خرید اینترنتی کتاب و نوشت افزار

عادات سالم غذایی در دوران تحصیل

عادات سالم غذایی در دوران تحصیل

عادات سالم غذایی در دوران تحصیل

با شروع مدارس و دانشگاه‌ها، خوردن غذای سالم کمی مشکل می‌شود. آن هم در شرایطی که با غذاهای چرب و ناسالم احاطه شده‌ایم. در ادامه تلاش کرده‌ایم تا راهکارهای ساده و کاربردی برای تغذیۀ سالم ارائه بدهیم که هر دانشجو و دانش‌آموزی در کمترین زمان ممکن و با سهولت بتواند به آن‌ها عمل کند:

  1. در دوران تحصیلی و در جمع دوستان، دوری کردن از خوردن تنقلات خیلی سخت است. ما هم توصیه نمی‌کنیم که کلا خوردن تنقلات را قدغن کنید، بلکه سعی کنید تنقلاب با کیفیت‌تری انتخاب کنید. بستنی، پاستیل، بادام‌زمینی‌های طعم‌دار، کاکائو و شکلات و کلوچه‌های تازه می‌توانند انتخاب‌های بهتری نسبت به سایر تنقلات باشند.
  2. اگر چندان به میوه علاقه‌ای ندارید، سعی کنید موقعی که در جمع دوستان نشسته‌اید چند میوه را خرد کنید و با یکدیگر بخورید؛ مطمئن باشید مزه‌اش برایتان بهتر خواهد بود. بنابراین همیشه چند عدد میوه داخل کیفتان داشته باشید.
  3. می‌دانیم برای هزارمین بار است که به خوردن صبحانه توصیه می‌شوید! اما اگر تحقیقات دانشمندان را دربارۀ ضررهای صبحانه نخوردن بخوانید، حتی یک روز هم از صبحانه خوردن دست نمی‌کشید. بنابراین صبح‌ها نیم ساعت زودتر از خواب بیدار شوید و برای خودتان بساط صبحانۀ مورد علاقه‌تان را بچینید.
  4. از دانه‌ها و مغزهای مقوی غافل نشوید. گردو، بادام، توت خشک، انجیر و... هر کدام سرشار از مواد مغذی‌ای هستند که در روزهای پرمشغله مانند بمب انرژی برایتان عمل می‌کنند. ضمن آنکه حجم زیادی هم در کیفتان اشغال نمی‌کنند.
  5. در روزهایی که بدن فعالیت بیشتری انجام می‌دهد، به آب و مایعات بیشتری نیاز دارد. بنابراین سعی کنید قمقمه‌ای همراه خود داشته باشید و مرتب آب بنوشید. ضمن آنکه هر از گاهی با دوستانتان سری به آبمیوه‌فروشی‌ها بزنید و لیوانی آبمیوۀ طبیعی که در حضور خودتان تهیه شده است بنوشید.
نظرات کابران باهوک ریویو