خرید اینترنتی کتاب و نوشت افزار

تیم کوک هوای جیبمان را داشته باش!

تیم کوک هوای جیبمان را داشته باش!

تیم کوک هوای جیبمان را داشته باش!

 

در حالیکه به سرعت خودمان را برای نبرد جدید بین دو کمپانی بزرگ سامسونگ و اپل که در پاییز و با معرفی پرچمداران جدیدشان آغاز می‌شود، آماده می‌کنیم ، دوستداران تکنولوژی در سراسر دنیا که اغلب جزو طبقۀ متوسط جامعه هستند، با چالش جدیدی دست و پنجه نرم می‌کنند: قیمت گوشی‌های هوشمند از مرز 1000 دلار خواهد گذشت.

نت 8 سامسونگ که اخیرا از آن رونمایی شده، با قیمت 930 دلار روانۀ بازار خواهد شد . به همین دلیل تحلیلگران معتقدند که قیمت پرچمداران جدید این دو غول تکنولوژی بیش از 1000 دلار خواهد بود .

مردم و طرفداران فناوری‌های روز، به خرید تلفن‌های هوشمند با قیمت 800 یا 900 دلار عادت کرده بودند اما هزینه کردن 1000 دلار برای گوشی جدید ممکن است برای آن‌ها عملی نباشد. ضمن آنکه با این قیمت می‌شود لپ‌تاپ، سرفیس و یا مک‌بوکی با مشخصات سخت‌افزاری خوب خرید.

اما دلیل این افزایش قیمت‌ها چیست‌؟ چرا باید 1000 دلار خرج یک تلفن هوشمند کنیم؟

یکی از دلایل مجاب‌کننده برای صرف این هزینۀ سنگین ، امکانات جدید این گوشی‌ها نسبت به آیفون‌ها و گلکسی‌های نسل گذشته است . به طور کلی این گوشی‌ها تکنولوژی‌های بیشتری را در خودشان جای داده‌اند. اما هنوز نتوانسته‌اند جایگزین لپ‌تاپ‌ها شوند، گوشی‌های هوشمند باید بتوانند کارهای بیشتری را نسبت به قبل انجام دهند تا کاربران  بتوانند به آن‌ها تکیه کنند و دست به جیب ببرند و پول زیادی برای خرید آن‌ها بپردازند.

نت 8 مجهز به  یک صفحه نمایش 6.3 اینچی  گران‌قیمت است. از  اپل هم انتظار می‌رود که گوشی بعدی خود را به صفحه نمایش سوپر اولد (super-sharp OLED ) مجهز کند . گفته می‌شود که این گوشی به حسگر تشخیص چهره و شارژر بی‌سیم هم  مجهز خواهد شد که همۀ این‌ها باعث بالا رفتن قیمت نهایی آن می‌شود.

این دو  غول بزرگ،  بازار را به خوبی می‌شناسند ، آن‌ها می‌دانستند که مردم با شور و اشتیاق  منتظر گوشی‌های نسل جدید هستند و  با توجه به  شکست عجیب نت 7 و عرضه نشدن آیفون اس 7 ، بسیاری از طرفداران پر و پا قرص این دو کمپانی، مدت زیادی است که پول‌هایشان را آماده کرده‌اند و لحظه‌شماری می‌کنند تا بتوانند به محض به بازار آمدن این دو گوشی آن‌ها را در دست بگیرند. آیا شما هم یکی از آن‌ها هستید؟

 
نظرات کابران باهوک ریویو