خرید اینترنتی کتاب و نوشت افزار

تاثیر هدف بر عملکرد فیزیکی بدن

تاثیر هدف بر عملکرد فیزیکی بدن

تاثیر هدف بر عملکرد فیزیکی بدن

تایم: همه می‌دانیم که هدفمند زندگی کردن، مزایای بسیاری دارد و تاثیر هدف در زندگی غیرقابل انکار است. حالا چند سالی می‌شود که به کمک علم و آمار و آزمایش، می‌توانیم مستدل و مستند مدعی شویم که هدفمند زندگی کردن بهتر از بی‌هدفی و باری به هر جهت بودن است.

بر اساس گزارشی ازJAMA Psychiatry ، هدف داشتن در زندگی می‌تواند به افزایش استقلال و عملکرد افراد در سنین میانسالی و پیری کمک کند. بر اساس یافته‌های این مطالعات، افرادی که هدفمند هستند، دیرتر از سایر افراد قدرت راه رفتن و کنترل فیزیکی‌شان را از دست می‌دهند.

این تحقیقات در حالی صورت گرفته است، که پیش از این بسیاری از دانشمندان دربارۀ تاثیر هدف و اراده بر وجوه مختلف زندگی انسان‌ها، تحقیق و مطالعه کرده‌اند.

چندی پیش هم نتایج تحقیقی مشخص کرد که رابطۀ معناداری میان زندگی هدفمند و طول عمر، کاهش خطر ابتلا به بیماری، خواب بهتر و رفتارهای سالم‌تر وجود دارد.

اما این نخستین بار است که به رابطۀ میان هدف و توانایی‌های فیزیکی افراد در میانسالی پرداخته می‌شود. تقریبا از هر سه آمریکایی بالای 65 سال، یک نفر در راه رفتن مشکل دارد.

وقتی که محققان تغییرات فیزیکی افراد مختلف را طی سال‌ها و با توجه به پاسخشان به این سوال که «هدفشان در زندگی چیست» با یکدیگر مقایسه کردند، به این نتیجه رسیدند که افرادی که هدف مشخص و واضحی دارند، دارای توانایی فیزیکی بیشتری نسبت به هم‌سن و سال‌هایشان هستند. افراد هدفمند 13 درصد کمتر از سایر افراد خطر ابتلا به بیماری‌های مختلف تهدیدشان می‌کند و 14 درصد در راه رفتن بهتر عمل می‌کنند.

 

 مطالب مرتبط

روز جهانی سلامت روان
گاهی شاد و گاهی غمگین!
15 فستیوال بزرگ 2019

نظرات کابران باهوک ریویو