خرید اینترنتی کتاب و نوشت افزار

12 حقیقت ترسناک درباره کانادا

12 حقیقت ترسناک درباره کانادا

12 حقیقت ترسناک درباره کانادا

 

از تونل وحشت آبشار نیاگارا تا اشباح شهر مونترال کهن؛ این کشور شمالی بزرگ بیش تر‌ از سهمش افسانه‌های ترسناک دارد. برای اینکه کاری کنیم موهای تنتان سیخ شود، دوازده حقیقت ترسناکِ کانادایی فاش می‏کنیم که قبلا آن‌ها را نمی‌ دانستید.

1. هیولا در دریاچه های کانادا

تا به‌ حال حکایاتی درباره ‏ی مسافران کنجکاوی که در جستجوی دیدن دریاچه لخ نس مونسترِ معروف به اسکاتلند رفتند را شنیده‌اید؟! اما باید بدانید این هیولای اسکاتلندی رقیبان ترسناک زیادی در کانادا دارد. افسانه های بومی کانادایی از هیولاهایی صحبت می کنند که در دریاچه های اُکاناگانز اُگاپوگو در بریتیش کلمبیا، دریاچۀ مانیتوبا در منطقۀ مانیتوبا و چَمپلینز چَمپی و مِمفرماگوگز مِمفره در کِبک،با آن ها قایم باشک بازی می کنند.

2. شب را در سلول یک زندان متروکه بگذرانید

ترس‌های شبانه یا رویاهای شیرین؟ کدام یک را ترجیح می‌دهید؟

 عکس‌های یادگاری‏تان را در زندان شبانه‌روزی اچ آی اُتاوا بیندازید. این ساختمان با ‌‏ابهت در قلب پایتخت کانادا به عنوان زندان منطقۀ کارلتون از سال 1862 تا 1972 فعالیت داشته است. پشت دیوارهای مرطوب آن رازهای بسیاری، ظاهرا از چندین اشباح نهفته است. زندانیانی که تا آخر عمرشان پشت میله های این زندان بودند و حتی خیلی از آن‌ها در طنابِ دارِ مامور اعدام، آخرین نفس ‏هایشان را کشیدند. امروزه هنوز چوبه‌های دار قدیمی این زندان، بازدیدکنندگان را وحشت‌زده و مرعوب می‌کند، اما نگذارید کمی از این حقایق ترسناک در خواب شبانۀ شما اثر بگذارد. مسافران می‌توانند در سلول این زندان یک چرت بخوابند و از وعده‌های غذایی، نوشیدنی و اینترنت وایفای که این هتل-زندان بی‌نظیر ارائه می‌دهد، لذت ببرند.

3. مکان‏های بی شماری که در آن‏ها صدای جیغ شنیده می‏شود

کانادا محافل زیادی دارد که داخل حریمشان صداهای وحشتناک شنیده می‌شود. مسافران ممکن است هنگام عبور از رودخانۀ خونین چیلینگلی و مکان‌های دیگری چون: پویزن کریگ، برنت آرم، دیستراکشن بِی، گالبین، اِسکِل کریگ، هاتچت گو، بُن تاون، گُر بِی و کافین کاو موهای تنشان سیخ شود.

4. همیشه جنایت‏ های روز هالووین کاناداییان را میخکوب می‌کند

در روز 31 اکتبر سرویس‌های پلیس در سراسر کانادا گزارشی کلی مبنی بر افزایش حوادث جنایی می‌دهند. برای مثال، در سال 2010، میزان 51% افزایش حمله با سلاح، تجاوز، اختلال و برهم زدن آسایش عمومی گزارش شد. به نظر می‌رسد جرم و جنایت بیش‌تر از اصلاح رفتار در روزهای هالووینیِ کانادا اتفاق می‌افتد.

5. اشباح مونترال کهن

بخش قدیمی شهر مونترال به دلیل سبک و سیاق معمارانه‌اش و خیابان‌های سنگفرش شده‏ ی زیبایش محبوب و همین‌طور برای ساکنان عجیب غریب زیادی که دارد، در سراسر جهان مشهور است. ارواح شکنجه شده‌ای که به صورت ناگهانی بر اثر حادثه‌ای ناگوار، اتفاق های جنایی و اعدام‌های عمومی کشته شده‌اند، در خیابان‌های اینجا سرگردانند. مثلا: جبرئیل مقدس_قدیمی‌ترین مسافرخانۀ شهر_که خانۀ روح یک دختر کوچک است. او سال ها پیش در آتش‌سوزی کشته شد و در مکانی دیگر از منطقۀ مونترال کهن، جیکوب کارتیر، سر یک زن خودفروش به نام ماری گالاگر را از تنش جدا کرد و آن زن سال‌هاست در این منطقه در جستجوی سرش، آواره است.

6. نوشیدنی‌تان را از ترس اشباح دو دستی بچسبید !

