‌ای برای حل انواع معماها دارد و احتمالاً توضیح آنچه که او به عنوان برنامه نویس انجام می‌دهد، برای سایر افراد آن‌چنان قابل درک نیست. این افراد که به عنوان مهندسان نرم‌افزار یا توسعه‌دهندگان عصر دیجیتال شناخته می‌شوند، زندگی روزمره ما را در دنیای مدرن بسیار ساده‌تر می‌کنند. رایانه‌ها، فناوری‌ها و نرم‌افزارها همگی باعث می‌شوند که دنیای پیرامون ما مدرن‌تر شود. اما برای هر قطعه نرم‌افزار هوشمند، یک برنامه‌نویس در پشت صحنه وجود دارد که مشکلات مربوط به کد‌های هوشمند، راه‌حل‌های امنیتی و پروژه‌ها را حل می‌کند.

برنامه‌نویسان در حال توسعه چیزهایی هستند که احتمالاً امروزه بدون آن‌ها نمی‌توانیم زندگی کنیم. این پیشگامان دیجیتال، مسئول برنامه‌های تلفن همراه ما و سیستم عامل آن، همه برنامه‌های جالب مورد استفاده ما در پلتفرم‌های اجتماعی و وب‌سایت‌ها، نرم‌افزارهای رایانه و مرورگرها هستند.

علاوه بر این، این روزها به ندرت افرادی در جهان متمدن وجود دارند که از ابزارهای برنامه‌نویسان سود نبرند و بی‌بهره باشند. صرف نظر از سیستم حمل و نقلی، خدمات پزشکی، امور مالی و فعالیت‌های تحصیلی، برنامه نویسی بر همه زندگی ما تأثیر می‌گذارد. تقریباً همه مشاغل اصلی به برنامه نویسان نیاز دارند تا زیرساخت‌های خود را از نظر فناوری اطلاعات حفاظت کنند. مخابرات به لطف برنامه نویسان به پیشرفت خود ادامه می‌دهد. صنعت خودرو برای جدیدترین مارک‌ها از برنامه‌نویسان کمک می‌گیرد تا خطوط مونتاژ را کنار بگذارد و بسیاری مشاغل دیگر. به طور خلاصه می توان گفت که امنیت و سرگرمی در جامعه را مدیون این انسان‌های باهوش و سخت‌کوش هستیم.

از این رو، در جامعه بین‌الملل امروز را روز جهانی برنامه‌نویسان نام‌گذاری کرده‌اند. سیزده سپتامبر روزی است که فداکاری و تلاش مستمر و پرشور میلیون‌ها برنامه‌نویس در سراسر جهان جشن گرفته می‌شود. اما چرا سیزده سپتامبر را برای تجلیل از آنان در نظر گرفته‌اند؟

در حقیقت، امروز دویست و پنجاه و ششمین روز از سال می‌باشد که این عدد برای برنامه‌نویسان متمایز و خاص است. ۲۵۶ می‌تواند در یک بایتِ هشت بیتی نمایش داده شود و از طرفی دیگر ۲۵۶ بالاترین توان عدد ۲ می‌باشد که کمتر از عدد ۳۶۵ (تعداد روزهای یک سال) است.

فروشگاه کتاب آنلاین باهوک، به مناسبت امروز به شما خرید آنلاین و مطالعه کتاب‌های این حوزه را پیشنهاد می‌دهد. علاقه‌مندان به برنامه‌نویسی با مطالعه این گونه کتاب‌ها، می‌توانند مهارت‌های خود را در این حرفه کشف و به رشد خود در آن کمک کنند.


 پربازدید ها