خرید اینترنتی کتاب و نوشت افزار

خرسی توی وان خانه‌مان

خرسی توی وان خانه‌مان

خرسی توی وان خانه‌مان

 

خرس پدینگتون یکی از دوست‌داشتنی‌ترین شخصیت‌ها در ادبیات کودکان و نوجوانان است که برای اولین بار در سال 1958 توسط مایکل باند معرفی شد.

پدینگتون طی این سال‌ها با طراحی پگی فورتنام و دیگر تصویرگران در بیش از بیست کتاب حضور داشته و ماجراهای بامزه و جالبی را برای کودکان رقم زده است.

او با آن کلاه کهنه از قلب پرو آمده و عاشق مارمالاد است و به طور اتفاقی توسط خانواده‌ای مهربان در یک ایستگاه قطار پیدا می‌شود و به همین راحتی صاحب یک اتاق گرم و نرم و خانواده‌ می‌شود.

 تاکنون کتاب‌های پدینگتون به بیش از سی زبان ترجمه شده و در سراسر جهان نزدیک به چهل میلیون نسخه فروخته است.

«روزهای پرهیاهوی پدینگتون» و «پدینگتون در فانفار» اولین کتاب‌هایی بودند که از این مجموعه در نشر پدر در سال 81  به فارسی ترجمه و عرضه شدند که البته اکنون اثری از آن‌ها در بازار نیست. «خرسی به نام پدینگتون: داستان خرسی که از اعماق کشور پرو آمد» کتاب دیگری بود که از این مجموعه به فارسی ترجمه می‌شد و حدود هشت سال بعد، انتشارات ماهی نیز ترجمۀ دیگری از همین کتاب را ارائه کرد. «باز هم پدینگتون» نیز تاکنون آخرین کتابی است که از این مجموعه در بازار نشر ایران عرضه شده است. این کتاب بهار سال 95 توسط بهمن دارالشفایی ترجمه شد و در انتشارات ماهی به چاپ رسید.

هر کدام از این کتاب‌ها شامل داستان‌ها و ماجراهایی از پدینگتون هستند که تجربه‌های او در روبه‌روشدن با متروسوای، مراکز خرید بزرگ و... را نشان می‌دهند.

مجموعه کتاب‌های پدینگتون با به وجودآوردن موقعیت‌های متفاوت برای آموزش غیر مستقیم کودکان می‌تواند بسیار موثر باشد. ضمن آنکه لذت خواندن بازیگوشی‌های پدینگتون همراه خوبی برای اوقات فراغت کودکان خواهد بود.

مجموعه کتاب‌های پدینگتون با ترجمۀ بهمن دارالشفایی در فهرست بیستم کتاب لاک‌پشت پرنده موفق به دریافت پنج لاک‌پشت شدند.

 

 
نظرات کابران باهوک ریویو