خرید اینترنتی کتاب و نوشت افزار

رویای زنی تا بلندای آسمان

رویای زنی تا بلندای آسمان

رویای زنی تا بلندای آسمان

«شما حاضرید چقدربرای تحقق رویاییتان بپردازید؟ شاید بهای آن به اندازۀ پس‌اندازی باشد که برای دانشگاه فرزندتان کنار گذاشته‌اید. آیا به اندازۀ تمام حقوق بازنشستگی شما می‌ارزد؟ آیا ارزش این را دارد که برای آن بمیرید؟ قیمت واقعی یک رویا به راستی چقدر است؟

من جوابی برای این ندارم اما فکر می‌کنم پاسخ این پرسش برای هر کس متفاوت باشد. خود من همیشه آماده بودم و هنوز هم هستم تا زندگی‌ام را برای تحقق رویاهایم فدا کنم.»

علاقۀ زیاد به ستارگان و رسیدن به رویای دیرینه‌اش، یعنی فضانوردی، او را همواره فعال و مصمم می‌کرد تا در این زمینه گام‌های بزرگ و حرفه‌ای بردارد. انوشه انصاری در سال 2004 جایزه‌ای به مبلغ 10میلیون دلار تعیین كرد كه به پروازهای فضایی غیردولتی اختصاص می‌یافت او توانست با تعیین و اهدای این جایزه وارد عرصۀ مدیریت در سفرهای فضایی شخصی شود. وی بعدها به همراه همسرش شركت دیگری به نام «پرودی» تاسیس كرد. این شركت مصمم است با همكاری شركت و موسسه‌های دیگر، فضاپیماهای تجاری بسازد كه گردشگران فضایی را به ارتفاع‌های زیرمداری ببرد.

انوشه رئیسیان در سال 1345 و درمشهد به دنیا آمد و از کودکی آرزوی پرواز داشت .او به همراه خانواده به آمریکا رفت و پس از گذراندن تحصیلات دانشگاهی در رشتۀ مهندسی الکترونیک و علوم کامپیوتر در دانشگاه جورج مسون، مدرک ارشد خود را در رشتۀ مهندسی الکترونیک در دانشگاه جورج واشینگتن اخذ کرد.

انوشه با کار در شرکت MCI موفقیت‌هایی به دست آورد، و آنجا بود که با همسرش آشنا شد. او نام فامیلی خود را پس از ازدواج، به نام همسرش حمید انصاری تغییر داد و به همراه همسر و برادر همسرش با تمام اندوخته‌هایی که داشتند شرکت TTI را در زمینۀ تامین ادوات و ارائۀ خدمات شبکه‌‌های مخابراتی تاسیس کردند. عملکرد بسیار خوب این شرکت و فروش و انتقال سهام آن و تاسیس شرکت‌های بعدی، ثروت زیادی را برای او به‌جای گذاشت. درهمین هنگام بود كه او فهمید می‌تواند با پرداخت مبلغ 20 میلیون دلار با یك موشک سایوز به فضا سفر کند و چند روزی را در ایستگاه فضایی بین‌المللی بماند. او با پرداخت این مبلغ، چهارمین نفری می‌شد که با هزینۀ شخصی خود به این سفر مهیج می‌رفت.

 

در سال 1386 سفر او به علت رد شدن در آزمون‌ها و تست‌های پزشکی یکی از داوطلبان سفر به فضا، شش ماه جلوتر اتفاق افتاد. او اولین ایرانی و دومین فارسی زبان است که در 29 سپتامبر سال 2006، به همراه یک فرمانده روسی و یک مهندس پرواز امریکایی، از پایگاه فضایی در قزاقستان به فضا پرتاب شد. انصاری دو روز پس از قرار گرفتن در مدار زمین به ایستگاه فضایی بین‌المللی ملحق شد و پس از 9 روز اقامت و پژوهش در این ایستگاه بین‌المللی در 29 سپتامبر به همراه دو تن از فضانوردان ساکن ایستگاه، به زمین بازگشت.

او در کتاب «رویای من» مفصل به شرح این اتفاق بزرگ و تاثیرش در زندگی او، پرداخته است.

 
نظرات کابران باهوک ریویو