خرید اینترنتی کتاب و نوشت افزار

روز جهانی موسیقی کانتری

روز جهانی موسیقی کانتری

روز جهانی موسیقی کانتری

موسیقی کانتری یکی از محبوب‌ترین ژانرهای موسیقی در جهان است که در شرق و جنوب ایالات متحده امریکا، در طول دهه ۱۹۲۰میلادی پدید آمد. این نوع موسیقی، ترکیبی از چندین سبک می‌باشد که از موسیقی عامیانه‌ای که مهاجران اروپایی به امریکا آورده بودند، شکل گرفته است. در نقطه مقابلِ موسیقی رایج اروپایی در آن زمان، موسیقی کانتری با اشعار و آهنگ بسیار متمایز آمریکایی همراه شد. خوانندگان و موسیقی‌دانان امریکایی از اشعار درباره مهرورزی و عشق اجتناب می‌کردند و در عوض در مورد مبارزات روزمره یک فرد معمولی طبقه کارگر آواز می‌خواندند. با گذشت زمان و در دهه ۱۹۵۰ میلادی، روز جهانی موسیقی کانتری در تاریخ ۱۷ سپتامبر پیشنهاد داده شد؛ و اما سؤال پیش آمده این است که چرا این تاریخ را در نظر گرفتند؟

هنک ویلیامز، یکی از مشهورترین و تأثیرگذارترین هنرمندان موسیقی کانتری، در ۱۷ سپتامبر ۱۹۲۳ متولد شد. او با توجه به عمر کوتاهش (۲۹سال)،  توانست ترانه‌های ماندگاری را از خود بر جای گذارد و با سی و پنج تک آهنگ ضبط شده‌اش، نامش جزو ده نفر برتر جدول پرفروش‌های بیلبورد کانتری و وسترن ثبت شود. امروزه او به عنوان یکی از مهمترین ترانه‌سراها و خوانندگان آمریکایی قرن بیستم شناخته می‌شود و بسیاری از مردم او را پادشاه موسیقی کانتری می‌دانند. در نهایت و در پی تلاش‌ها و اطلاع‌رسانی‌های طرفداران این نوع موسیقی، روز بین‌المللی موسیقی کانتری در سال ۲۰۰۳، به عنوان روزی که طرفداران موسیقی کانتری و هنرمندان موسیقی محلی گرد هم بیایند، نام‌گذاری شد.

در این روز خاص، جشنواره‌های موسیقی محلی در مکان‌های مختلف در سراسر جهان برگزار شده و دوست‌داران موسیقی محلی برای گوش دادن به موسیقی زنده دور هم جمع می‌شوند. موسیقی کانتری معمولاً شامل هارمونی‌هایی است که توسط سازهایی مانند بانجو، گیتار و سازدهنی هدایت می‌شود و امروز یک رویداد پر جنب و جوش است که افراد در هر سنی می‌توانند از آن لذت ببرند.

این روز به گونه‌ای طراحی شده تا ما بتوانیم از بهترین هنرمندان و نوازندگان جهانی این ژانر قدردانی کنیم و این روز را جشن بگیریم. اگر تا به حال با این ژانر موسیقی آشنا نشده‌اید، امروز بهترین دلیل برای استراحت، گوش دادن به این سبک و کشف دنیای شگفت‌انگیز و خوش آهنگ موسیقی محلی است. شما نیز می‌توانید در سال پیش رو، از یک کنسرت موسیقی محلی دیدن فرمایید و یا در حیاط خانه‌تان، میزبان یک مهمانی موسیقی محلی باشید و موسیقی کانتری را برای چند ساعتی در محل پخش کنید. علاوه بر این، برای جشن گرفتن این روز، شما می‌توانید یکی از اولین سازهای این ژانر موسیقی را انتخاب کرده و کتابی را در ارتباط با آن و آشنایی بیشتر با ساز مطالعه فرمایید. از این رو، فروشگاه کتاب آنلاین باهوک، به منظور آشنایی با یکی از سازهای اصلی موسیقی کانتری، خرید کتاب‌های «یادداشت‌هایی در نواختن گیتار» و «قدم‌های اولیه در نواختن گیتار» نوشته اهورا کرباسی را به شما علاقه‌مندان پیشنهاد می دهد.


 مطالب مرتبط

8 مشاهیری که در اوج شهرت مردند
حراج بزرگِ روز کتاب
چهار قطعه از موسیقی طبیعت

پربازدید ها