خرید اینترنتی کتاب و نوشت افزار

8 راه برای باهوش تر شدن

8 راه برای باهوش تر شدن

8 راه برای باهوش تر شدن

می‌خواهید از آنچه اکنون هستید، باهوش‌تر باشید؟ بدون فوت وقت به خواندن ادامه بدهید. البته با انجام دادن این موارد از خودتان در مدت زمان کوتاه انتظار دانشمند شدن نداشته باشید اما می‌توانید با تغییر و رفتارعادات روزانه به افزایش هوش و قدرت مغزتان کمک زیادی بکنید.

1. خواندن کتاب و روزنامه را به شما پیشنهاد می‌کنیم. اطلاع از اتفاق‌های روز آن هم در موارد مختلف ذهن شما را به نقاط مختلف سمت و سو می‌دهد و اطلاعات شما را را به روز می‌کند. این‌گونه شما در محافل و مهمانی‌ها همیشه حرفی برای گفتن خواهید داشت. خواندن کتاب هم شما را با شخصیت‌های گوناگون آشنا می‌کند. دیدگاه شما را در مورد مسائل و شاخه‌های مختلف افزایش می‌دهد.

2. خوردن مواد غذایی مناسب می‌تواند برای سلامت ذهن شما موثر باشد. استفاده از چربی و شیرینی آن هم به دفعات اصلا توصیه نمی‌شود. خوردن ماهی و و موادی که دارای روغن های امگا 3 هستند، مانند گردو و دانه‌های کتان و غلات و حبوبات را فراموش نکنید. ویتامین b را هم می‌توانید در نوشیدنی‌ها تجربه کنید و خوردن  صبحانه را هم هر گز فراموش نکنید.

3. ایده‌ها و دانشتان را با بقیه به اشتراک بگذارید. با گفتگو کردن و نوشتن یا استفاده از شبکه‌های اجتماعی. تبادل اطلاعات در مورد موضوعاتی که دوست دارید می‌تواند به دانش شما اضافه شود و شما را باهوش‌ترکند . حتی با کسانی که با نظرات شما مخالف هستند و البته بهترین راه،  معاشرت با کسانی است که باهوش هستند و دارای اطلاعات بیشتر تا با سوال کردن بیشتر هم یاد بگیرید.

4. ورزش کنید. با دویدن سلول‌ها و سلامت مغز تقویت می‌شود و سریع‌تر و موثرتر کار می‌کند. به گردش خونتان کمک می‌کند و اکسیژن بیشتری به مغزتان می‌رسد.

 5. دایره کلماتتان را افزایش دهید این کار با مطالعه کردن هم میسر می‌شود ولی ما راه کار بهتری را پیشنهاد می‌کنیم. از واژه‌یاب استفاده کنید، دانستن مترادف کلمات، دایرۀ لغوی شما را بیشتر می‌کند. بنابراین سعی کنید روزانه چندین لغت جدید را حتی به زبان‌های دیگر یاد بگیرید.

6. با بازی‌های فکری، مانند سودوکو، پازل یا حل جدول‌های تستی و حتی بازی‌های گروهی و بازی‌هایی که حس رقابت‌جویانه دارند خود را بیشتر به چالش می‌کشید و از مغزتان بیشتر استفاده می‌کنید.

7. اگر در خوابیدن دچار مشکل هستید، حتما راه حلی برای آن پیدا کنید. خواب خوب و منظم به بالا بردن قدرت مغزتان کمک می‌کند.

8. مغزتان را با حرف زدن به چالش بکشید. حرف زدن با خود یا تکرار کلمات و جملات در طول روز باعث افزایش تمرکز می‌شود. بنابراین در مورد چیزهایی که می‌بینید یا موضوعات جالب فکر کنید و نظر بدهید. اینگونه مغزتان را به فعالیت وادار می‌کنید.مطالب مرتبط

گاهی شاد و گاهی غمگین!
نتایج نسخه بهتر ژن، در برابر نسخه بدتر
می‎خواهید خوش‎شانس باشید؟

نظرات کابران باهوک ریویو