خرید اینترنتی کتاب و نوشت افزار

به مناسبت روز جهانی قلب

به مناسبت روز جهانی قلب

به مناسبت روز جهانی قلب

قلب یکی از اعضای مهم و شگفت‌آور بدن انسان است و حیات و زندگی آدمی مستقیم به آن مربوط است. تپش آن در دوران جنینی و قبل از تولد شروع می‌شود و تا پایان عمر انسان نیز ادامه دارد. بنابراین برای زندگی و حیات هر انسان لازم است بداند که چطور هرچه بیشتر از این عضو حساس بدن مراقبت کند و به سلامت قلبش کمک کند:

تغذیه:

- مصرف مواد غذایی تازه و سالم مانع از بروز حملات قلبی می‌شود. مصرف لوبیای سیاه که شامل اسید فونیک ، آنتی اکسیدان و منزیم همراه با فیبرغذایی است، به کنترل کلسترول و سطح قند خون و درنتیجه سلامت قلب کمک می‌کند.

- خوردن انواع ماهی به خصوص سالمون که حاوی مقدار زیادی امگا 3 است، خطر بی‌نظمی ضربان قلب و افت فشار خون و سکته‌های قلبی را کاهش می‌دهد.

- گیلاس و آلبالو نیز به حفظ سلامتی عروق کمک می‌کند.

- مصرف روزانۀ یک حبه سیر، خطر حمله قلبی را کاهش می‌دهد.

- و در آخر اینکه از خوردن صبحانۀ کامل و سرشار از فیبر غافل نشوید و هر هفته مقداری شکلات تلخ بخورید که به انعطاف سرخرگ‌ها کمک می‌کند و از خوردن بذر دانه کتان و آجیل و مغزها و سبزیجات تازه نیز دست نکشید.

استراحت:

خواب کافی در طول شبانه‌روز مانع از بروز حملات قلبی می‌شود. ساعات خواب برای سنین مختلف نیز متفاوت است. از 17 تا 21 سالگی حدود 8 الی 9 ساعت خواب و از سن 21 سالگی به بعد حدود 6 الی 8 ساعت خواب، برای بدن کافی می‌باشد.

ورزش:

قلب یک عضله است که با ورزش باید آن را تقویت کرد. روزی30 دقیقه ورزش می‌تواند برای داشتن قلبی سالم به شما کمک کند.

مراقبت:

- از سونا برای آرامش جسمی و روحی بهره ببرید. بدن، ذهن و قلب ما نیاز به مراقبت و توجه دارد. بنابراین از هیچ فرصتی برای توجه به بدنتان غافل نشوید و همیشه مهم‌ترین اولویتتان سلامتی باشد. گاهی در میان انبوه کارها وقفه ایجاد کنید، به سونا بروید و راه عروق و رگ‌هایتان را باز کنید تا قلب بهتر به کارش برسد.

- نیایش، مراقبه و مدیتیشن تاثیر مثبتی بر روی عملکرد قلب دارند. سعی کنید هر روز، چند دقیقه‌ای را به نیایش و دعا بگذرانید و خودتان را به قدرت لایتناهی خداوند بسپارید.

 

 
نظرات کابران باهوک ریویو

پربازدید ها