خرید اینترنتی کتاب و نوشت افزار

در سر جورج مارتین چه می‌گذرد؟

در سر جورج مارتین چه می‌گذرد؟

در سر جورج مارتین چه می‌گذرد؟

 

ممکن است که دانشگاه تگزاس به اندازۀ کتابخانۀ سیتادل بزرگ و گران نباشد، اما این دانشگاه که از مجموعه دست‌نوشته‌های ارزشمند جورج آر.آر. مارتین، نویسندۀ مجموعه کتاب‌های بازی تاج و تخت، نگه‌داری می‌کند، برای طرفداران این سریال، یکی از مهم‌ترین اماکن دنیاست.

اکنون این دانشگاه از عموم مردم دعوت کرده است تا سری به آرشیو یادداشت‌ها و دست‌نوشته‌های این نویسندۀ فانتزی بزنند تا بلکه بتوانند سرنخ‌هایی راجع به موضوعات و خط داستان‌های بعدی کتاب بازی تاج و تخت پیدا کنند.

مارتین در سال 1993، سه سال پیش از آنکه اولین رمان بازی تاج و تخت به اسم «ترانۀ یخ و آتش» را منتشر کند، اولین آرشیو خود را به دانشگاه  A&M تقدیم کرد. اکنون بیش از 300 کارتن یادداشت، دست‌نوشته، مقاله و دفترهای خاطرات و بیشتر از 1200 جلد کتاب از مارتین در آنجا قرار دارد.

حالا رئیس دانشگاه، جان شارپ، دانشجویان و عموم مردم را تشویق کرده است که از این آرشیو دیدن کنند. شارپ ضمن دعوت و خوش‌آمدگویی به مراجعین می‌گوید : «احتمالا در یادداشت‌ها و دست‌نوشته‌های جورج مارتین سرنخهایی دربارۀ خط داستانی آثار بعدی‌اش پیدا شود. کارکنان دانشگاه A&M مفتخرند که گنجینه‌ای واقعی از ادبیات مدرن را برای شما به نمایش بگذارند. ممکن است شما بخواهید  برای تحقق نظریه‌های‌تان در بارۀ ادامۀ آثارش به آنجا بیایید یا فقط بخواهید که فرصت این را داشته باشید که نگاهی به دست‌نوشته‌های خام و بدون دستکاری مارتین بیاندازید.»

اما اکنون داستان سریال بازی تاج و تخت، از داستان خود کتاب پیشی گرفته است. این نویسنده ماه پیش گفت که ممکن است کتاب ششم از مجموعۀ باد زمستانی سال آینده منتشر شود.

او به تازگی در مصاحبه با Metro Us گفته است: «بارها طرح هایم مرا  به بن‌بست رسانده‌اند، جایی که راه فراری از آن  نیست، باید بازگردم و همه‌چیز را از نو بنویسم.»

 او همچنین گفته است: «حدود ٢٠ شخصیتی که در اقتباس تلویزیونی مرده‌اند برای من کاملا زنده هستند و در کتاب جدید حضور دارند.»

مارتین این روزها سرعت نوشتنش را بالا برده است و خودش در این باره می‌گوید: «روی کتاب اولم شش سال کار کردم و روی دومی چهار سال. فانتزی‌نویس‌هایی که هر سال رمان بیرون می‌دهند، کتاب‌های قطوری نمی‌نویسند. کتاب‌های آن‌ها مثل من ١٥٠٠ صفحه‌ای نیستند بلکه حدودا ٥٠٠ صفحه‌ای هستند. علاوه بر این، من پیر شده‌ام ، افزایش سنم باعث کم شدن اشتیاقم شده است.»

 
نظرات کابران باهوک ریویو