خرید اینترنتی کتاب و نوشت افزار

سریع‌تر راه برو، بیشتر عمر کن

سریع‌تر راه برو، بیشتر عمر کن

سریع‌تر راه برو، بیشتر عمر کن

میگویند پیاده‌روی یکی از بهترین ورزش‌ها برای بدن است. اگر در شرایط صحیح پیاده‌روی کنید، تمام ارگان‌های بدن از منافع آن استفاده خواهند کرد. پیاده‌روی ورزشی مناسب برای همه سنین به شمار می‌آید و تنها ورزشی است که کمتر کسی می‌تواند از انجام دادن آن به دلایل واهی فرار کند. اما اگر کسی هنوز نیاز دارد تا دلایل محکمی برای ضرورت پیاده‌روی بداند، توصیه می‌کنیم تا انتهای مطلب با ما همراه باشد.

افزایش روزافزون چاقی به عنوان مادر بیماری‌های قبلی عروقی، دیابت، سرطان و پوکی استخوان و... بسیاری از محققان را به چاره‌جویی در این مورد وا داشته است. پررنگ کردن نقش پیاده‌روی به عنوان بخشی از زندگی روزمره، می‌تواند چاره‌ای برای رفع این مشکل باشد. پیاده‌روی سریع به گردش بهتر خون کمک کرده و برای افزایش مصرف اکسیژن مناسب است و بر شدت ضربان قلب می‌افزاید.

اخیرا مطالعه‌ای دربارۀ ارتباط میان سرعت قدم زدن افراد مسن و طول عمرشان صورت گرفته که نشان می‌دهد افرادی که نسبت به سایرین در قدم زدن از سرعت و توازن بالاتری برخوردار هستند، بیشتر عمر می‌کنند. کتابخانۀ ملی پزشکی ایالات متحده و موسسۀ ملی سلامت که این تحقیق را انجام داده‌اند، بیش از 34 هزار فرد بالای 65 سال را مورد بررسی قرار داده‌اند تا به الگوی مشخص و معتبری در این باره دست پیدا کنند.

مهم‌ترین یافته‌های این تحقیق به شرح زیر است:

- افرادی که طی یک ساعت، 2.2 مایل مسافت طی می‌کنند، احتمالا طول عمر بیشتری خواهند داشت.

- افرادی که طی یک ساعت، 1.3 مایل مسافت طی می‌کنند، خطر مرگ زورس، بیشتر تهدیدشان می‌کند.

توصیۀ باهوک:

مهم نیست که سرعت پیاده‌روی و قدم زدنتان چقدر است. همین الان می‌توانید با قدم برداشتن و تحرک، تهدیدات سلامتی‌تان را کاهش دهید و عمر طولانی‌تری داشته باشید. اگر به پیاده‌روی عادت ندارید، سعی کنید هفته‌ای یک بار، به مدت 30 دقیقه پیاده‌روی کنید و کم‌کم هر روز این ورزش را انجام دهید. یادتان نرود که سلامتی جز با عادات روزمره و جزئی و تلاش‌های کوچک ما به دست نمی‌آید.

 
نظرات کابران باهوک ریویو