خرید اینترنتی کتاب و نوشت افزار

5 اصل مدیریت زمان برای کارآفرینان

5 اصل مدیریت زمان برای کارآفرینان

5 اصل مدیریت زمان برای کارآفرینان

مدیریت زمان برای کارآفرینان مانند اکسیژن، حیاتی است. به همین دلیل یکی از نخستین مهارت‌هایی که کارآفرینان باید بیاموزند، این است که چطور برنامه‌های روزمره‌شان را کنترل کنند و در کمترین زمان ممکن، بیشترین کارها را انجام بدهند. انجام روزانۀ کارها و فعالیت‌ها به زمان‌بندی مناسب نیاز دارد تا به موفقیت یک کارآفرین بیفزاید.

1.    وظایف را تقسیم کنید

همیشه به این اصل توجه داشته باشید که یک مدیر نمی‌تواند همۀ کارها را به تنهایی انجام دهد. باید کارها را میان کارمندانتان تقسیم کنید و خود بر روی عملکرد و نتیجۀ آن‌ها نظار داشته باشید.

2.    به متخصصان رجوع کنید

اگرچه ممکن است رجوع کردن به متخصصان برای انجام کارهایتان، هزینه‌بر باشد اما فراموش نکنید که سپردن کارها به غیرمتخصصان و افراد مبتدی، ممکن است برایتان گران‌تر تمام شود و زمان زیادی را از دست بدهید.

3.    به کارمندانتان مدیریت زمان را آموزش دهید

برای بهبود عملکرد کار، نه تنها باید خودتان به اصول مدیریت زمان آشنا باشید، بلکه باید کارمندانتان را نیز آموزش دهید. تا با اولویت بندی کارها حداکثر استفاده بهینه از زمان را بدانند.

4.    قبل از گرفتن هر تصمیی خوب فکر کنید

جبران تصمیم‌های اشتباه و زودهنگام، اگر غیرممکن نباشد بسیار سخت است. قبل از گرفتن هر تصمیم تا می‌توانید همه‌جانبه فکر کنید و عواقب احتمالی‌اش را در نظر بگیرید.

5.    متعهد باشید

چه کارآفرین باشید چه کارمند. مهم این است که برنامه و قواعدتان پایبند باشید. هرگز در عمل کردن به برنامه‌ریزیتان تنبلی نکنید. در مقام یک کارآفرین، حداقل 5 نفر به عملکرد شما نگاه می‌کنند و برای افراد همچون الگو هستید. منضبط و متعهد باشید و از دیگران هم همین را انتظار داشته باشید.

6.    کمال‌گرا نباشیم

گاهی ما دچار وسواس می‌شویم و بیش از اندازه به جزئیات اهمیت می‌دهیم و انتظار داریم همه‌چیز بی‌نقص باشد. این همان کمال گرایی است. افرادی که

می‌خواهندکاری را به بهترین نحو ممکن انجام بدهند ولی بیشتر زمان خود را در گیر جزئیات می‌کنند، زمان بسیار زیادی را از دست می‌دهند. با حذف جزئیات غیر لازم زمان بیشتری را در انجام بهترین نحوه کار دارید.

7.    به موقع دست به کار شوید

 

همیشه کارها را به موقع و در زمان خودش انجام دهید. چرا که با تاخیر انداختن و اهمال‌کاری نتیجه‌ای جز استرس و کمبود زمان برای انجام دادن کاری که باید به نحو احسن به پایان برسد، ندارید.
نظرات کابران باهوک ریویو

پربازدید ها