خرید اینترنتی کتاب و نوشت افزار

3 روش برای نشان دادن اعتماد به نفس

3 روش برای نشان دادن اعتماد به نفس

3  روش برای نشان دادن اعتماد به نفس

اعتماد به نفس سالم کلید موفقیت است. اگر به خود و توانایی‌هایتان اعتماد داشته باشید و مطمئن باشید که با همت و پشتکار و تکیه بر توانایی‌هایتان می‌توانید به اهدافتان برسید، هیچ چیزی نمی‌تواند در موفقیتتان خللی ایجاد کند. برخی اوقات، ما خودمان به خوبی می‌دانیم چه توانایی‌های شگرفی داریم اما دیگران به آن شک دارند. از طرفی گاه رعایت نکردن مرز و حد و حدود نشان دادن سطح اعتماد به نفس باعث می‌شود که دیگران فکر کنند ما خودشیفته هستیم و تلاش‌هایمان برعکس نتیجه بدهند. در اینگونه موارد چه باید کرد؟ چطور باید به دیگران هم بقبولانیم که فردی توانا و بااعتماد به نفس هستیم؟

1. زبان بدن

زبان بدن بیشتر از آنچه تصور می‌کنید اهمیت دارد. هر حرکت و رفتار بیرونی ما حاوی پیام است. بنابراین تا می‌توانید وقت صرف کنید و زبان بدنتان را اصلاح کنید. چطور توقع دارید با شانه‌هایی افتاده، صورتی بی‌تفاوت و دستان و پاهایی که مرتب تکان می‌خورند و بی‌قرارند، دیگران قبول کنند که شما فردی بااعتماد به نفس هستید؟ سعی کنید همیشه کمرتان صاف و گردنتان برافراشته باشد. حرکات دست و پایتان را کنترل کنید و بیهوده تکانشان ندهید. قدم‌هایتان را با طمانینه و راسخ بردارید و عمیق، نافذ و باکنجکاوی به اطراف نگاه کنید و لبخند زدن را هم از یاد نبرید.

2. سبک زندگی

اگر می‌خواهید دیگران باور کنند که به اندازۀ کافی اعتماد به نفس دارید، کافی است این نقش را قبول و آن را بازی کنید. به سر و وضعتان برسید. به خودتان اهمیت بدهید. خط قرمزهایتان را به نرمی و غیرمستقیم برای دیگران مطرح کنید. قدردان استعدادها و هوشتان باشید. با ترس‌هایتان مقابله کنید. مثبت فکر کنید و همیشه و در همه حال خودتان را همانگونه که هستید بپذیرید. کم‌کم دیگران هم متوجه سبک زندگی شما می‌شوند و باور می‌کنند که اعتماد به نفس بالایی دارید.

3. آموختن

هر روز باید چیز تازه‌ای آموخت. از هر فرصتی برای یاد گرفتن استفاده کنید. هرگز فکر نکنید که همه‌چیز را می‌دانید و دیگر نیازی به آموختن ندارید. مشکل درست از آنجایی آغاز می‌شود که فرد خود را بی‌نیاز از دانستن بداند. بنابراین صرفنظر از میزان مهارت و دانش و اعتماد به نفستان، سعی کنید همیشه در تکاپوی یادگیری باشید. مطمئن باشید با این روحیه و تلاش، دیگران نظر مثبتی درباره‌تان پیدا خواهند کرد. مطالب مرتبط

روز جهانی سلامت روان
گاهی شاد و گاهی غمگین!
15 فستیوال بزرگ 2019

نظرات کابران باهوک ریویو