خرید اینترنتی کتاب و نوشت افزار

دست‌های شفابخش عشق

دست‌های شفابخش عشق

دست‌های شفابخش عشق

لوییز هی نویسندۀ کتاب پرفروش «شفای زندگی» از رهبران بلندآوازه بین‌المللی نهضت عصر نوین است . پیام اصلی او این است که اگر مشتاق باشیم که روی ذهن خود کار کنیم تقریبا همه‌چیز را می‌توان شفا داد.

 در طی دوران آموزش تکنیک‌های شفا و فلسفۀ مثبت‌نگری توسط لوییز، میلیون‌ها نفر یاد گرفتند که چگونه  آنچه را که در زندگی می‌خواهند خلق کنند و بیشتر از آنچه را که طلب می‌کنند به‌ دست بیاورند که این مسأله شامل سلامت بدن، ذهن و روح نیز می‌شود.

فلسفۀ شخصی او طی دوران کودکی مشقت‌بارش ایجاد شد. او دوران کودکی دشوار و توأم با فقر  و تنگدستی‌ای را پشت سر گذاشت. در دوران نوجوانی مورد سوء‌استفاده و آزار جنسی قرار گرفت. از خانه فرار کرد و سر از  نیویورک درآورد، در آنجا مانکن شد و با یک تاجر ثروتمند ازدواج کرد. به نظر می‌رسید که زندگی‌اش عوض شده و خوشبختی به او روی آورده است اما روی خوش زندگی تا وقتی که ازدواج او بعد از چهارده سال به پایان رسید، به او روی نکرد و درست بعد از آن جدایی، در حالی که او فکر می‌کرد زندگی‌اش به پایان رسیده، شفای واقعی آغاز شد.

 

 

بعد از چند سال لوییز شروع به گردآوری مرجع کاملی راجع به جزییات ذهنی بیماری‌ها کرد و الگوهای فکری مثبتی را ارائه داد تا به کمک آن‌ها بتوان  بیماری‌ها را از بین بروند و شفا حاصل شود. این پژوهش پایه‌ای بود برای نوشتن کتاب «شفای تن».

لوئیز هی معتقد است هر گونه درد، نشانۀ احساس گناه درون ما است. گناه همیشه جویای مجازات است و مجازات درد می‌آفریند. درد مزمن، ناشی از احساس گناه مزمنی است كه اغلب چنان عمیق مدفون شده كه دیگر حتی از وجودش خبر نداریم. در بیشتر موارد بیمار می‌شویم چرا  كه تصور می‌كنیم بی‌ارزشیم و آنقدر كه باید خوب نیستیم، بنابراین با بیماری خودمان را مجازات می‌كنیم.

به دنبال رسیدن به این اصل، او به سراسر  آمریکا سفر کرد، سمینارها و کارگاه‌هایی راجع به «عشق ورزیدن به خود و شفای زندگی» برگزار کرد و مقالاتی برای مطبوعات نوشت. لوئیز توانست فلسفه شخصی‌اش را در طی دوران ابتلا به سرطانش به مرحله عمل برساند و به منتقدانش نشان بدهد که دوست داشتن خود تا چه اندازه معجزه‌آمیز است. او تصمیم گرفت بیش از هرکاری، توجه و تمرکزش را بر عبارات تأکیدی، تجسم موقعیت‌های مثبت، برنامه تغذیه‌ای پاک‌کننده و روان‌درمانی قرار دهد. بعد از شش ماه سرطان او کاملا شفا یافته بود. 

کتاب شفای زندگی در سی‌وسه کشور به عنوان پرفروش‌ترین کتاب سال شناخته شده است و به بیست‌وپنج زبان نیز ترجمه شده است. این کتاب در ایران نیز  توسط گیتی خوشدل مترجم نام‌آشنا ترجمه شده است. خوشدل، مدرک مترجمی زبان را از دانشگاه تهران دریافت کرده است و برای ادامه تحصیل در رشته جامعه‌شناسی به امریکا رفت و پس از سفری که به هند داشت به روانشناسی و عرفان علاقه‌مند شد و بیشتر کتاب‌هایی که ترجمه‌ کرده در این زمینه هستند .

 

کتاب شفای زندگی لوییز هی شامل چهار بخش است .در بخش اول که از آن به عنوان  مقدمه یاد می‌شود هی دربارۀ آنچه که به آن معتقد است و فلسفۀ زندگی‌اش با مخاطبانش صحبت می‌کند.   

 بخش دوم کتاب که جلسه‌ای با لوییز نام دارد  شامل نُه فصل است . او در بخشی از کتاب  می‌نویسد: این کتاب را طوری تنظیم کرده‌ام که گویی شما را به یکی از جلسه‌هایم برده‌ام، درست مانند اینکه شما به صورت حضوری نزدم آمده باشید یا در یکی از کارگاه‌ها و کلاس‌هایم شرکت کرده باشید. بنابراین تمرینات را در حین مطالعه کتاب انجام دهید.

در بخش سوم کتاب، هی مخاطبانش را به استفاده از آرمان‌ها و قواعدی که در بخش دوم کتاب به ان‌ها یاد داده است تشویق می‌کند، چرا که مشکلات و اختلالات افراد در کار، روابط، ثروت، موفقیت و جسم آن‌ها تاثیر می‌گذارد. او معتقد است که هر  بیماری‌ای را خود فرد در تن خویش می‌آفریند .تن ما مانند هرچیز دیگری بازتاب اندیشه‌ها و اعتقادات درونی ماست. نکتۀ قوت این کتاب در این است که او فهرستی از الگوهای ذهنی‌ای که احتمالا در بدن باعث ایجاد بیماری می‌شوند را ذکر کرده و هم‌چنین الگوهای تازۀ جایگزین برای ایجاد سلامتی در بدن را نیز بیان می‌کند.

 

 

 

کتاب شفای زندگی با داستان زندگی هی تمام می‌شود.داستانی تلخ و رنج‌آور که خود هی از آن به عنوان عامل سعادت و خوشبختی برای خود و دیگران نام می‌برد.

در حال حاضر لوییز موسسه ای بنام «هی هاوس» را مدیریت می‌کند. یک موسسۀ انتشاراتی که آغاز کارش با سرمایه‌ای اندک در اتاق پذیرایی خانۀ لوییز بنا شد و حالا به یکی از موفق‌ترین موسسات با فروش بیش از میلیون‌ها کتاب و کاست در سراسر دنیا تبدیل شده است.

پیام‌های شفا‌بخش لوییز، موضوع بسیاری از روزنامه‌ها و مجلات است. او برنامه‌های تلویزیونی متعدد و موفقی دارد و به سفرهای متعددی می‌رود. در دورانی که سفر نمی‌کند در منزلش به نقاشی، رقص و باغبانی می‌پردازد.

 

 

 

 

 

 مطالب مرتبط

روز جهانی سلامت روان
گاهی شاد و گاهی غمگین!
15 فستیوال بزرگ 2019

نظرات کابران باهوک ریویو