خرید اینترنتی کتاب و نوشت افزار

آماده کردن خانه برای پذیرایی از میهمان

آماده کردن خانه برای پذیرایی از میهمان

آماده کردن خانه برای پذیرایی از میهمان

خوب است اعتراف کنیم در حالی که تعطیلات معمولا زمانی برای لذت بردن در کنار خانواده و دوستان است، ممکن است گاهی اوقات استرس‌زا باشد؛ زیرا در این روزها پذیرای میهمان‌های زیادی هستیم.

اگرچه ممکن است نتوانید در روزهای منتهی به تعطیلات، تعمیرات اساسی و گسترده‌ای انجام دهید اما تغییرات کوچک در دکور خانه می‌تواند محیط زندگی‌تان را باطراوت کند و آسایش بیشتری برای میهمانان (حتی کسانی که سرزده ساعت 1 نیمه شب به خانه‌تان می‌آیند) در طول تعطیلات به همراه داشته باشد.

در اینجا ما 10 راه را برای آماده کردن خانه برای پذیرایی از میهمانان معرفی می‌کنیم:

درب ورودی خود را به ورودی میهمان‌نوازی تبدیل کنید

در فضاهای خارجی خانه‌تان از گل و شمع استفاده کنید. مثلا حلقه‌ای گل سرخ به درب ورودی خانه آویزان کنید یا شمع‌های تزئینی روی جاکفشی قرار دهید.

با یک جالباسی فضای اضافی خلق کنید.

سعی کنید در فضای بی‌استفادۀ نزدیک ورودی خانه، جالباسی‌ای قرار دهید تا میهمانانتان بتوانند لباس‌هایشان را روی آن آویزان کنند.

از پرسیدن سوالات خصوصی‌ای که میهمانان دوست ندارند، اجتناب کنید.

هر میهمانی حریم خصوصی خودش را دارد و هر اندازه هم که با او صمیمی باشید، نباید از او سوالاتی بپرسید که باعث رنجش و کدورت شود. با ایجاد فضای دوستانه و امن اجازه بدهید، دیگران تا هر اندازه که مایلند با شما از زندگی‌شان صحبت کنند.

کیف آرایشی و بهداشتی مخصوص میهمانان بسازید

شما می‌توانید برای هر میهمان یک کیف مخصوص لوازم آرایشی و بهداشتی در نظر بگیرید و وسایل ضروری و شخصی را درونش قرار بدهید. این کار حس خوبی در میهمان ایجاد می‌کند و باعث می‌شود بداند تا چه اندازه برای شما اهمیت دارد.

فضای خصوصی آن‌ها را گرم و صمیمی کنید.

هیچ چیز به اندازۀ خوابیدن در میان ملحفه‌هایی تمیز و نرم، باعث آسایش و راحتی میهمانان نمی‌شود. قبل از ورود میهمانان به خانه‌تان، ملحفه‌ها را شسته و فضای خوابیدن آن‌ها را تمیز و مرتب کنید.

خانه خود را با عطرهای مناسب تعطیلات پر کنید.

برای عطرآگین کردن خانه می‌توانید از انواع خوشبوکننده‌های هوا، عودهای معطر، گل، شمع‌ و روغن‌های مختلف استفاده کنید. عطر خوش باعث افزایش آرامش و راحتی می‌شود. بنابراین از آن غافل نشوید.

غذاهای خوشمزه و منحصر به فرد بپزید.

یکی از بخش‌های به یاد ماندنی پذیرایی از میهمان، مربوط به غذا و خوراکی‌هایی می‌شود که برای آن‌ها سرو می‌کنیم. سعی کنید در آشپزی برای آن‌ها، به سالم و بهداشتی بودن مواد غذایی بیشتر اهمیت بدهید و گاهی برای آن‌ها غذاهایی بپزید که تاکنون نخورده‌اند. 
نظرات کابران باهوک ریویو