خرید اینترنتی کتاب و نوشت افزار

14 ماسک زیبایی پوست

14 ماسک زیبایی پوست

14 ماسک زیبایی پوست

برای داشتن پوستی سالم و با طراوت به چند توصیه برای تغذیه ورسیدگی به پوستتان توجه کنید.

دستورماسک‌های زیادی برای داشتن پوستی شاداب و زیبا وجود دارد،اما ما می‌خواهیم ماسک‌هایی را به شما آموزش دهیم که با حداقل هزینه و موادی سرشارازپروتئین و ویتامین به آسانی دردسترس هستند و به راحت ترین شکل ممکن نیز تهیه می‌شوند. نباید از اثر بی نظیر اینگونه ماسک ها بر روی پوست غافل ماند. اما نکاتی که باید برای استفاده دربیشتر ماسک‌ها رعایت کرد شامل موارد زیرمی‌شود :

-این ماسک‌ها برای استفاده از صورت است. پس مراقب باشید از تماس آنها به دور چشم جلوگیری کنید.

-نکته قابل توجه این است که قبل ازگذاشتن ماسک همیشه صورتتان را با آب ولرم بشوئید.

- اگر به میوه یا مواد خاصی آلرژی دارید بهتراست آنرا به مدت 10دقیقه روی پوست دستتان امتحان کنید ودرصورت نبودن مشکل آنرا روی صورتتان بگذارید.

ماسک‌های که می‌توانید برای پوست‌های خشک از آن استفاده کنید:

1.یک زردۀ تخم مرغ را با کمی شیر پرچرب مخلوط کنید و به صورت و گردن خود بمالید. بعد از 20دقیقه آنرا بشوئید و از کرم روزانه تان استفاده کنید.

2.پوست چند عدد خیار را خرد کنید و با دو قاشق روغن زیتون میکس کنید. خمیری که درست می‌شود را به مدت نیم ساعت روی صورت خود بگذارید، و بعد با آب ولرم صورتتان را شست‌وشو دهید.

3.زرد آلو رسیده را له کنید و با مقداری روغن زیتون از آن خمیری بدست آورید . آنرا روی صورت و گردن قرار دهید و پس از 20دقیقه بشوئید.

4.زرده و سفیده تخم مرغ را جدا کنید. یک قاشق غذا خوری کنجد، را به صورت تدریجی به زرده تخم مرغ اضافه کنید و سپس یک قاشق غذا خوری عسل و در آخر سفیده تخم مرغ را اضافه کنید.

ماسک‌های که می‌توانید برای پوست‌های چرب از آن استفاده کنید:

5.یک پنبه آغشته به گلاب را هر روز به صورتتان بمالید و پوستتان را پاک کنید . چون گلاب چربی و جوش های صورت را کم می‌کند.

6.چند عدد خیار را با آب بسیار کم بپزید . آب را دور ریخته و خیار را له کنید. وقتی کمی سرد شد آن را به صورتتان بمالید و بعد از 10 تا 15 دقیقه بشوئید.

7.یک زرده تخم مرغ را با چند قطره آب لیمو ترش مخلوط کنید و آن را کاملا هم بزنید تا رنگش به سفیدی بزند، سپس آنرا به صورتتان بمالید و 20دقیقه صبر کنید تا بر روی پوستتان خشک شود، بعد آن را با آب گرم بشوئید و با حوله ای نرم خشک کنید.

8.یک قاشق غذاخوری خامه را با یک قاشق غذاخوری ماست پرچرب مخلوط کنید و روی پوست صورت و گردنتان قرار دهید و بعد از 25 تا 30دقیقه آن را با آب سرد بشوئید.

9.کمی آب لیمو ترش را با پنبه به صورت بمالید و پس از از 20دقیقه آن را بشوئید. برای کم تر شدن جوش‌ها نیز می‌توانید تفاله لیمو را روی جوش‌های خود قرار دهید. تکرار این ماسک در روز به چربی پوست صورت شما بستگی دارد 1 یا 2 بار.

برای طراوت دادن به پوست‌تان این ماسک‌ها را فراموش نکنید:

10.یک هویج را رنده و با آب هویج مخلوط کنید، سپس آن را در دستمالی تمیز بریزید و به صورت و گردنتان بمالید. اگر هویج رنده شده آبدار هم باشد،کافی است؛ می‌توانید آن را مستقیما روی پوست صورتتان بمالید و بعد از 20دقیقه با آب هویج بشوئید و بعد از یک ساعت با آب سرد صورتتان را شست‌ و شو دهید. دراین روش می‌توانید از گوجه فرنگی هم استفاده کنید.

11.یک عدد سیب را با کمی آب بپزید . بعد از اینکه سیب پخت و له شد . آنرا به صورت خمیر در آورید و بعد از سرد شدن روی صورتتان قرار دهید و بعد از 20 دقیقه صورت را با گلاب بشوئید.

12.برای رفع خستگی و طراوت بخشیدن به پوست، چند قاشق مربا خوری عسل را در ظرفی بریزید و ظرف را در یک کاسه آب جوش قرار دهید تا عسل شل و گرم شود. بعد از اینکه کمی سرد شد روی صورتتان قرار دهید و به پشت بخوابید و بعد از 20دقیقه صورتتان را بشوئید.

13.برای تقویت پوست صورت و گردنتان می توانید یک عدد موز را له کنید و یک قاشق غذا خوری عسل به آن اضافه نمائید. آن ها را با هم مخلوط و روی پوست صورت و گردنتان قرار دهید و بعد از 25 تا 30 دقیقه آنرا با آب سرد بشوئید

14.آب نصف پرتقال را بگیرید و سه قاشق مربا خوری عسل که کمی هم حرارت دیده و نرم شده را به آن اضافه کنید. این مخلوط را به صورت و گردنتان بمالید؛ به پشت دراز بکشید. سعی کنید به مدت 20 تا 30 دقیقه بخوابید و سپس صورتتان را با آب ولرم بشوئید وسپس ازکرم مرطوب کننده تان استفاده کنید.

 



ماسک صورت پوست سالم پوست شاداب



مطالب مرتبط

ماجرای ریش رستم چیست؟!
2 فوریه روز جهانی تالاب ها
5نکته ساده اما مفید برای داشتن پوست سالم





نظرات کابران باهوک ریویو