کلوب تفریحات شبانۀ گالگری هوز اَند هوند، برای روح‌ سرگردان یک میمون محل کسب و کار است. این مکان از سال 1907 تا 1952، به عنوان یک مرکز آتش‌نشانی فعال و همچنین میزبان رئیس آتش‌نشانی منطقۀ گالگری در آلبرتا، شخصی به نام کپی اسمارت بود. او عاشق حیوانات بود و یک اسب و یک میمون را در دامپروری خود نگه می‌داشت. پس از یک حملۀ غیرمنتظره به آن میمون کوچک که بارنی نام داشت، میمون کشته شد و از آن روز به بعد، محل مرگ او، کانون اتفاقات ماورالطبیعه شد. اکنون کارکنان ایستگاه آتش‌نشانی و کلوب اشیایی را می‌بینند که در هوا سرگردان‏ هستند و درهایی که ناگهان به هم کوبیده می‌شوند، مزاحمت‌هایی با برق و دیگر ناگواری‌هایی که بر اثر شکستن دیوارها پیش می‌آید.

7. شغلی که همیشه در کانادا مورد نیاز است

در سال 2010 کانادا، 13.648 کارمند مراسم کفن و دفن داشت. بین سال‌های 1996 تا 2006، تعداد مدیران خاکسپاری خانم تقریبا دو برابر شد. در سال 1996، هفتصد و بیست نفر خانم در این سِمت کار می‌کردند که این رقم در سال 2006، به هزار و سیصد و پنجاه و شش نفر رسید.

8. گرگینه‌های کمین کردۀ ایالت لابِله

در قرن 19، افسانۀ کِبِک به ساکنانش درمورد گرگینۀ ترسناک شروری به نام لوپ گارو خبر دادند که در میان جنگل‌های انبوه این ایالت کمین کرده است. بر اساس باورهای محلیِ فرانسوی-کانادایی، او در تاریکی شب میان جنگل، در جستجوی شکارچیان غافل، کمین کرده است.

9. استخوان‌های بُن چیلینگ در سالن هاکی فِیم

ناله و جیغ از میان دیوارهای شکسته سالن هاکی فِیم ، توریست های تورنتو را می‌ترساند. صداهای ترسناک، چراغ‌های سوسوزن و پنجره‌هایی که در این سالن به هم کوبیده می‌شوند، متعلق به شبحی به نام دوروتی است. در سال 1953 هنگامی که این مکان ساختمان بانک شلوغ مونترال بود، دوروتیِ 19 ساله در آنجا به عنوان صندوق‌دار کار می‌کرد. پس از یک ماجرای عاشقانه همه چیز تغییر کرد. دخترک غمگین خودش را با یک گلوله در حمام طبقۀ دوم خلاص کرد. از زمانی که او خودکشی کرد، جای پاهای او، صداهای ترسناک و حتی روحی که آرام به شانۀ افراد دست می‌زند، بازدیدکنندگان و کارکنان وحشت‌زده را فراری می‌دهد.

 

10. کشتی سوختۀ تنگۀ نورث اومبرلند

در سراسر جهان کشورهایی هستند که حکایت هایی ترسناکی دربارۀ اشباحی که متعلق به مسافران دریایی است، دارند. کشتی کانادایی اسپاین تینگلینگ یکی از این کشتی‌ها بود که کاملا در شعله های آتش سوخت. این کشتی در امتداد مسیرش از تنگۀ نورث اومبرلند شروع به حرکت میان نُوا اسکاتیا و جزیرۀ پرنس ادوارد بود، که به نظر می‌رسید این کشتی در حال نزدیک شدن به یک طوفان بوده است.

11. تونل وحشت آبشار نیاگارا

زیر تونل نیاگارا، گذرگاهی 38 متری است که در اوایل سده 1900 به عنوان مسیری برای عبور اتومبیل‌ها ساخته شد، اما امروزه، به عنوان پلی برای عبور قطارهایی که نیاگارا، تورنتو و نیویورک را به هم متصل می‌کند، کاربرد دارد. بر اساس باوری محلی، اگر نیمه‌شب با یک کبریت روشن وارد تونل شوید، شعلۀ کبریت به طور اسرارآمیزی خاموش می‌شود و صدای جیغ یک زن جوان در گوشتان می‌پیچد. طبق گزارش ها، این اتفاق ماورالطبیعۀ ترسناک به دلیل مرگ دختر جوانی است که در سال ‌های دور داخل تونل کشته شده است.

12. مراقب اسکلت زیر پاهایتان باشید!

قدم زدن در منطقه کینگستون کانادا در پارک مک برنی در استان انتاریو، مانند قدم‌زدن در پارکی معمولی نیست و زیر چمن این پارک هزاران جسد مدفون است. در سال 1819، این منطقه، زمین گورستان بود و تا سال 1864 به عنوان مکانی راکد برای مردگان کینگستون تلقی می شد. در سال 1880، مقامات شهر، برای جذب جمعیت به این منطقه، پارک را روی گورستان قدیمی بنا کردند. متاسفانه مردگان نظری دیگر داشتند؛ با گذشت زمان، جمجمه‏ ها و استخوان‌های گورستان به طرز عجیبی، روی زمینِ پارک مک برنی ظاهر شدند و بازدیدکنندگان بی‌خبر را ترساندند و از آنجا که این مکان هنوز هم وحشت آور است، به آن لقب پارک اسکلت داده‌اند.

جدا از این ها، این کشور شمالی زیبایی های شگفت انگیزی هم دارد که هر مسافری را مجذوب خود می کند.

 ترجمه از: وبسایت ریدرز دایجستکانادا گردشگری حقایق ترسناکمطالب مرتبط

طبیعتی  منحصر به فرد در کرانه ی عمان
تکنولوژی؛ همسفری با تجربه
2 فوریه روز جهانی تالاب ها

نظرات کابران باهوک ریویو