خرید اینترنتی کتاب و نوشت افزار

آیا ما فردی مهربان هستیم؟

آیا ما فردی مهربان هستیم؟

آیا ما فردی مهربان هستیم؟

مهربانی کردن در ادیان و ملیت‌های مختلف همیشه جایگاه ویژه‌ای دارد. انسان‌های مهربان نه تنها با مهربانی کردن به دیگران احساس بی‌نظیری را تجربه می‌کنند، بلکه احساس رضایت‌مندی که در آن‌ها بر انگیخته می‌شود باعث می‌شود انسان‌هایی شاد و بدون استرس و افسردگی باشند. قدم‌هایی که این افراد با مهربانی در زندگی‌شان بر می دارند راه را، هرچند با فراز و نشیب‌های زیاد باشد، برایشان به مرور هموار و آسان می‌کند.

بیشتر ما انسان‌ها تصور می‌کنیم که انسان‌هایی مهربان هستیم و همیشه در حق دیگران لطف و خوبی می‌کنیم. اما آیا واقعا از نظر دیگران هم همینطور است؟ اگر مهربانی کردن قاعده و مقیاسی داشته باشد، ما به عنوان انسان‌هایی مهربان در این محدوده می‌گنجیم؟

انسان‌های مهربان قبل از هرچیز با خودشان مهربان هستند. این افراد بدون دلیل به دیگران نیز مهر می‌ورزند. آن‌ها به دنبال علت برای مهربانی کردن نیستند، بلکه مهربانی کردن جزو عادت‌هایشان است، و رفتارشان در مقابل دیگران به دور ازهرگونه دورویی و تزویر و با خلوص نیت است.

اما اگر می‌خواهید برایتان چند خصوصیت یا رفتار افراد مهربان را مثال بزنیم، تا بدانید دقیقا مهربانی کردن به چه معناست به خواندن ادامه دهید تا با چند نمونه از رفتارهایی که بیشتر افراد مهربان جدا از جایگاه و نقش اجتماعی‌شان دارند آشنا شوید:

  1. انسان‌های مهربان، قدردانی و تشکر را فراموش نمی‌کنند. آن‌ها برای کوچک‌ترین کاری که دیگران برایشان انجام می‌دهند از آن‌ها به روش‌های مختلف قدردانی و تشکر می‌کنند.
  2. از دیگر عادت‌های چنین انسان‌هایی، این است که در بیشتر مواقع لبخند روی لب دارند. آن‌ها با لبخند زدن، احساس خوب را هم برای خود هم برای افرادی که با آن‌ها در ارتباط هستند بدون هیچ هزینه‌ای به وجود می‌آورند.
  3. آن‌ها نسبت به نیازها و و رفع و رجوی گرفتاری‌ها اطرافیانشان بی‌اهمیت نیستند. این افراد حتی با گوش دادن به درد و دل و ابراز همدردی کردن تمام سعی خودشان را در رفع مشکلات دیگران انجام می‌دهند.
  4. مهربانان نسبت به محیط اطراف بی‌تفاوت نیستند از همسایه تا خیابان یا در محل کار، برای آن‌ها فرقی نمی‌کند و به مسائل تمام اطرافیانشان حساس هستند.
  5. این گونه افراد هدیه دادن را دوست دارند. آن‌ها صرفا به مناسبت خاصی هدیه نمی‌دهند بلکه برای خوشحال کردن طرف مقابل و برای خشنودی دیگران است که این کار را انجام می‌دهند.

 مطالب مرتبط

روز جهانی سلامت روان
گاهی شاد و گاهی غمگین!
15 فستیوال بزرگ 2019

نظرات کابران باهوک ریویو