خرید اینترنتی کتاب و نوشت افزار

با ثروتمندترین فرد دنیا آشنا شوید

با ثروتمندترین فرد دنیا آشنا شوید

با ثروتمندترین فرد دنیا آشنا شوید

صبح روز جمعه، موجودی آمازون 8% بیشتر از پنج‌شنبه شد و ارزش خالص آن به 7 میلیارد دلار افزایش یافت. اما با توجه به افزایش 7 درصدی سهام مایکروسافت در مدت یک شب، این برای پیشی گرفتن بزوس از رتبۀ بیل گیتس مدیرعامل مایکروسافت، که در مجلۀ فوربز نامش در صدر جدول ثروتمندان بود، کافی نبود. در تازه‌ترین تخمین در روز جمعه، بزوس ثروت خالصی به میزان 89.7 میلیارد دلار داشت در حالی‌که ثروت خالص بیل گیتس 90.1 میلیارد دلار بود. پس از آن در ساعت 10:15 صبح از زمانی که بازار کم‌کم به راه افتاد، درآمد بخش خاورمیانۀ آمازون، 2% رشد داشت و 900 میلیون دلار به ثروت خالص بزوس اضافه شد و او را با ثروتی به میزان 90.6 میلیارد دلار که بیشتر از ثروت بیل گیتس که در آن زمان 90.1 میلیارد دلار بود، ثروتمندترین فرد دنیا کرد.

 سهام آمازون روز پنج شنبه پس از آنکه بعد از ساعت‌ها، شرکت عایدی خود را در سه ماهۀ سوم به ثبت رساند، افزایش یافت. آمازون 43.7 میلیارد دلار سود سهام را گزارش کرد که خیلی بیشتر از پیش‌بینی 42.1 میلیارد دلاری تحلیلگران بود. درآمدی که آمازون در ماه آگوست از فروش کل مواد غذایی‌اش به دست آورد، 1.3 میلیارد دلار از سود سهام سه ماهۀ سوم را شامل می‌شد.

بزوس برای نخستین بار پیش از آنکه درآمد آمازون در 27 جولای به هدف بزند و قبل از آنکه شرکت سه ماهۀ دوم را گزارش دهد، ثروتمندترین شخص شناخته شد. اما قرارگیری بزوس به عنوان ثروتمندترین شخص در مجلۀ فوربز، تنها چند ساعت طول کشید. در همان روز آمازون اعتراف کرد که یک خطای بزرگ در محاسبۀ درآمد سه ماهۀ دوم داشته است که منجر به افت شدید درآمد تجارت الکترونیک شد. اما امروز سرمایۀ آمازون نزدیک به همان میزان قبلی است، زیرا بازار به نتایج سه ماهۀ سوم پاسخ مثبت داده است.

هنگامی که فوربز لیست 400 نفر از ثروتمندان دنیا را در اوایل اکتبر منتشر کرد، بزوس دومین فرد ثروتمند آمریکا بود، دارایی‌اش 7.5 میلیارد دلار و کمتر از بیل گیتس بود. او اولین بار در سال 1998 در لیست 400 نفره قرار گرفت، یک سال پس از آنکه آمازون با ثروت 1.6 میلیارد دلاری‌اش همگانی شد.

 

پی‌نوشت: بزوس روز را با ثروت 93.1 میلیارد دلاری‌اش به عنوان پولدارترین آدم دنیا تمام کرد و از پنج‌شنبه 10.3 میلیارد دلار به آن افزوده شد. در حال حاضر ثروت او 3.1 میلیارد دلار بیشتر از بیل گیتس است و روز خود را با ثروت خالص 90 میلیارد دلاری‌اش تمام می‌کند. مطالب مرتبط

چه افرادی  در کارشان پیشرفت نمی‌کنند؟
حراج بزرگِ روز کتاب
در مصاحبۀ شغلی چه سوالاتی بپرسیم؟

نظرات کابران باهوک ریویو