خرید اینترنتی کتاب و نوشت افزار

5 فیلم ترسناک ایرانی

5 فیلم ترسناک ایرانی

5 فیلم ترسناک ایرانی

با توجه به اینکه،  ژانر وحشت در سینمای جهان سابقه طولانی دارد، اما در ایران ساخت این گونه فیلم بسیار محدود بوده است.در این میان معدود فیلم هایی هم ساخته شدند، که توانستند نظر مخاطبین را جلب کنند. در زیر به بررسی چند فیلم موفق در این ژانر در سینمای ایران می پردازیم:

1.«شب بیست و نهم»

سال تولید: 1368

به کارگردانی: حمید رخشانی

با بازی: حسین گیل، رضا رخشانی، رضا رویگری، ژیلا شاهانی، مرجانه گلچین ، حمیده خیرآبادی و حسین شهاب

خلاصه: محترم و اسماعیل مطابق سنتی خانوادگی، از کودکی برای یکدیگر در نظر گرفته شده‌اند تا در جوانی با هم ازدواج کنند. والدین محترم هنگام به دنیا آمدن محترم و خاک کردن جفت او، با دیدن شبحی نگران آینده هستند .در تابستان 1342، شایعه‌ای سر زبان‌ها می‌افتد راجع به زلزله تهران. شهر تخلیه می‌شود. محترم در راه بازگشت به خانه، میان خیال و واقعیت شبحی را بر بام خانه‌شان می‌بیند و دقایقی بعد در چند متری خود در آشپزخانه با شبح روبه‌رو می‌شود که با صدای وحشتناک به‌سوی او می‌آید و قصه با دلهره‌های بیشتر ادامه پیدا می‌کند.

2.«اثیری»

سال تولید: 1380

کارگردان: محمدعلی سجادی با بازی

با بازی: خسرو شکیبایی، امین حیایی، هانیه توسلی و...

خلاصه: خورشید که به تازگی با سمندر ازدواج کرده حوادث عجیبی را در خانه می‌بیند درها مدام باز و بسته می‌شوند و وسایل خانه نابهنگام حرکت می‌کنند. خورشید صورت زنی سفیدپوش را در دستشویی می‌بیند و بیهوش می‌شود، پزشک معالج خورشید شبحی را كه او می‌بیند، زائیده تصوراتش می‌داند. اما وقتی خورشید قیافه شبح را به تصویر می‌كشد. معلوم می‌شود كه شبح، معشوق سابق عموی سمندر است...

3.«پستچی 3بار در می‌زند»

سال تولید: 1387

کارگردان: حسن فتحی

با بازی: محمدرضا فروتن، باران کوثری، امیر جعفری، پانته آ بهرام، علی نصیریان، رویا تیموریان، لیلا زارع

خلاصه: قصه از یک گروگانگیری شروع می‌شود. کارگر یک کارخانه دختر صاحب کارخانه را گروگان می‌گیرد تا با او تسویه حساب کند. از جایی که معلوم نیست کجاست صدای ترسناک خنده یک بچه می‌آید؛ تابلوهای روی دیوار خانه جا‌به‌جا می‌شوند و صداهای عجیب و غریب ادامه پیدا می‌کند. در دو طبقه دیگر ساختمان آدم‌هایی از زمان گذشته زندگی می‌کنند که با باران کوثری و محمدرضا فروتن درگیر می‌شوند ...

4.«آل»

سال تولید: 1388

کارگردان: بهرام بهرامیان

با بازی: مصطفی زمانی، آنا نعمتی، همایون ارشادی، هنگامه حمیدزاده، کیتوش آرزویان، سونیا کاتوزیان، لیزا عزیزیان، نارینه خاچاطوریان

خلاصه: مهندسی جوان به دستور مدیر شرکتی که در آن کار می‌کند باید به مأموریتی در ارمنستان برود. زن مهندس باردار است. آن‌ها با هم راهی این سفر می‌شوند و در ارمنستان اتفاق‌های عجیب و غریبی برایشان می‌افتد که همه زندگی‌شان را تحت تأثیر قرار می‌دهد .

5.«زار»

سال تولید: 1395

کارگردان: نیما فراهی

با بازی: محمدرضا غفاری، حدیث میرامین ، سانازصفایی، میثاق زارع، سینا سهیلی ، سمانه کاوندی و آنا همتی

فیلم «زار» تنها اثر ایرانی بود که در بخش سایه‌های ترس سی و پنجمین جشنواره جهانی فجر حضور داشت و مورد استقبال مخاطبان قرار گرفت.

خلاصه: این فیلم داستان زوج جوانی است که در دوران ماه عسل میزبان دوستان‌شان در شمال کشور می‌شوند، ویلای محل سکونتشان، گذشته خوفناکی دارد و آن‌ها، ناخودآگاه درگیر ماجراهای هولناکی می‌شوند.

 

 

 

 
نظرات کابران باهوک ریویو