خرید اینترنتی کتاب و نوشت افزار

۱۶ حقیقت شگفت‌انگیز درباره نوشت‌افزارها

۱۶ حقیقت شگفت‌انگیز درباره نوشت‌افزارها

۱۶ حقیقت شگفت‌انگیز درباره نوشت‌افزارها

بسیاری از شاغلین در دفاتر مشغول به کار هستند و درواقع کارمند دفتری به شمار می‌روند. بدین ترتیب افراد بسیاری روزانه با نوشت‌افزارهای مختلف سروکار دارند. در این مطلب می‌خواهیم به ۱۶ حقیقت شگفت‌انگیز درباره نوشت‌افزارها بپردازیم تا به شما ثابت کنیم این وسایل موردنیاز روزمره بیش ازآنچه تصورش را می‌کنید، جالب‌توجه هستند.

۱ - با استفاده از جوهر۷۱۰,۴۷۷ عدد خودکار بیک می‌توانید یک خط مستقیم از زمین تا کره ماه بکشید

شرکت نام‌آشنای بیک در سال ۲۰۰۸ تحقیقاتی انجام داد و اعلام کرد که خودکارهای جوهری معمولی‌اش می‌توانند خطی به‌اندازه دو مایل رسم کنند. ازآنجاکه فاصله کره زمین تا ماه معادل ۲۳۸,۸۵۵ مایل گزارش شده، حدوداً پانصد هزار خودکار جوهری معمولی لازم است تا بتوانیم ازاینجا تا تنها قمر مصنوعی یک خط مستقیم بکشیم.

 

۲ – مداد قدرتمندتر از خودکار است

در مقابل تحقیق شرکت بیک، گروهی دیگر تصمیم گرفتند آزمایش مشابهی برای مداد اجرا کنند. آن‌ها به این نتیجه رسیدند که مغز گرافیتی مدادهای معمولی برای کشیدن یک خط به طول حدوداً ۳۵ مایل کافی است. اگر شما هم مایل هستید این آزمایش را اجرا کنید، حتماً یک مدادتراش خیلی تیز به همراه داشته باشید.

 

۳ - گیره کاغذ در جنگ علیه نازی‌ها مورداستفاده قرار می‌گرفت.

نیروهای مقاومتی نروژ در خلال جنگ جهانی دوم یک گیره کاغذ را به نشانه جنگ علیه نیروهای هیتلر به یقه کتشان متصل می‌کردند.

 

۴ – نان بیات اولین پاک‌کن تاریخ است

پاک‌کن‌های امروزی در سال ۱۷۷۰ برای اولین بار مورداستفاده قرار گرفتند و شخصی به نام Joseph Priestly آن‌ها را برای اولین بار Rubber نامید. از طرفی مردم پیش از آن برای پاک کردن گرافیت مداد از تکه‌های نان بیات کمک می‌گرفتند. اگر شما هم گاهی پاک‌کنتان را گم می‌کنید، یک تکه نان بیات بردارید و شگفت‌زده شوید. این روش هنوز هم مؤثر است.

 

۵ – ۸۵% فروش هایلایترها به رنگ زرد فلوئورسنت اختصاص دارد

زرد در میانه طیف رنگ‌ها قرار دارد و به همین خاطر مناسب افرادی است که از کوررنگی رنج می‌برند. این موضوع درواقع یکی از دلایل اصلی محبوبیت هایلایترهای زرد در میان سایر رنگ‌هاست.

۶ – در خودکار سالانه ۱۰۰ نفر را به کام مرگ می‌کشد

حتماً در میان همکاران شما هم افرادی پیدا می‌شوند که در خودکارشان را بی‌وقفه بجوند؛ اصلاً شاید شما هم همین عادت را داشته باشید. متأسفانه باید بگوییم که این عادت ناپسند تابه‌حال باعث مرگ افرادی بسیاری شده است. جویدن در خودکار ممکن است منجر به قورت دادن آن و خفه شدن شما بشود. حالا بسیاری از سازندگان سوراخ ریزی روی در خودکار طراحی می‌کنند تا فرد در صورت قورت دادن احتمالی آن دچار خفگی نشود.

۷ – محبوبیت خودکارهای جوهری رایج به خاطر نشت نکردن جوهر در ارتفاع زیاد است

خودکار جوهری معمولی که امروزه در میان مردم رایج است، در سال ۱۹۳۸ توسط یک روزنامه‌نگار مجاری به نام Laszlo Biro اختراع شد. او که پیش از آن از خودنویس استفاده می‌کرد، تصمیم گرفت جوهر ماشین چاپ را جایگزین جوهر خودنویس کند چراکه این نوع جوهر روی کاغذ نشت نمی‌کرد و سریع‌تر خشک می‌شد. البته موفقیت خودکارهای جوهری رایج از زمان جنگ جهانی دوم آغاز شد. این خودکارها به خاطر نشت نکردن جوهر در ارتفاع زیاد موردتوجه نیروی هوایی سلطنتی انگلیس قرار گرفتند.

