خرید اینترنتی کتاب و نوشت افزار

3 اصل فن بیان

3 اصل فن بیان

3 اصل فن بیان

فن بیان یکی از بهترین راه‌های ارتباطی با افراد مختلف است. در فن بیان، تن صدا و لحن صدا هم مهم است. به کاری‌گیری کلمات دشوار در این مهارت الزامی نیست. همین که شما بتوانید خیلی راحت و خوب صحبت کنید از فن بیان خوبی برخوردار هستید. راه‌کارهای زیادی برای مهارت در فن بیان و مهارت‌های کلامی وجود دارد که مستلزم تمرین است و مطمئنا در زمان کوتاهی نمی‌توانید به آن دست پیدا کنید.

از کلاس‌ها و دوره‌های مربوط به افزایش اینگونه مهارت‌ها که می توانید در آن شرکت کنید گرفته تا افزایش دایرۀ لغوی گفتارتان، که آن هم با خواندن کتاب و مطالعه میسر می‌شود. از اینگونه راه‌حل‌ها بسیارند که می‌توان برای بهبود فن بیان از آن‌ها استفاده کرد اما به دلیل اینکه در زمان کوتاهی نتیجۀ مطلوب میسر نمی‌شود، می‌توان با به کارگیری  سه راه کار بسیارساده، فورا به نتیجۀ قابل قبولی برسید. این سه نکته عبارتند از:

- شمرده و با اعتماد به نفس سخنرانی کنید. شمرده و به وضوح صحبت کردن یکی از نکته‌های مهم برای  بهتر کردن فن بیان است. اینکه شنونده این زمان را داشته باشد و حرف‌های شما را بشنود. تند صحبت کردن وعجول بودن نشان از استرس و تردید در گفته‌ها را نشان می‌دهد.برای این کار می‌توانید با آماده کردن متنی صدای خود را ضبط کنید. با گوش کردن به صدای خود در این تمرین ساده می‌توانید این دو نکته  را با توجه به متنی که انتخاب کردید در فن بیان خود تقویت کنید.

- طرز نشستن و ایستادن، حرف زدن شما را تحت تاثیر قرار می‌دهد. با صاف نشستن و ایستادن می‌توانید بهتر نفس بکشید و این نشان دهندۀ قدرت نفوذ و اعتماد به نفس شماست. حرکت دادن سر را برای تایید حرفهایتان، هنگام صحبت کردن فراموش نکنید. پس با به کار گرفتن این تمرین ساده هم از قوز کردن شانه‌هایتان رها شوید و هم با اعتماد به نفس بیشتری از فن بیانتان استفاده می‌کنید.

- به این نکته توجه داشته باشید که در هنگام صحبت کردن نفس عمیق بکشید با این راه‌حل ساده می‌توانید لحن گفتارتان را با اعتماد به نفس بیشتری به شنونده نشان دهید.

 

 

 

 

 

 
نظرات کابران باهوک ریویو