خرید اینترنتی کتاب و نوشت افزار

داروساز جدیدترین اثر استفنی مه یر

داروساز جدیدترین اثر استفنی مه یر

داروساز جدیدترین اثر استفنی مه یر

استفانی مه‌یر نویسنده‌ای که با نوشتن برای نوجوانان به شهرت جهانی و ثروت باورنکردنی رسید، نخستین کتاب جنایی‌اش برای بزرگسالان را روانه بازار کرد.

این کتاب که با عنوان « داروساز» منتشرشده است.به نظر می‌رسد یک قهرمان زن جدید در این رمان در مرکز توجه قرار دارد که پیشتر کارگزاری بود که اکنون از سوی کارمندان سابقش زیر سوال رفته و باید اسم و زندگی‌اش را دوباره پاک کند.

استفانی مه‌یر تایید کرده که این کتاب از عشق دوران کودکی او و ترکیبی از احساسات رمانتیک و وسواس‌گونه او به جیسون بورن و ایرون کراس ریشه می‌گیرد.جیسون بورن و ایرون کراس قهرمانان اصلی فیلم‌های «بورن»؛ مجموعه اکشن جاسوسی است که درباره ترورهای مخفی سیا ساخته شده است. کراس شخصیت جدیدی است که در قسمت چهارم این مجموعه فیلم‌ها و در فیلم «میراث بورن» ظاهر شد.

قهرمان اصلی «داروساز» یک متخصص در حوزه تخصصی خودش است که با دولت آمریکا کار می‌کند و رازهای سیاهی در دل دارد.وقتی او از سوی گروهی از همکاران سابقش که برای وی کار می‌کردند زیر سوال می‌رود، در شرایط سختی قرار می‌گیرد. تنها یک مرد است که می‌تواند به وی کمک کند تا در این شرایط بتواند خودش را حفظ کند.

مه‌یر گفته است خیلی احساس لذت می کرد که بتواند یک نوع دیگر از قهرمان اکشن خلق کند؛ قهرمانی که تفنگ به دست نباشد و نیازی نباشد از قدرت عضله‌اش استفاده کند؛ بلکه بیشتر لازم باشد تا مغزش را به کار بیندازد.

مه یر با انتشار مجموع «شفق» (Twilight)  در دنیا در راس فهرست فروش قرار گرفت و تنها در بریتانیا ۸.۶ میلیون نسخه به مبلغ بیش از ۵۰ میلیون پوند به فروش رساند. کتاب دیگر او با عنوان «میزبان» که کتابی علمی-تخیلی بود نیز ۱.۲ میلیون نسخه فروش کرد. پرفروش‌ترین کتاب او در بریتانیا «خسوف» از مجموعه «شفق» بود که ۱.۸ میلیون نسخه فروخت. او در بریتانیا ۱۱ هفته در راس فهرست فروش بود و در فهرست فروش کتاب نوجوانان ۷۶ هفته در راس ماند.

این سری بیش از صد میلیون نسخه در سراسر دنیا فروش کرد و به ۳۷ زبان دنیا ترجمه شد.

خود مه‌یر گفته است سال ۲۰۰۳، هنگامی که همراه با سه فرزند خود در خانه به سر می‌برد، رؤیای خلق بلا و ادوارد به ذهنش رسید و سرانجام آن داستان تبدیل به «شفق» شد. این کتاب در سال ۲۰۰۵ منتشر شد و ناگهان مه‌یر با نویسندگان معروفی چون جی کی رولینگ مقایسه شد. مه‌یر چندین دنباله برای «شفق» نوشت که شامل «ماه نو» در سال ۲۰۰۶، «خسوف» در ۲۰۰۷ و «سپیده‌دم» در ۲۰۰۸ می‌شد.

مه‌یر در هفته‌نامه تایم از بین ۱۰۰ انسان تأثیرگذار در سال ۲۰۰۸، در مکان ۴۹ قرار گرفت و سال ۲۰۱۰، مجله فوربس او را به عنوان ۵۹مین شخص نامدار با درآمد سالانه ۴۰ میلیون دلار معرفی کرد.

 منبع:خبرگزاری مهر



نویسنده خون آشام خون خوار استفنی مه یر داستان جنایی



مطالب مرتبط

چرا کتاب  در قطع های متفاوت چاپ می شود؟!
جلد کتاب هویتی خاص برای آن
بزرگترین سخنور مشرق زمین





نظرات کابران باهوک ریویو