خرید اینترنتی کتاب و نوشت افزار

اسرار فنگ شویی برای دکوراسیون

اسرار فنگ شویی برای دکوراسیون

اسرار فنگ شویی برای دکوراسیون

چیدمان و تغییر دکوراسیون خانه با روش فنگ شویی از دوران چین باستان به یادگار مانده است؛اما استفاده از این روش سالهاست که در ایران نیز طرفداران خاص خود را دارد. از چاپ شدن کتاب‌های مختلف در این زمینه تا برگزاری کلاسهای آموزشی و حتی ساخت فیلم نارنجی پوش با کارگردانی داریوش مهر جویی که تاثیر پذیراز این مکتب بوده است.  فنگ‌شویی یک فرهنگ و آیین زندگی قدیمی، در آسیای شرقی می‌باشد که هدف آن برای چیدمان نقاط مختلف خانه رسیدن به شادی، آرامش و احساس خوب است. پس لازم است بدانیم که در فنگ شوئی برای افزایش انرژی مثبت(چی) و کاستن انرژی منفی(شا)،  تغییراتی درخصوص مکان قرارگیری اسباب خانه، رنگ و طرح وسایل دکوراسیون انجام می شود.

برای فنگ شویی پذیرایی منزلتان، مراحل زیر را با ما دنبال کنید:

1.نظافت و مرتب کردن خانه در راس فهرست فنگ شویی قرارمی‌گیرد. باید اشیا و وسایلی که مدت‌ها از آن استفاده نمی‌کنید را ازمحیط حذف کنید. تا جریان انرژی چی را در فضای خانه شما راکد نکند. ضمن آنکه در فنگ شویی انتخابرنگ‌ها نیز درفضا بسیار مهم است، رنگ‌ها اثر قوی و قابل توجهی روی انسان وعملکرد مغزی آن دارد.  پس در انتخاب رنگ فضاهای خانه هوشیار باشید.

2.دقت کنید که نقاشی‌ها و قاب‌های عکسی که به دیوار نصب کرده اید، انرژی مثبت داشته باشند. چرا که آنها بازتابی ازحالات درونی خودتان خواهد بود، به همین دلیل از نقاشی‌ها، عکس‌ها و پوسترهایی که حس ناراحتی، تنهایی وغم را القا می‌کنند، اجتناب کنید. برای قاب نقاشی‌ها و عکس‌ها از قاب‌های شیشه ای استفاده نکنید، چرا که شیشه در میان عناصر پنج گانه چوب، خاک، آب، فلز وهوا وجود ندارد و درجریان گردش انرژی اختلال ایجاد می‌کند. سعی کنید تابلوها را از قاب‌هایی با جنس چوب یا فلز نصب کنید. ضمن اینکه قاب‌های هشت وجهی نیز انرژی مثبت را تقویت، و قاب‌های گرد به حفظ انرژی مثبت در فضا کمک بیشتری می کند.

3.مبلمان را طوری بچینید که زوایای تیزآن به سمت شما نباشد، چرا که این کار انرژی خانه و بالاطبع انرژی درونی شما را برهم می زند.

4.آینه نیزازعناصرمهم درچیدمان پذیرایی محسوب می‌شود وانرژی‌های مثبت را در فضا منعکس می‌کند. در فنگ شویی آینه‌های هشت ضلعی جایگاه ویژه ای دارد.

5.از قرار دادن کریستال‌های نوک تیز و بلورهای مخروطی شکل در فضای پذیرایی بپرهیزید چرا که از راس آنها جریان انرژی‌های منفی ساطع می شود و برای کاهش این انرژی‌ها باید آنها را در کنار گیاهان قرار دهید.

6.گلها و گیاهان باعث ایجاد جریان منظم انرژی مثبت در فضا می شود. اما از گیاهانی که برگ‌های تیز و سوزنی مانند کاکتوس دارند. استفاده نکنید آنها انرژی منفی دارند که تاثیر مطلوبی  روی محیط نمی‌گذارند. استفاده از گیاهان با برگ پهن و رنگ‌های سبز، قرمز و بنفش مناسب‌ترین گزینه می‌تواند باشد.

7.پنجره‌های پذیرایی را با پرده‌هایی ازجنس تور و ترجیحا با رنگ روشن انتخاب کنید.با انتخاب صحیح پرده ها درقانون فنگ شویی شما کمتر انرژی‌های مثبت را به بیرون از خانه هدایت می کنید.

 

 دکوراسیون داخلی فنگ شوییمطالب مرتبط

نمایشی هنرمندانه از رنگهای لرزان
حراج بزرگِ روز کتاب
ترکیب  بی همتایی از رنگ و  شیشه

نظرات کابران باهوک ریویو