خرید اینترنتی کتاب و نوشت افزار

همكارى دوباره دیكاپريو و اسكورسيزى

همكارى دوباره دیكاپريو و اسكورسيزى

همكارى دوباره دیكاپريو و اسكورسيزى

همكارى دیكاپریو و اسكورسیزى در روایتى از كشتار سرخپوستان ثروتمند

 

در اتفاقی دوست داشتنی لئوناردو دیکاپریو در فیلم «قاتلان فلاور مون: کشتار اوسیج‌ها و تولد پلیس فدرال آمریکا» به کارگردانی مارتین اسکورسیزی بازی خواهد کرد.

به نقل از دانته فرتی همکار قدیمی مارتین اسکورسیزی، فیلمبرداری «قاتلان فلاورمون» از ایتدای بهار سال آینده آغاز خواهد شد. پروژه سینمایی تازه اسکورسیزی با اقتباس از کتاب پرفروش دیوید گران نویسنده شهر گمشده زد ساخته خواهد شد و همچنین امتیاز ساخت آثار سینمایی از کتاب قاتلان فلاور مون سال گذشته به قیمت ۵ میلیون دلار به کمپانی ایمپریتیو واگذار شده است.

ریک راث فیلمنامه‌نویس آمریکایی برنده جایزه اسکار و خالق فیلمنامه آثار درخشانی چون «فارست گامپ» و «مورد عجیب بنجامین باتن» پیش‌نویس فیلمنامه‌ را آماده کرده است.

در قاتلان فلاور مون داستانی واقعی از اوایل قرن بیستم میلادی در اوکلاهاما روایت می‌شد. در آن دوران در زمین‌های سرخپوستان اوسیج نفت پیدا شد و آن‌ها را به ثروت رساند اما یک رشته قتل زنجیره‌ای خوشبختی این قوم بومی آمریکایی را برهم زد. حل کردن معمای قتل‌ها یکی از نخستین پرونده‌های مهم پلیس فدرال آمریکا بود که داستان این فیلم را شکل می‌دهد.

بعد از موفقیت بزرگ تایتانیک او حضوری نه چندان دلچسب در فیلم شهرت وودی آلن داشت. بعد از آن لئوناردو در فیلم ساحل ظاهر شد فیلمی که نه از نظر منتقدان و نه از نظر تماشاگران راضی‌کننده نبود و با شکست تجاری شدید مواجه شد. در سال ۲۰۰۲ دی‌کاپریو خود را کمی از دنیای پر زرق و برق هالیوود و عکس‌های کلیشه‌ای مجلات دور کرد و تمرکزش را به روی دو اثر موفق «اگه می‌تونی منو بگیر» به کارگردانی استیون اسپیلبرگ با بازی تام هنکس و «دار و دسته‌های نیویورکی» به کارگردانی مارتین اسکورسیزی با بازی دانیل دی-لوئیس را در کارنامه‌اش قرار داد که هر دو فیلم مورد توجه منتقدین قرار گرفتند و نمرات زیادی را دریافت کردند و هر دو نزدیک به هم اکران شدند.

او برای ایفای نقش فرانک آبیگنل جونیور در فیلم اگه می‌تونی منو بگیر نامزد دریافت گلدن گلوب شد. بعد از آن نوبت به اثر قابل توجه هوانورد که بر اساس زندگی واقعی هاوارد هیوز کارگردان و هوانورد معروف آمریکایی ساخته شده بود رسید. دومین کار مشترک اسکورسیزی دومین کاندیدایی جایزه اسکار را به عنوان بهترین بازیگر نقش اول مرد برای او به ارمغان آورد و همچنین موفق به دریافت جایزه گلدن گلوب بهترین بازیگر مرد درام شد.

همچنان دیکاپریو همکاری‌اش را با اسکورسیزی ادامه داده به طوری که او جایگزین رابرت دنیرو در فیلم‌های هزاره جدید وی است. دیکاپریو در سال ۲۰۰۵ مشغول همکاری سومش با اسکورسیزی به نام «رفتگان» با حضور ستارگان دیگری چون جک نیکلسون، الک بالدوین و مت دیمون شد در ضمن هنوز دو همکاری دیگر مارتین اسکورسیزی و دیکاپریو باقی مانده‌است. 
نظرات کابران باهوک ریویو

پربازدید ها