خرید اینترنتی کتاب و نوشت افزار

4 توصیه برای مدیریت سرمایه‌گذاری‌تان

4 توصیه برای مدیریت سرمایه‌گذاری‌تان

4 توصیه برای مدیریت سرمایه‌گذاری‌تان

اولین تجربۀ دوچرخه‌ سواری من ترسناک بود. من نمی‌دانستم چطور این کار را انجام دهم و ترس شدیدی از سقوط داشتم. درست است که چرخ کمکی به آدم کمک می‌کند، اما بالاخره روزی باید آن‌ها را دربیاورید و خودتان برانید. پدرم در این مسیر به من کمک زیادی کرد؛ او کنارم بود و به من می‌گفت که بلاخره می‌توانم انجامش دهم.

اولین درس زندگی : حضور شخصی در کنارتان که مواقعی که اعتماد به نفس ندارید، به شما اعتماد به نفس دهد.

دخترم می‌خواهد سال دیگر گواهینامه‌اش را بگیرد. همان‌طور که من و همسرم مشغول تحقیق و انتخاب ماشین مناسب برای دخترمان هستیم، از ویژگی‌ها و ایمنی‌هایی که امروزه در اتومبیل‌ها به ویژه برای رانندگان تازه‌کار تعبیه شده، تعجب کرده‌ایم. 

دومین درس زندگی: ماشین‌آلات می‌توانند مکمل فوق‌العاده‌ای برای مهارت‌های انسانی باشند.

هنگامی که دربارۀ نبض سرمایه‌گذاری جهانی تحقیق می‌کردم، این درس‌ها به ذهنم خطور کردند. در اولین پست وبلاگم، دربارۀ موضوعاتی از قبیل: تفکر ثروتمندان، طول عمر، سلامت و بازنشستگی و اهمیت اعتماد به نفس در موفقیت مالی، مطلب نوشتم. تحقیقات نشان می‌دهد؛ 39% آمریکایی‌ها در تصمیم‌گیری‌های مالی‌شان مطمئن هستند. اما سوال اساسی برای بسیاری از مردم این است که تاثیرگذارترین نکاتی که در موفقیت سرمایه‌گذاران دخیل هستند، چیست؟

هنگامی که با سرماخوردگی مبارزه می‌کنید، معمولا در رختخواب استراحت می‌کنید. اما هنگامی که سرماخوردگی‌تان جدی‌تر می‌شود، معمولا از راهکارهای حرفه‌ای استفاده می‌کنید. به همین ترتیب، برای برنامه‌ریزی‌های مالی بازنشستگی‌مان، برای کمک گرفتن به سراغ راهکارهای حرفه‌ای که موجب سود ما شوند، برویم. بررسی‌ها نشان می‌دهند؛ 26% آمریکایی‌ها  از مشاورر مالی بهره می‌گیرند و در این میان افرادی که بالای 250 هزار دلار سرمایه داشتند، آمارشان به 59% جهش داشته است. بنابراین هرچه ثروت بیشتری داشته باشید، به مشورت بیشتری نیاز دارید.

مشاوران آمریکایی در تصمیم‌گیری‌های مالی باتجربه‌تر و مطمئن‌تر هستند و مردم را تشویق می‌کنند پول بیشتری در بیاورند. فراتر از آن، دو مزیت طلایی در کار کردن با این مشاوران وجود دارد: 1) توانایی بالای مشاوران در ایجاد برنامه‌ریزی مالی‌ای که سرمایه‌گذار بتواند با کمک آن زمان را مدیریت کند. 2) توانایی مشاوران در توضیح ریسک‌های سرمایه‌گذاری و ارائۀ پیشنهادات برای به حداقل رساندن آن‌ها. در بیشتر موارد، کسانی که مشاور مالی دارند، امنیت خاطر بیشتری دارند. 71% آن‌ها اعلام کردند که در همه موارد از مشاوران راضی هستند و تنها 5% آنان گفتند که ناراضی هستند.

سومین درس زندگی: خطرپذیری فقط در یک راه وجود ندارد، بلکه در راه‌های دیگر هم هست

هشدار نسبت به خطر، کلید رضایت از مشاور است. حدود نیمی از سرمایه‌گذاران اظهار داشتند؛ هنگامی که از خطرات سرمایه‌گذاریشان مطلع می‌شوند، احساس بهتری دارند. کسانی که مطلع شدند، چهار برابر بیشتر از کسانی که اطلاع‌رسانی نشده بودند، احساس رضایت داشتند.

درک خطر، مانند عامل شتاب‌دهنده در عمل است. یک سوم از سرمایه‌گذاران هنگامی که از خطرات کارشان آگاه می شوند، با اطمینان بیشتری سرمایه خود را به کار می‌اندازند. یک سوم دیگر احتمالا با درک خطر، سرمایه‌گذاری بیشتری می‌کنند.

چهارمین درس زندگی: تکنولوژی را دریابید!

تعداد سرمایه‌گذارانی که برای به کار گرفتن سرمایه‌شان از تکنولوژی استفاده می‌کنند، به طور فزاینده‌ای بالا رفته است. تکنولوژی به مردم کمک می‌کند فعالیت مالی آینده‌شان را بهبود بخشند و درک حقیقی خود را از اموالشان بسنجند.

89% از کسانی که سرمایه‌شان را آنلاین مدیریت می‌کنند، می‌گویند: یکسری تکان‌های مثبت شدید در رفتارهای سرمایه‌گذاریشان داشته‌اند. علاوه بر این؛ 78% آنان، می‌توانند راه‌های آنلاینی که برای مدیریت سرمایۀ بازنشستگی‌شان منجر به رشد آن شده است، را شرح دهند.

در حالی که در 12 ماه گذشته تنها 9% از سرمایه‌گذاران از راهکارهای آنلاین استفاده کرده‌اند، 54% آنان گفته‌اند تمایل دارند راهکارهای آنلاین را خریداری و استفاده کنند. اما هنوز روابط و جلسات رو در رو، نیز مهم هستند. در میان ملاحظات، 55% افراد تمایل داشتند علاوه بر تکنولوژی( نه دقیقا به جای آن)، از یک راهکار آنلاین هم بهره گیرند.

رفتار انسان جالب است. ما اغلب خود را از انجام اموری که مطمئن نیستیم یا به نظر دشوار می‌رسند، پس می‌کشیم. برای شروع، جستجو کردن مانند یک اکسیر به نظر می‌رسد. مطالعۀ ما به وضوح ارتباط میان مشورت و هدایت انسانی یا توسط تکنولوژی و اطمینان در سرمایه‌گذاری را به وضوح نشان می‌دهد و به نظر می‌آید این رمز موفقیت دوران بازنشستگی باشد.

من یاد گرفتم، کمک گرفتن نوعی تقوا و نه گناه، به حساب می‌آید. پدرم آنجا بود و تنها کاری که باید انجام می‌دادم، درخواست کمک بود.

 مطالب مرتبط

چه افرادی  در کارشان پیشرفت نمی‌کنند؟
حراج بزرگِ روز کتاب
در مصاحبۀ شغلی چه سوالاتی بپرسیم؟

نظرات کابران باهوک ریویو