خرید اینترنتی کتاب و نوشت افزار

جان گریشام؛ وکیلی که نویسنده شد

جان گریشام؛ وکیلی که نویسنده شد

جان گریشام؛ وکیلی که نویسنده شد

جان گریشام نویسنده، سیاستمدار و وکیل آمریکایی است که در سال 1955 متولد شد و به واسطه داستان های حقوقی اش مشهور است که در سال 2012 به تنهایی بیش از 275 میلیون نسخه به فروش رسیدند. والدین او هرگز تحصیلات آکادمیک نداشتند، اما پسرشان را برای رسیدن به اهداف خود تشویق می کردند.

جان گریشام در کودکی علاقه داشت بازیکن بیس بال شود و هیچ گاه تصور نمی کرد روزی به یک نویسنده مطرح تبدیل شود. او تا زمانی که به عنوان یک وکیل حرفه ای مشغول به کار شد، هیچ دوره ای برای نویسندگی ندیده بود. الهام او برای نوشتن اولین رمانش در سال 1984، حضورش در یک محاکمه بود، که سه سال پس از آن، نوشتن کتاب زمانی برای کشتن به پایان رسید.

حقایقی جالب درباره جان گریشام

اولین مدرک تحصیلی جان گریشام کارشناسی ارشد حسابداری بود. اما این مدرک او را راضی نکرد؛ بنابراین او بار دیگر به دانشگاه بازگشت و در رشته حقوق ادامه تحصیل داد و در نهایت، سال 1981 در این رشته فارغ التحصیل شد.

او در سال 1983 به عنوان نماینده مجلس می سی سی پی انتخاب شد.

اولین کتابش تحت عنوان «زمانی برای کشتن»، بیست و هشت بار رد چاپ شد. وین وود پرس، ناشری ناشناخته اما پذیرفت با تیراژ کمی کتاب او را چاپ کند؛ که در نهایت در سال 1989، پنج هزار نسخه از این کتاب توسط این ناشر، منتشر شد. جان گریشام مجبور شد تا خود شخصا کتاب فروشی ها را مجاب کند کتاب او را بفروشند.

یک روز پس از اینکه کارش بر روی کتاب زمانی برای کشتن به پایان رسید، کتاب بعدی خود تحت عنوان «شرکت» را شروع کرد.

او به منظور تمرکز برای نوشتن این کتاب و به دست آوردن زمان آزاد، در دوره بعدی انتخابات مجلس می سی سی پی شرکت نکرد و دفتر کارش را نیز تعطیل کرد. در نتیجه؛ کتاب «شرکت» در سال 1991 منتشر و رتبۀ پرفروش ترین کتاب سال را به دست آورد. این کتاب برای چهل و هفت هفته، در فهرست پرفروش های نیویورک تایمز قرار گرفت. به منظور حق ساخت فیلمِ این کتاب، جان گریشام یک چک ششصد هزار دلاری دریافت کرد.

او در مجموع 24 مجموعه حقوقی نوشته است. یازده فیلم از کتاب های او اقتباس شده اند و مابقی آن ها در دست تهیه است. سه کتاب او نیز به سریال های تلویزیونی تبدیل شده است.

او در سال 1981 ازدواج کرد و صاحب دو فرزند شد.

گرچه جان گریشام فعالیتش در زمینه حقوق را به قصد نویسندگی رها کرد، اما در سال 1996 برای دفاع از خانواده یک کارگر راه آهن به میدان حقوق بازگشت. آن کارگر حین کار کشته شده بود و گریشام در تلاش موفقیت آمیزی که برای این پرونده داشت، بیش از ششصد و هشتاد هزار دلار را به عنوان دیه نصیب خانوادۀ او کرد.

جان گریشام، تام کلنسی و جی کی رولینگ تنها نویسندگانی هستند که کتابشان در چاپ اول، دو میلیون نسخه فروخته است.

ارزش ثروت خالص جان گریشام، تقریبا دویست میلیون دلار است. او در این روزها همراه همسر و دو فرزندش در خانه ای در آکسفورد زندگی می کند و حامی تیم های کوچک بیسبال است.جان گریشام داستان های حقوقی نویسنده
نظرات کابران باهوک ریویو