خرید اینترنتی کتاب و نوشت افزار

واکنش ها به رسوایی جنسی تهیه کننده مطرح

واکنش ها به رسوایی جنسی تهیه کننده مطرح

واکنش ها به رسوایی جنسی تهیه کننده مطرح

لئوناردو دی‌کاپریو که در فیلم‌های بسیاری از جمله «هوانورد»، «جنگوی رها شده» و «دار و دسته‌های نیویورک» با هاروی واینستین تهیه‌کنندۀ سرشناس هالیوود همکاری داشته است به جمع افرادی پیوست که علیه او سخن گفته‌اند. دی‌کاپریو سه‌شنبه در توییتر نوشت: «در هر جایگاهی باشید و هر حرفه‌ای داشته باشید، هیچ بهانه‌ای برای آزار و اذیت جنسی قابل قبول نیست. من قدرت و جسارت زنانی که گام در این راه گذاشتند و صدای خود را به گوش همه رساندند، ستایش می‌کنم.» از زمان افشاگری زنان بازیگر علیه واینستین هر روز ابعاد تازه‌ای از رسوایی او در رسانه‌ها افشا می‌شود. تا کنون چهره‌های بسیار سرشناسی از جمله آنجلینا جولی، گوئینت پالترو و اشلی جاد درباره واینستین لب به سخن گشوده‌اند.

در آخرین نمونه تنها 48 ساعت پس از اخراج واینستین از کمپانی «The Weinstein Co» نشریه نیویورکر در گزارشی از پرونده شکایت سه زن علیه واینستین به جرم تجاوز پرده برداشت. این پرونده در کنار مطلب نیویورک‌تایمز درباره رسوایی این غول هالیوودی سروصدای زیادی در رسانه‌های جهان به راه انداخته است.

از زمان انتشار ماجرای رسوایی هاروی واینستین چهره‌های بسیاری از جمله جرج کلونی، مریل استریپ و جودی دنچ در محکومیت واینستین و حمایت از قربانیان رفتارهای او سخن گفته‌اند. بن افلک نیز در محکومیت رفتار او نوشته بود: «هم ناراحت هستم هم عصبانی که همکارم در طول سه دهه از موقعیت و قدرتش برای تحت فشار قرار دادن زنان سوءاستفاده می‌کرد.» این بازیگر در فیلم‌هایی چون «شکسپیر عاشق» و «ویل هانتینگ نابغه» با واینستین همکاری کرده است.

هاروی واینستین که از موفق‌‌ترین تهیه‌کنندگان سینمای جهان در دهه‌های اخیر است، به اذیت و آزار زنان و سوءاستفاده جنسی از آن‌ها متهم شده است. البته او اتهامات را رد کرده و باور دارد قربانی دسیسۀ رقبای حرفه‌ای خود شده، با این حال او پس از تشکیل جلسه اضطراری هیأت مدیره «کمپانی واینستاین» از این شرکت فیلمسازی اخراج شد.

 
نظرات کابران باهوک ریویو