خرید اینترنتی کتاب و نوشت افزار

«زنان کوچک» تازه ­ای در راه است

«زنان کوچک» تازه ­ای در راه است

«زنان کوچک» تازه ­ای در راه است

چه کسی فکر می­ کرد داستان زندگی چهار خواهر آمریکایی که در اثر جنگ و رکود اقتصادی در قرن نوزدهم، روزگار سختی را می ­گذرانند، در ایران تا این اندازه محبوب شود؟ داستان «زنان کوچک» به نویسندگی لوییزا می ­الکات که در سال 1868 منتشر شد، داستان زندگی چهار خواهر به نام­ های مگ، جو، بث و امی را روایت می­کند که پدرشان برای کمک به سربازان جنگی خانه را ترک کرده است و آن­ ها تلاش می­ کنند در نبود پدر، نه تنها کنترل اوضاع زندگی خودشان را به دست بگیرند، بلکه به دیگران هم کمک کنند.

این کتاب که داستان زندگی واقعی نویسنده ­اش است، تا کنون منبع اقتباس و الهام ساخت فیلم­ ها و سریال­ های متعددی شده است. حتی سریال کارتونی ­ای هم از روی آن ساخته شد که در ایران به معروفیت رمان کمک بزرگی کرد. حالا خبر خوش برای دوستداران این رمان این است که به زودی سریال تازه­ ای از روی داستان زنان کوچک ساخته خواهد شد.

این سریال قرار است در شبکه بی­بی­سی پخش شود و ونسا کاسویل سه اپیزود ابتدایی آن را کارگردانی می­ کند. مایا تورمن هاوک، دختر اما تورمن بازیگر مشهور، نیز در آن در نقش جو ظاهر می­ شود.

این در حالی است که الیزابت تیلور و کاترین هپبورن دو ستارۀ مشهور سینمای کلاسیک، پیش از این در دو نسخۀ مختلف از این فیلم در نقش جو بازی کرده­ اند که همین موضوع انتظارها را از هاوک بالا می­ برد.

 
نظرات کابران باهوک ریویو