خرید اینترنتی کتاب و نوشت افزار

مکان‌هایی ترسناک و مخوف

مکان‌هایی ترسناک و مخوف

مکان‌هایی ترسناک و مخوف

معمولا برای گردشگری و گذراندن تعطیلات اولین جایی که به ذهنمان می رسد مناطق زیبا و یا تاریخی است که لحظات خوش و به یاد ماندنی را برایمان تداعی می‌کند . اما در این مقاله می‌خواهیم نقاطی را در ایران به شما معرفی کنیم که جاذبۀ توریستی و گردشگری آنها تنها به مناظر زیبای آن منجر نمی‌شود، بلکه جاذبه توریستی آنها عجیب بودن ودر مواقعی اسرار آمیز و ترسناک بودن این مکان ها است که بسیاری از افراد به همین دلیل تمایل دارند که به این مکان های عجیب و غریب سفر و آنها را از نزدیک ببیند.

 چه بهترکه این مکان‌ها در ایران و قابل دسترس برای عموم باشد. اگراهل ماجراجویی هستید با معرفی این مکان‌های اسرار آمیز توصیه می‌کنیم که برای تعطیلات خود پیشنهاد های ما را در اولویت قرار دهید، و اکنون نیز برای سفری چند دقیقه‌ای با خواندن مطالب زیر با ما همراه باشید.

جزیرۀ اسرار آمیز

در اولین مورد می‌خواهیم شما را به 3 کیلومتری شرق روستای بدرلو در شمال شرقی شهرستان تکاب در آذربایجان غربی ببریم. دریاچه ای با تخمین عمقی 8 تا 15 متر در میان دره ای بسیار زیبا که گلها و درختانی بلندو مرغابی‌های وحشی و نیزارهایی که در هم تنیده شده اند، در طول سال هر بیننده ای را به خود جذب می‌کند. نکته دیدنی و قابل توجه این دریاچه جزیره ای است که در میان آن قرار دارد. نام این جزیره چملی گل و 80متر مربع مساحت دارد. فاصله آن با دریاچه در حدود 5 تا 8 متر و دلیل اسرار آمیز بودن این جزیرۀ زیبا متحرک بودن آن است. جالب است بدانید که تنها از طرف شرق دریاچه راهی وجود دارد که شما را به جزیره می برد ما اگر بر اثر وزش باد حرکت کرد باید یا منتظر بمانیدکه دوباره چمن به سواحل نزدیک شود یا مجبور به شنا کردن می شوید.

کویر ریگ جن

در دومین سفر سر می‌زنیم به ترسناک ترین کویر ایران

سفر به این منطقه حتی برای کسانی که به صورت حرفه ای کویرنوردی نیز می کنند باید با احتیاط های لازم و نکات ایمنی و به همراه داشتن آذوقه کافی همراه باشد. ریگ جن در منطقه کویری جنوب سمنان و شرق دریاچه نمک به وسعت 3800کلیومتر مربع قرار دارد. منطقه ای بدون هیچ گونه دسترسی به آب، وجود باتلاق هایی سهمگین و خطرناک و پوشیده از تپه‌های شنی و نمک زارهایی که همراه با صداهایی وهم بر انگیز، آن را به مثلث برمودای ایران و اسرار آمیزترین منطقه معروف کرده است. مکانی که حتی شترهای اهالی کویر هم وقتی به این منطقه می‌رسند متوقف می‌شوند و به هیچ عنوان حرکت نمی کنند. هنوز هم محلی‌های منطقه معتقدند که ارواح و موجودات ماورایی و اجنه در این بیابا ن وجود دارند که بازگشت را برای ماجراجویان این منطقه غیر ممکن می‌کنند. حتی اگر از این موضوع جان سالم به در ببرند حتما در درون باتلاق های نمکی گرفتار شده و یا از تشنگی تلف می شوند. این منطقه جاذبه گردشگری جالبی برای گردشگران خارجی داشته است از جمله کاوشگرانی از سوئد ،اتریش که قصد سفر به این منطقه داشتند اما موفق نبودند و به ناچار از غرب و جنوب کویر حرکت کردند. تنها یک کویر شناس مقیم آمریکا توانست به این منطقه برود آن هم سوار بر هواپیما. هر چند که از کشورمان دکتر علی پارسا همراه با گروهش توانست از طول این کویر عبور کند.

دره ستاره ها

برای سومین سفر به جنوب ایران می رویم.

منطقه ای در ضلع شمالى جزیره قشم و نزدیكى روستاى بركه خلف که قدمتی حدود 2 میلیون سال دارد. دره ای که به خاطر ظاهر عجیب و خاص آن و صداهای وهم بر انگیزی که در شب در آن شنیده می‌شود، اهالی جزیره قشم اعتقاد به رفت و آمد اجنه در آن را دارند، شکل ظاهری عجیب این دره با ستون های بلند و پیچاپیچ برای به وجود آمدن  این اعتقاد بی تاثیر نبوده است.نام این دره را بومیان آن در اصطلاح محلی به استاره کفته و یا ستاره افتیده می نامند.

مرگبارترین غار

سفر چهارم ما گذر از طولانی ترین غار عمودی ایران که به اورست غارهای جهان نیز معروف است.

این غار پراو نام دارد وصعب العبور ترین غار ایران است که در نزدیکی کوه بیستون در کرمانشاه واقع شده است. پراو با کانال های تنگ و باریک افقی به همراه چاهای عمودی ، شرایط بسیار سختی را برای علاقمندان به دیدن این غار پدید آورده و تا کنون جان 5 نفر از غار نوردان ایرانی را گرفته است. طول این غار 1454 متر و عمق ان 752متر و تعداد 26 حلقه چاه در این غار وجود دارد،که چاه شماره 16 با 42 متر عمیق ترین آنها محسوب می‌شود. غار پروا در بین عمیق ترین غارهای جهان رتبه 221 را دارد. در سال 1370 یک گروه غارنورد ، اولین فاتحانان ایرانی بودند که تواستند تا انتهای غار وارد شوند.

 مکان های ترسناک مخوف ترین ریگ جن مکان های اسرار آمیزمطالب مرتبط

طبیعتی  منحصر به فرد در کرانه ی عمان
تکنولوژی؛ همسفری با تجربه
2 فوریه روز جهانی تالاب ها

نظرات کابران باهوک ریویو