خرید اینترنتی کتاب و نوشت افزار

هشدار روانپزشکان !!!

هشدار روانپزشکان !!!

هشدار روانپزشکان !!!

 

 

از عجایب روزگار ما این است که اخیرا چندین پروفسور روانشناس هشدار داده‌اند که رئیس‌جمهور قدرتمندترین کشور جهان بیمار است. 27متخصص و روانشناس در کتابی به نام «مورد خطرناک دونالد ترامپ» درباره سلامت روان رئیس‌جمهوری آمریکا هشدار داده‌اند. آنها در بیانیه‌ای که در اختیار روزنامه نیویورک‌تایمز قرار داده‌اند، نوشته‌اند: «ما متخصصان اعصاب و روان، نگرانی‌های بیشتری را درباره بی‌ثباتی روانی رئیس‌جمهور مطرح کرده‌ایم. مشکلی در او در حال افزایش است: کاهش ارتباط و درکش از واقعیت، افزایش نشانه‌های بی‌ثباتی و ناپایداری و تمایل به خشونت به عنوان راهکار. این خصوصیات می‌تواند کشور ما را به سمت خطر بزرگی هدایت کند».

این متخصصان تنها کسانی نیستند که از وضعیت روانی ترامپ ابراز نگرانی کرده‌اند. در یکی از برنامه‌های شبکه تلویزیونی اچ‌بی‌او، بیل مائر سناتور مینیسوتا اعلام کرد که چند همکار جمهوری‌خواهش «نگرانی بزرگی درباره خلق و خوی رئیس‌جمهور» دارند. او در این برنامه صریحا گفت که برخی معتقدند ترامپ سلامت روانی ندارد و برخی دیگر هم معتقدند اوضاع از این هم بدتر است. دو روز بعد مائر در مصاحبه‌ای با شبکه خبری سی‌ان‌ان گفت: «همه ما به این مشکوک هستیم که... می‌دانید... او دروغ زیاد می‌گوید و می‌دانید که این نه تنها برای رئیس‌جمهور آمریکا بلکه برای هیچ انسانی طبیعی نیست. معمولا ما در چنین شرایطی چند راهکار درمانی در نظر می‌گیریم: کنترل و نظارت بر رفتار و عملکرد او و دور کردن سلاح و ابزار اعمال خشونت از او. اما اکنون به دلیل موقعیت آقای ترامپ، ما قادر به انجام چنین کاری نیستیم. اما قدرت ریاست‌جمهوری و دسترسی او به انبار تسلیحاتی، باید ما را نسبت به ابعاد خطر هشیارتر کند. به همین علت ما از ملت و قانون‌گذاران می‌خواهیم که فورا پرونده رئیس‌جمهور را بازنگری کنند.»

سال گذشته، جب بوش نامزد حزب جمهوری‌خواه در انتخابات ریاست جمهوری 2016 و رقیب درون حزبی ترامپ گفته بود: «من روانشناس و روانپزشک نیستم، اما این آدم به درمان نیاز دارد». برنی ساندرز، یکی دیگر از رقبای انتخاباتی او از حزب دموکرات نیز درباره او گفته بود: «او از خیلی از جهات فریبکار است، بیماری دروغگویی دارد» و تد لیو، نماینده کنگره نیز به وبسایت هافینگتون پست گفته بود که کاخ سفید باید یک روانپزشک داشته باشد: «من از زوایای مختلف به این ماجرا نگاه کرده‌ام. اگر درباره وضعیت روانی ترامپ شک و تردیدهایی وجود دارد، بهترین روش درمان او چیست؟»

در همین حال این بحث در میان اساتید روانشناسی نیز تقویت شده است. آنها از سیستم انتقاد می‌کنند که با عدم بررسی‌های کافی از سلامت روان رئیس‌جمهور عموم مردم آمریکا را در معرض خطر قرار داده‌اند. بیانیه‌ای آنلاین با نام «مانیفست بیماری وخیم دونالد ترامپ» که هدفش حذف او از مقام ریاست‌جمهوری بود، 24 امضا جمع کرده بود. بیانیه دیگری با تاکید بر بیماری خودشیفتگی ترامپ، 36 هزار رای کسب کرد.

نویسنده پشت پرده کتاب‌های دونالد ترامپ، هم یکی از کسانی است که اعتقاد دارد ترامپ در سلامت روانی به سر نمی‌برد. او اخیرا اعلام کرده که برخی از کارکنان کاخ سفید درباره وضعیت روانی نگران هستند و آمریکایی‌ها باید هشدار باشند که رئیس‌جمهورشان در کنترل کردن خودش مشکل دارد.تونی شوارتز، نویسنده کتاب «هنر معامله» چهارشنبه به شبکه تلویزیونی ‌ام‌اس‌ان‌بی‌سی گفت که از چند کارمند کاخ سفید شنیده که ترامپ در وضعیت روانی سالم و طبیعی‌ای نیست: «دو نفر از کارمندان کاخ سفید با یکی از آشنایانم تماس گرفته‌اند تا بگویند که عمیقا درباره سلامت روانی ترامپ نگرانند. او به شدت بی‌فکر است. هیچ منطقی ندارد. این آدم در وضعیت بغرنجی قرار دارد.»

شوارتز یکی از مخالفان سرسخت ترامپ است و چند روز قبل از این مصاحبه در توئیترش نوشته بود که رئیس‌جمهور روسیه، آقا بالاسر ترامپ است و امیدوار است که رابرت مولر که مسئولیت تحقیق در پرونده دخالت روسیه در پیروزی ترامپ در انتخابات را برعهده دارد بتواند به نتایج خوبی برسد. وضعیت روانی ترامپ به ویژه در اظهارنظرهایش در توئیتر، چندی پیش مورد توجه مگی هبرمن، سردبیر نیویورک‌تایمز نیز قرار گرفته بود و در مصاحبه‌ای با شبکه خبری سی‌ان‌ان گفته بود که رفتار ترامپ کمی عجیب و غریب است و اخیر بی‌پرواتر و بدون کنترل شده است.

دکتر استیون باتلر، با تجربه و تخصصی 30 ساله در علم پزشکی نیز در وب‌سایت نیوریپابلیک می‌نویسد: «اگر دونالد ترامپ واقعا بیماری سفلیس عصبی داشته باشد، او تنها نیست و هم‌گروهی‌های معروفی دارد: موسولینی، هیلتر، آل کاپون و... هم مبتلا به سفلیس عصبی بودند. او باید آزمایش خون بدهد تا متوجه بشویم که او یا اکنون مبتلا به این بیماری است یا شاید در گذشته به آن مبتلا بوده.»بیماری روانی رئیس جمهور دونالد ترامپ
نظرات کابران باهوک ریویو