خرید اینترنتی کتاب و نوشت افزار

4 نکته برای افزایش بهره‌وری فریلنسرها

4 نکته برای افزایش بهره‌وری فریلنسرها

4 نکته برای افزایش بهره‌وری فریلنسرها

این روزها کار کردن در خانه یا فریلنسینگ، برای برخی مردم ایده‌آل‌ترین روش کار کردن است. هم هزینه‌های رفت و آمد و... را کاهش می‌دهد و هم انعطاف‌پذیری ساعات کاری‌اش، محدودیت ایجاد نمی‌کند. با افزایش تکنولوژی و روش‌های نوین ارتباطی، رویای کار کردن در خانه رنگ و بوی واقعیت به خود گرفته و روز به روز بر تعداد کسانی که از خانه کار می‌کنند، افزوده می‌شود. اما کار کردن در خانه هم مانند هرچیز دیگری، نقاط ضعف و ویژگی‌های منفی‌ای دارد. مثلا از آنجایی که ساعت کاری مشخصی ندارد، برخی نمی‌توانند میان کار و زندگی‌شان تعادل برقرار کنند. اگر شما هم یکی از کسانی هستید که در خانه کار می‌کنید یا علاقه دارید که در آینده‌ای نه چندان دور به سراغ این نوع کار کردن بروید، به خواندن ادامه دهید:

ساعت را کوک کنید

مهم‌ترین شرط موفقیت در کار کردن از خانه، برنامه‌ریزی و وقت‌شناسی است. هر شب برای روز بعدی برنامه‌ریزی کنید و ساعات کاری‌تان را به بخش‌های کوچک‌تر تقسیم کنید. برای اینکه زمان را فراموش نکنید و از برنامه‌تان دور نمانید، ساعت را سر ساعات مشخصی کوک کنید و به محض تمام شدن وقت، به سراغ برنامۀ بعدی بروید.

راحت نه بگویید

اگرچه آموختن مهارت نه گفتن در همۀ شرایطی که باید بگویید نه ضروری است، اما در اینجا منظور ما مشخصا نه گفتن به خانواده‌تان است. ممکن است گاهی کار کردن در خانه، برای اطرافیانتان به اندازۀ یک شغل سنتی رسمیت نداشته باشد و فکر کنند که چون در خانه کار می‌کنید هم وقت خالی زیادی دارید و هم هر موقع که مایل باشید می‌توانید برنامه‌ای خارج از آنچه درنظر گرفته‌اید، داشته باشید. در این مواقع راحت نه بگویید و برایشان شرایط کاری‌تان را توضیح دهید.

میز کار داشته باشید

ذهن انسان نظام‌مند است و در شلوغی و همهمه کارایی‌اش را از دست می‌دهد. حتی اگر در خانه هم کار می‌کنید سعی کنید محل مشخصی برای کار کردن داشته باشید. شلوغی‌های اطرافتان را پاکسازی کنید. گیاهی که اکسیژن تولید می‌کند، روی میز کارتان بگذارید و زیر نور کافی کار کنید. ضمن اینکه سعی کنید هر روز برای کار کردن آماده شوید و لباس بیرون بپوشید تا ذهنتان بداند که وقت استراحت تمام شده و حالا زمان کار فرا رسیده است.

از کار فاصله بگیرید

در این روش کار کردن، اگر حواستان جمع نباشد، به راحتی به دام کار کردن بیش از اندازه می‌افتید و زمان را فراموش می‌کنید. در این شرایط ممکن است رفته‌رفته منزوی شوید و از جمع‌های دوستانه و تفریحاتتان دور بیفتید. بنابراین در زمانی که باید، کار را تعطیل کنید و همراه با اطرافیان قدم بزنید، ورزش کنید و به فعالیت‌های گروهی بپردازید.

 

 

 

 مطالب مرتبط

چه افرادی  در کارشان پیشرفت نمی‌کنند؟
حراج بزرگِ روز کتاب
در مصاحبۀ شغلی چه سوالاتی بپرسیم؟

نظرات کابران باهوک ریویو

پربازدید ها