خرید اینترنتی کتاب و نوشت افزار

گفتگوی اختصاصی با لیونل مسی / بخش اول

گفتگوی اختصاصی با لیونل مسی / بخش اول

گفتگوی اختصاصی با لیونل مسی / بخش اول

امروز سالروز تاسیس بارسلونا یکی از پرطرفدارترین تیم‌های فوتبال دنیاست. باشگاه فوتبال بارسلونا  در شهر بارسلون در منطقهٔ کاتالونیای اسپانیا قرار دارد. باشگاه فوتبال بارسلونا باشگاهی ورزشی ،اجتماعی با هزاران عضو بوده که تیم فوتبال بارسلونا بخشی از آن می‌باشد. باشگاه بارسلونا درلایگای اسپانیا جزو سه تیمی است که هرگز به دسته پایین‌تر سقوط نکرده‌ است. شهرت تاریخی تیم این باشگاه به‌ دلیل شیوه حمله‌ای ماهرانه و جذابش بوده که تأکیدش را بر بازی باز قرار می‌دهد. باشگاه فوتبال بارسلونا با 24 قهرمانی در لالیگا، 27 قهرمانی در کوپا دل ری، 11 قهرمانی در سوپرجام اسپانیا و 2 قهرمانی در کوپا د لالیگا، بعد از رئال مادرید پرافتخارترین تیم اسپانیا است. بارسلونا تنها تیمی است که از سال 1955 تا 2015 در جام باشگاه‌های اروپا حاضر بوده‌است. افتخارات بارسلونا در اروپا شامل 5 قهرمانی در لیگ قهرمانان، 5 قهرمانی در سوپرجام اروپا، 4 قهرمانی در جام در جام اروپا و 2 قهرمانی در جام لاتین می‌شود. در سال 2009 و 2015 بارسلونا موفق شد اولین باشگاهی باشد که دو بار، سه‌گانه لا لیگا، کوپا دل ری و لیگ قهرمانان اروپا را به دست آورد. همچنین تنها تیمی‌ است که توانسته شش‌گانه جام‌ها را فتح کند. بارسلونا را می‌توان یکی از موفق‌ترین تیم‌های قاره اروپا دانست. لیونل مسی پرافتخارترین بازیکن فوتبال، بهترین گلزن بارسا نیز هست. به همین دلیل به مناسبت سالروز تاسیس بارسلونا به سراغ تازه‌ترین مصاحبۀ او رفتیم که در آن درباره عشق به فوتبال، خانواده و البته از رقیبش کریستین رونالدو صحبت کرده است:

 

از آن کودکی که در 13 سالگی و سرشار از اشتیاق و عشق وارد بارسلونا شد، چه باقی مانده؟

رویاها و اهدافم هنوز همان‌ها هستند. مشخص است که از آن موقع زمان زیادی گذشته و خیلی چیزها هم در زندگی من تغییر کرده و هم در باشگاه.

 

زندگی شخصی‌ات الان چطور است؟ رابطه‌ات با همسرت و تولد فرزندانت چه تغییری در زندگی خصوصی‌ات به وجود آورده؟

از هر نظر تغییر خیلی بزرگی به وجود آورده است. چشم آدم به روی خیلی چیزها باز می‌شود. حقیقت این است که پدر شدن زیباترین اتفاقی بود که در در زندگی من روی داد. من و همسرم دو فرزند داریم و اکنون منتظر سومی هستیم. اولین تجربه پدر شدنم فوق‌العاده بود، دومی هم به همان صورت،           بنابراین سومین بار هم به همان خوبی خواهد بود. 

 

زندگی روزانه با فرزندانت چطور است؟

زندگی روزمره من خیلی به فرزندانم وابسته است. صبح‌ها آن‌ها را به مدرسه می‌برم و وقتی از تمرین برمی‌گردم، به دنبالشان می‌روم. تا موقع شام با    آن‌ها و همسرم وقت می‌گذرانم. بعد آن‌ها را می‌خوابانیم و با همسرم درباره موضوعات مختلف صحبت می‌کنیم. دقیقا مثل یک خانواده معمولی.

