خرید اینترنتی کتاب و نوشت افزار

کارآفرین‌های بی‌استرس

کارآفرین‌های بی‌استرس

کارآفرین‌های بی‌استرس

 

کارآفرین بودن کار سادهای نیست. گاهی ممکن است سختی‌های مسیر آنقدر زیاد شود که فکر کنید کنترل همه‌چیز از دستتان خارج شده است. موانع، مشکلات پیش‌بینی نشده، مجادله‌ها و عقب‌نشینی‌ها و... همه و همه سطح استرستان را بالا می‌برد. هرچقدر تلاش می‌کنید استرس را از خود دور کنید، اما بلاخره انرژی و خلاقیتتان را نابود می‌کند. ذهن آرام، ذهنی سالم و تولیدکننده است. در ادامه با پنج راهکار مفید دور کردن استرس و نگرانی از ذهنتان، آشنا خواهید شد:

1.     با یک دوست صحبت کنید

یکی از بهترین راه‌های کاهش سطح استرس صحبت کردن با یکی از دوستان دربارۀ مشکلات و چالش‌هایتان است. گاهی به عنوان کارآفرین آنقدر درگیر کار و مسائلش می‌شویم که رابطه‌های دوستانه و صمیمی را فراموش می‌کنیم. بنابراین ساعتی را از برنامه خالی کنید، یکی از دوستانتان را به فنجانی چای دعوت کنید و درباره هرچه دوست دارید با هم گپ بزنید.

2.     کتاب بخوانید

به محیط امن و راحتی بروید، کتابی که مدت‌ها مایل بودید بخوانید اما فرصت نمی‌شد را هم به دست بگیرید و سعی کنید غرق دنیای آن شوید. با کتاب خواندن می‌توانید ذهنتان را از استرس منحرف کنید، چیز تازه‌ای یاد بگیرید و لذت ببرید.

3.     بنویسید

قبول دارم نوشتن در این شرایط کار راحتی نیست. اما کافی است امتحان کنید و سعی کنید بر روی نوشتن متمرکز شوید. بدون آنکه لحظه‌ای فکر کنید فقط کلمات شناور در ذهنتان را بنویسید. مهم نیست از لحاظ معنایی یا دستوری آداب و قواعد را رعایت می‌کنید یا نه. هدف این است که بدون هیچ ملاحظه‌ای بنویسید و ذهنتان را از شر هزاران کلمه و جملۀ آزاردهنده رها کنید.

4.     ورزش کنید

ورزش کردن باعث می‌شود سطح انرژی بدن بالاتر برود و استرس و افکار منفی از ذهن دور شود. اگر در باشگاه ورزشی ثبت نام کنید و در کنار سایران ورزش کنید، ذهنتان زودتر از استرس نجات پیدا می‌کند. اگر اهل چالش و رقابت هستید، ورزش‌های گروهی را امتحان کنید. یا اگر به آرامش و سکون نیاز دارید، به سراغ یوگا و مدیتیشن بروید.

5.      تلفن همراهتان را خاموش کنید

گاهی اوقات منشاء استرس‌ها و فشارها، چک کردن بیش از اندازۀ تلفن همراه و استفادۀ حداکثری از تکنولوژی است. بنابراین سعی کنید حتی شده برای یک ساعت، از تلفن همراه و تکنولوژی دور شوید و خودتان را سرگرم کنید. پیاده‌روی، رنگ‌آمیزی طرح‌های متنوع، گوش دادن به موسیقی، باغبانی و... از جمله فعالیت‌هایی هستند که می‌توانید در این زمان انجام دهید.

 

 

 مطالب مرتبط

روز جهانی سلامت روان
گاهی شاد و گاهی غمگین!
مرز خطرناک احساس های افراطی

نظرات کابران باهوک ریویو