خرید اینترنتی کتاب و نوشت افزار

دمنوش های آرامبخش

دمنوش های آرامبخش

دمنوش های آرامبخش

برای حال و هوای این روزهای زمستانی که با رویدادهای زلزله و استرس و ترس عمومی از آن همراه شده . بهتر است با حفظ آرامش و یادگیری نکات ایمنی از استرس های فراوان که جز به خطر انداختن سلامت و روح و جسمتان هیچ فایدۀ دیگری ندارد، جلوگیری کنید. با شناسایی اماکن امن و حفظ آرامش و خونسرد بودن در کنار عزیزانتان و با نوشیدن دمنوش هایی که خاصیت گیاهی آنها برای کمتر شدن استرس و اضطراب مفید است، شب های زمستانی را با آرامش بیشتری سپری کنید .

دمنوش های گیاهی که در زیر به شما توصیه می شود، برای رفع اضطراب و استرس بسیار مفید است و به جز مادران باردار و شیر ده و بعضی از مواردخاص که باید تحت نظر دکتر آن را مصرف کنند برای دیگران بسیار موثر است.

«دمنوش بابونه»

خواص درمانی و آثار این گیاه دارویی بر روی بدن بسیار زیاد است. یکی از این موارد تاثیرگزار و آرامبخش بودن آن برای مغز و اعصاب است. این گیاه که طبعی گرم هم دارد، گزینۀ خوبی برای تسکین سیستم‌های عصبی و بسیار خوش طعم است . یک قاشق غذاخوری گل بابونه و دو لیوان آب گرم با مقداری نبات را در قوری چینی یا شیشه ای بریزید و پس از این که دم کشید آن را میل کنید. از عسل نیز می‌توانید به عنوان طعم دهنده استفاده کنید.

«سنبل الطیب»

این گیاه که به علف گربه نیز نامیده می شود گیاهی است که ریشه پشمالوی قهوه ای و سیاه رنگ و خوشبو با طبعی گرم دارد، و برای کسانی که به صورت مداوم اضطراب و استرس دارند بسیار موثر است . از دیگر خواص این گیاه که در اروپا و بخش هایی از آسیا وجود دارد برای درمان افسردگی، هضم کننده غذا و ضد دل‌پیچه، التیام زخم و دردهای کمر و دست و پا،کیفیت خواب و... می توان نام برد. ترکیب این نوشیدنی با مواردی چون قهوه، گل گاو زبان و چوب دارچین در طعم و خواص آن موثر می‌باشد.

زمان دم کشیدن این دمنوش بیست دقیقه است که باید با حرارت بسیار کم دم بکشدتا عطر و بوی خود را حفظ کند . از سرد شده این نوشیدنی استفاده نکنید چرا که خاصیت خود را از دست می‌دهد. اگر هم به علت تلخ بودن نمی‌توانید از این دمنوش میل کنید ترجیحا از مقدارکمی عسل یا لیمو استفاده کنید.

«دمنوش بادرنجبویه»

عملکرد این گیاه مانند یک داروی مسکن است. گیاه ملیسا یا همان بادرنجبویه اعصاب را آرام و در مقابله با  اضطراب آرامبخش است. حتی از روغن این گیاه نیز برای رفع تنش های عصبی استفاده می‌شود. برای تهیه دمنوش بادرنجبویه باید یک قاشق غذاخوری برگ بادرنجبویه را داخل یک قوری ریخته و آب با دمای ۸۰ درجه سانتی گراد روی آن بریزید و به مدت ۱۵ دقیقه صبر کنید تا دم بکشد. برای شیرین‌کردن این دمنوش گیاهی که عطر لیموی تند را می‌دهد می توانید از عسل یا نبات استفاده کنید.برای استفاده از این گیاه که به حالت خودرو در بعضی از نقاط آذربایجان و یا دشت های اطراف خزر می روید و می تواند نشاط آورباشد . برای فشار خون بالا مضر و در صورت حساسیت و یا مصرف دارو های خاص باید در مصرف آن احتیاط کنید. 

 

 دمنوش های آرامبخش دمنوش درمان گیاهی خواص دارو های گیاهیمطالب مرتبط

امتحان طعمی تازه و سبک در روز دسر
روز جهانی سلامت روان
قهوه، این نوشیدنی دلچسب و پر خاصیت

نظرات کابران باهوک ریویو