خرید اینترنتی کتاب و نوشت افزار

10 نکته جالب از زندگی متیو مک کانهی

10 نکته جالب از زندگی متیو مک کانهی

10 نکته جالب از زندگی متیو مک کانهی

روز چهارم نوامبر (چهاردهم آبان ماه) روز تولد بازیگر محبوب آمریکایی، متیو مک‌کانهی است. بازیگری که در اولین بازی سینمایی‌اش در فیلم «مات و مبهوت» درخشید و مورد توجه قرار گرفت، تقریباً یک دهه ستارۀ بی‌رقیب فیلم‌های کمدی-رومانتیک بود و پس از 40 ‌سالگی، با تغییری اساسی در سبک نقش‌های انتخابی‌اش ، به‌سرعت به یکی از بازیگران مطرح سینما تبدیل شد. در ادامه مروری داریم بر نکات جالبی که احتمالا در بارۀ او نمی‌دانید:

- متیو در دوران دبیرستان گلف و تنیس بازی می‌کرد،  او پسری همه فن حریف بود و برای تمام هم‌مدرسه‌ای‌هایش جذابیت داشت، آنقدر که سایر دانش‌آموزان به عنوان خوش‌تیپ‌ترین دانش‌آموز دبیرستان انتخاب شد. دلیلش هم واضح است، کافی است به عکس هایش نگاه کنید و علتش را ببینید!

- مک‌کانهی همیشه در سر رویای قاضی شدن داشت. او هیچ‌وقت قاضی یا وکیل نشد ولی در عوض سال 1996 نقش یک وکیل جوان را در فیلم زمانی برای کشتن بازی کرد.

- وقتی که 21 سال داشت یک روز صبح از خواب بیدار شد و با خود فکر کرد که دیگر نمی‌خواهد تا 30 سالگی همۀ وقت خودش را با درس خواندن و مدرسه رفتن هدر بدهد تا به او یاد بدهند چگونه می‌تواند به یک شخص تاثیرگذار تبدیل بشود، او می‌خواست که در این سال‌های ارزشمند جوانی واقعا تاثیرگذار باشد برای همین همه‌چیز را رها کرد و به سمت بازیگر شدن حرکت کرد تا در تاریخ ماندگار شود.

- اولین بار در 38 سالگی، دومین بار در 40 سالگی و سومین بار در 42 سالگی پدر بودن را تجربه کرده است. 

- این بازیگر موفق در نگه‌داری از فرزندانش مهارت زیادی دارد. او دربارۀ مراقبت از بچه‌ها به خبرنگار گفت: مراقبت از این بچه‌ها مثل نگاه کردن به آینه است، من در بچه هایم شیطنت‌ها و شوخ‌طبعی‌های خودم را می‌بینم و می‌دانم چگونه از آن‌ها نگه‌داری کنم، به هر حال من همۀ این راه‌ها را رفته‌ام!

- او به حیوانات بسیار علاقه دارد و بارها به آن‌ها کمک کرده است، او پس از طوفان کاترینا کمک کرد که برای تعداد بی‌شماری از حیوانات خانگی سرپناه آماده کنند.

- متیو او در هر دو فیلم Killer Joe و Interstellar با نام Joseph Cooper ایفای نقش کرده است .

- برای بازی در نقش رن روودراف در فیلم باشگاه خریداران دالاس 42 پوند وزن کم کرد (حدود 19 کیلوگرم).

- از درب‌های گردان وحشت دارد.

- در خانه‌اش سه تخت خواب دارد و به نوبت بر روی آن‌ها می‌خوابد.

 
نظرات کابران باهوک ریویو