 

آن‌ها از تو می‌خواهند که در خانه فوتبال بازی کنید؟

خیلی مایل نیستند که با هم فوتبال بازی کنیم، البته گاهی می‌خواهند حتی متیو پسر کوچکم. تایگو الان خودش به تمرین می‌رود اما خیلی کم از من می‌خواهند با آن‌ها فوتبال بازی کنم.

 

و وقتی توپ به متیو می‌رسد، آن را با دست چپ پرتاب می‌کند یا با دست راست؟

دست راست، هر دویشان دست راستی هستند.

فرزندانت از تو چه می‌پرسند؟ آن‌ها می‌دانند لیونل مسی کیست؟

خب واضح است که متیو هنوز نمی‌داند. وقتی کسی جلو می‌آید و می‌خواهد با هم عکس بگیریم خیلی تعجب می‌کند. او متوجه نمی‌شود. اما تایگو تازگی‌ها یک چیزهایی می‌فهمد البته نا کاملا. او دوست دارد به استادیوم برود و بازی‌ها را تماشا کند اما کاملا متوجه بازی‌ها نمی‌شود. گاهی که من را از تلویزیون می‌بیند مثل طرفداران مسی صدایم می‌کند اما چیز بیشتری متوجه نمی‌شود.

 

دوست داری در آینده چه کار کنی؟ دوست داری مربی بشوی یا زندگی کاملا متفاوتی را دنبال کنی؟

هنوز نمی‌دانم قرار است چه کار کنم. بارها با خانواده‌ام درباره زمانی که دوران فوتبال بازی کردنم به پایان می‌رسد گفتگو کرده‌ایم، اما هنوز تصمیمی نگرفته‌ایم. من همیشه می‌گویم که آینده خودم را در مربی‌گری نمی‌بینم، هیچ احساسی به این کار ندارم. ممکن است در سال‌های آینده احساسم تغییر کند. وقتی به پایان نزدیک شوم، بلاخره یه تصمیمی می‌گیرم.

 

یکی از همکارانت به من گفت که تو ذاتا بدن روی فرمی داری. دلیلش این است که بیشتر روی تمرینات فیزیکی تمرکز داری یا روی رژیم غذایی‌ات؟

چیز عجیبی نیست که سال‌هاست به رژیم غذایی‌ام اهمیت می‌دهد. بعد از تمرین پاهایم را تقویت می‌کنم اما خیلی باشگاه نمی‌روم.

 

آشپزی کردن را دوست داری؟

نه هیچ وقت دوست نداشتم. می‌توانم یک چیزی درست کنم، اما نه خیلی.

 

بگو چه خوراکی‌ای را دوست داری اما مجبور شدی از رژیم حذفش کنی؟

شکلات، که حذف کردنش سخت‌ترین چیز برایم بود.

 

تو خیلی مسابقه فوتبال تماشا می‌کنی؟

بله، خیلی دوست دارم. من همچنان فوتبال را به شدت دنبال می‌کنم.

 

تیم ویژه‌ای را هم دنبال می‌کنی؟

کلا همه جور فوتبالی را تماشا می‌کنم، مسلما لیک اسپانیا، انگلیس و آرژانتین را از دست نمی‌دهم.

 

لیونل مسی بودن آسان است؟

من آدم معمولی‌ای هستم که به خانواده داشتن خیلی اهمیت می‌دهم. بله این درست است که دوست ندارم در مرکز توجه‌ها باشم و زندگی معمولی‌ام را از دست ندهم.

به نظرت امسال منچستر سیتی چگونه بود؟

منچستر یکی از قوی‌ترین تیم‌های حال حاضر ماست. با این وجود فصل طولانی است و باید دید در ادامه چه می‌شود. من هرگز از رئال مادرید و تجربه‌هایش چشم نمی‌پوشانم، اما باید بپذیریم که پاریس سن ژرمن و منچستر قدرتمندترین تیم‌های جهان هستند.

بخش دوم این مصاحبه را به زودی در باهوک ریویو بخوانید.

 

 بارسلونا نیوکمپ فوتبال ورزش لیونل مسیمطالب مرتبط

گربه نگهدارید تا از استرس شما کم شود
موجودات فداکار
احساسات نهفته در شکلک ها

نظرات کابران باهوک ریویو