 

۸ – برچسب‌های یادداشت کاملاً اتفاقی اختراع شدند

یکی از کارمندان شرکت 3M در سال ۱۹۶۸ تلاش کرد نوعی چسب بسیار قوی بسازد. آقای Silver علی‌رغم تلاش بسیار تنها توانست نوعی ماده چسبنده بسیار ضعیف بسازد که قادر بود بدون بر جای گذاشتن هیچ اثری از موضع جدا شود. همین اکتشاف کاملاً اتفاقی بعدها در ساخت اولین برچسب‌ یادداشت دنیا مورداستفاده قرار گرفت.

۹ – برای تولید کارتریج تونر لیزری مدرن حدوداً ۳.۵ کوارت نفت خام مصرف می‌شود

کارتریج‌های جوهری از نفت خام ساخته می‌شوند. برای ساخت جوهر آن‌ها دقیقاً ۳.۵ کوارت نفت خام استفاده می‌شود. کوارت هم یکی از معیار‌های اندازه‌گیری و کمی بیشتر از یک لیتر است. استفاده از همین ماده خام باعث می‌شود کارتریج‌ها در همه نقاط جهان گران باشند.

 

۱۰ – انگشتان تایپیست‌ها روزانه معادل ۱۲.۶ مایل سفر می‌کنند

این جمله یعنی انگشتان تایپیست‌ها هرروز به‌اندازه مسافت دو ونیم مسابقه دو ماراتن حرکت می‌کنند.

 

۱۱ – اولین چاپگر (پرینتر) تاریخ در سال ۱۴۴۰ میلادی اختراع شد

این جمله درواقع به اولین ماشین چاپ رسمی تاریخ اشاره می‌کند که در سال ۱۴۴۰ توسط یک مخترع آلمانی به نام Gutenberg برای امپراتوری روم اختراع شد. البته همان روش عملکرد در بسیاری از چاپگرهای تونری امروزه هم دیده می‌شود. این چاپگرها برای انتقال جوهر به کاغذ از غلتک‌های چرخان به‌جای صفحه‌های صاف استفاده می‌کنند.

۱۲ – اولین منگنه تاریخ برای شاه لویی چهاردهم ساخته شد

اولین منگنه تاریخ در خلال قرن ۱۸ و برای پادشاه فرانسه ساخته شد. گزارش‌های متعدد حاکی از آن است که نشان سلطنتی روی همه این منگنه‌ها حک شده بود. این منگنه‌ها به‌قدری باشکوه بودند که سطحشان از معیارهای سلطنتی دربار فرانسه هم بالاتر به نظر می‌رسید.

۱۳ – در انگلستان سالانه ۴۵ میلیون کارتریج جوهری دور انداخته می‌شود

برای اینکه بهتر بتوانید این جمله را تصور کنید باید بگوییم با ۴۵ میلیون کارتریج جوهری می‌توان ۱۵ بار دیوار هادریان (معادل ۷۳ مایل) را امتداد داد. این تعداد کارتریج همچنین برای ۱۷ بار پر کردن زمین فوتبال منچستریونایتد کافی است.

 

۱۴ – گران‌ترین نوشت‌افزار جهان به قیمت ۸ میلیون دلار فروخته شد. 

خودنویسی به نام The Fulgor Nocturnus که توسط سازنده فلورانسی معروف Tibaldi ساخته شده بود در سال ۲۰۱۰ به قیمت ۸ میلیون دلار در مزایده شانگهای فروخته شد. شاید از خودتان بپرسید اصلاً چطور ممکن است یک خودنویس به این قیمت فروخته شود؟ The Fulgor Nocturnus درواقع فروشش را مدیون ۹۴۵ الماس سیاه و ۱۲۳ یاقوتی است که روی بدنه آن کار شده بودند.

۱۵ – اگر در انگلستان هر کارمند روزانه حداقل یک سوزن منگنه صرفه‌جویی کند، این میزان سالانه معادل حدوداً ۷۲ تن فلز خواهد بود

وزن ۷۲ تن فلز بیش از بار دو قطار باربری است. همین مثال باعث شفاف‌سازی لازم در باب شناخت میزان سوزن‌های منگنه مصرفی می‌شود.

 

۱۶ – کارمندان دفتری به‌طور میانگین سالانه با ۱۰,۰۰۰ برگه کاغذی سروکار دارند

همان‌طور که می‌دانید، اغلب برگه‌ها از چوب درختان ساخته می‌شود.

کارشناسان می‌گویند یک درخت متوسط می‌تواند حدوداً ۸۰,۰۰۰ برگه تولید کند. این میزان برای تأمین امور دفتری سالانه ۸ کارمند کافی به نظر می‌رسد.

 

 منبع: سایت پاپکونوشت افزار لوازم تحریر نوشت افزار لوازم تحریر
نظرات کابران باهوک ریویو