خرید اینترنتی کتاب و نوشت افزار

6 راه برای سحرخیز شدن

6 راه برای سحرخیز شدن

6 راه برای سحرخیز شدن

صبح ها به سختی از خواب بیدار می شوید؟

اگر هر روز به سختی از خواب بیدار می شوید، به دلیل تنظیم نبودن ساعت بدنتان است. ترفندهای سادۀ زیر به شما کمک می کند سحرخیز شوید و در طول روز سرحال و پرانرژی باشید.

1.هنگامی که ساعتتان در صبح شروع به زنگ زدن می کند، یک چرت دیگر نخوابید!

تنها همین چند دقیقه اضافه خوابیدن، می تواند شما را گول بزند و بدنتان حس کند لازم نیست بیدار شوید. هنگامی که زنگ هشدار دوم را می شنوید، ممکن است احساس سستی بکنید که می تواند باعث کاهش مهارت های شناختی و حرکتی در طول روز شود.

2.قبل از بیرون آمدن از رختخواب به بدن خود کش و قوس بدهید

تحرکات صبحگاهی به بهبود فعالیت و سرعت ذهن شما کمک می کند. نفسی عمیق بکشید و از این لحظۀ آرام برای برنامه ریزی اهداف خود در طول روز استفاده کنید.  

3.به محض بیدارشدن پرده ها را کنار بزنید

قرار گرفتن در معرض نور خورشید به تنظیم درست فرآیند بیولوژیکی بدن کمک و شما را سرحال تر می کند. طبق یک مطالعه در سال 2014 توسط دانشگاه نورث وسترن، این کار یک مزیت شگفت انگیز دارد. افرادی که صبح ها در معرض نور خورشید قرار می گیرند، اندام متناسب تری نسبت به افرادی که در ساعات بعدتر در آفتاب قرار می گیرند، دارند.

4.قبل از صبحانه خوردن به پیاده روی بروید

اگر به محض بیدار شدن از خواب، شدیدا گرسنه هستید، در این حالت صبحانه نخورید؛ یا در نهایت اگر خیلی احساس ضعف دارید، یک موز بخورید. پیاده رویِ خارج از خانه زیر نور طبیعی، ساعت بدن شما را تنظیم می کند. با تشویق بدن خود به سوزاندن چربی اضافه، نخوردن صبحانۀ کربوهیدرات دار و دریافت انرژی با پیاده روی قبل از خوردن صبحانه، اندام خود را متناسب می کنید. هرگونه ورزشی که ضربان قلبتان را بالا ببرد، حتی برای یک مدت کوتاه نیز، موثر خواهد بود.

5.هنگام مسواک زدن بنیۀ خود را تقویت کنید

این تمرین ساده اما مفید را هنگام مسواک زدن انجام دهید. هنگامی که یک طرف دهان خود را مسواک می زنید، روی یک پا بلند شوید و تعادلتان را حفظ کنید؛ وقتی سمت دیگر را شروع کردید ( هر 30 ثانیه باید تغییر کند)، پای خود را عوض کنید.

 

6.در صبحانۀ خود از مواد مغذی استفاده کنید

ترکیب صحیح مواد مغذی در صبحانه، متابولیسم شما را تنظیم می کند و ضمن عضله سازی بدن، به استحکام استخوان ها و دریافت انرژی بیش تر کمک می کند.

یک متخصص تغذیه از نیوجرسی آمریکا، توصیه می کند؛ در صبحانۀ خود 20 تا 25 گرم پروتئین بگنجانید، که تا هنگام ناهار احساس سیری داشته باشید. می توانید در صبحانۀ خود از گوجه فرنگی، تخم مرغ، آناناس، دانه های مغذی مثل پسته و بروکلی استفاده کنید.

 منبع : ریدرزدایجستسحرخیزی ورزش صبحگاهی
نظرات کابران باهوک ریویو